Zadania, których nie ma

Jaki jest najszybszy sposób na pozbywanie się zadań z „listy do zrobienia”? Wystarczy, że je z niej wykreślimy, albo jeszcze lepiej nie umieścimy ich w ogóle na liście.

DLACZEGO CHCEMY BYĆ PRODUKTYWNI?

W byciu produktywnym nie chodzi przecież o to, by robić więcej i więcej. Choć wiem, że wiele osób tak myśli i im bardziej w to wierzy, tym szybciej goni za własnym ogonem. A z psich doświadczeń wiemy, że złapanie własnego ogona to sukces rzadki i trwający tylko chwilę. To produktywność dla bycia produktywnym, a to jest całkiem bez sensu. Dodatkowo kosztuje nas masę energii.

Robienie więcej to produktywność, której oczekuje się w fabryce, ale nie w codziennym życiu. Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę robić więcej. Ja chcę robić więcej, ale zadań i aktywności, które sprawiają mi radość i są dla mnie ważne. To jest produktywność, której powinniśmy poszukiwać.

JAK SKUPIĆ SIĘ NA TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE?

Najlepiej starać się upraszczać to, co najmniej istotne. Szukać sposobów i rozwiązań, które ułatwią nam realizację swoich pasji, marzeń, celów. Jednocześnie eliminować niepotrzebne zadania i pożeracze czasu.

Nie miej żadnych skrupułów i eliminuj z listy zadań i zajęć, to wszystko, co zbędne, albo utrudniaj im znalezienie się na tej liście. Niech każda Twoja aktywność, którą chcesz zamieścić na liście do wykonania, przechodzi test dwóch pytań:

  • Czy naprawdę to jest niezbędne?
  • Czy będę dumny, gdy wykonam to zadanie?

Jeżeli na oba pytania odpowiesz nie, to z dużym prawdopodobieństwem jest to zadanie, którym nie powinieneś się zajmować.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Mark Eder i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

prawo murphiego

3 prawa, które warto znać

Są trzy prawa, które uważam, że warto znać i brać je pod uwagę w codziennym życiu. Należą do nich: Prawo Murphiego, Prawo Parkinsona i Prawo

E-BOOK "JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?"

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK I POBIERZ ZA DARMO E-BOOKA “JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?”

Znajdziesz w nim 15 trików, które przykleją do Ciebie Twoje cele i nawyki.

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim 15 tricków, które spowodują, że Twoje cele i nawyki przykleją się do Ciebie.