Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Zadania, których nie ma

produktywność

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jaki jest najszybszy sposób na pozbywanie się zadań z „listy do zrobienia”? Wystarczy, że je z niej wykreślimy, albo jeszcze lepiej nie umieścimy ich w ogóle na liście.

DLACZEGO CHCEMY BYĆ PRODUKTYWNI?

W byciu produktywnym nie chodzi przecież o to, by robić więcej i więcej. Choć wiem, że wiele osób tak myśli i im bardziej w to wierzy, tym szybciej goni za własnym ogonem. A z psich doświadczeń wiemy, że złapanie własnego ogona to sukces rzadki i trwający tylko chwilę. To produktywność dla bycia produktywnym, a to jest całkiem bez sensu. Dodatkowo kosztuje nas masę energii.

Robienie więcej to produktywność, której oczekuje się w fabryce, ale nie w codziennym życiu. Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę robić więcej. Ja chcę robić więcej, ale zadań i aktywności, które sprawiają mi radość i są dla mnie ważne. To jest produktywność, której powinniśmy poszukiwać.

JAK SKUPIĆ SIĘ NA TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE?

Najlepiej starać się upraszczać to, co najmniej istotne. Szukać sposobów i rozwiązań, które ułatwią nam realizację swoich pasji, marzeń, celów. Jednocześnie eliminować niepotrzebne zadania i pożeracze czasu.

Nie miej żadnych skrupułów i eliminuj z listy zadań i zajęć, to wszystko, co zbędne, albo utrudniaj im znalezienie się na tej liście. Niech każda Twoja aktywność, którą chcesz zamieścić na liście do wykonania, przechodzi test dwóch pytań:

  • Czy naprawdę to jest niezbędne?
  • Czy będę dumny, gdy wykonam to zadanie?

Jeżeli na oba pytania odpowiesz nie, to z dużym prawdopodobieństwem jest to zadanie, którym nie powinieneś się zajmować.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Mark Eder i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].