Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Zadania, których nie ma

produktywność

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jaki jest najszybszy sposób na pozbywanie się zadań z „listy do zrobienia”? Wystarczy, że je z niej wykreślimy, albo jeszcze lepiej nie umieścimy ich w ogóle na liście.

DLACZEGO CHCEMY BYĆ PRODUKTYWNI?

W byciu produktywnym nie chodzi przecież o to, by robić więcej i więcej. Choć wiem, że wiele osób tak myśli i im bardziej w to wierzy, tym szybciej goni za własnym ogonem. A z psich doświadczeń wiemy, że złapanie własnego ogona to sukces rzadki i trwający tylko chwilę. To produktywność dla bycia produktywnym, a to jest całkiem bez sensu. Dodatkowo kosztuje nas masę energii.

Robienie więcej to produktywność, której oczekuje się w fabryce, ale nie w codziennym życiu. Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę robić więcej. Ja chcę robić więcej, ale zadań i aktywności, które sprawiają mi radość i są dla mnie ważne. To jest produktywność, której powinniśmy poszukiwać.

JAK SKUPIĆ SIĘ NA TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE?

Najlepiej starać się upraszczać to, co najmniej istotne. Szukać sposobów i rozwiązań, które ułatwią nam realizację swoich pasji, marzeń, celów. Jednocześnie eliminować niepotrzebne zadania i pożeracze czasu.

Nie miej żadnych skrupułów i eliminuj z listy zadań i zajęć, to wszystko, co zbędne, albo utrudniaj im znalezienie się na tej liście. Niech każda Twoja aktywność, którą chcesz zamieścić na liście do wykonania, przechodzi test dwóch pytań:

  • Czy naprawdę to jest niezbędne?
  • Czy będę dumny, gdy wykonam to zadanie?

Jeżeli na oba pytania odpowiesz nie, to z dużym prawdopodobieństwem jest to zadanie, którym nie powinieneś się zajmować.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Mark Eder i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

Jak znależć czas?

Jak znaleźć czas?

Od razu na początku umówmy się co do jednej rzeczy. Nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu. Jesteśmy umówieni? Tak? To możesz czytać dalej.

nie mam czasu

Ile masz czasu?

Nie wiem, ile to już razy słyszałem od ludzi, że „nie mają wystarczająco dużo czasu” na robienie ważnych rzeczy w swoim życiu. Pewnie sam też

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].