Warto przeczytać w sieci #67

Dzisiaj będzie bez długich wstępów. Prosto z mostu zapraszam Cię do lektury artykułów wartych przeczytania.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Czy w ogóle da się mieć „udane życie”? – takie z naszych marzeń, gdzie mamy te wszystkie rzeczy, które fantazja nam podsunęła i o których tak bardzo marzymy.

Produktywność – czym jest i czy to dla Ciebie? – świetna rozprawa z mitami na temat produktywności.

Niewykorzystany potencjał Gamifikacji – o tym jak można twórczo wykorzystać mechanizmy gamifikacji by system motywacyjny stał się bardziej angażujący i nastawiony na długoterminowe cele.

Kryzys zdrowia psychicznego – o przyczynach problemów ze zdrowiem psychicznym, stanie zdrowia psychicznego na świecie, smutnych perspektywach na przyszłość i pomysłach jak to zmienić.

10 Excuses the Mind Will Tell You Before You Take the Next Step – po przeczytaniu tego artykułu poczułem się jakbym czytał o sobie. Każda z tych wymówek pojawiła się wielokrotnie w mojej głowie. Niektóre z nich są stałymi gośćmi, z którymi toczę nierówną walkę i czasami mam wrażenie, że nie warto. Ale autorzy mają rację trzeba walczyć z podsuwanymi przez nasz mózg wymówkami i podpowiadają jak to robić.

Wypalenie zawodowe – czym jest i jak sobie z nim radzić? – Jacek Kłosiński dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wypaleniem zawodowym. Jednocześnie pisze czym jest wypalenie zawodowe, jak je odróżnić od wynudzenia zawodowego.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez John-Mark Smith i pobrane z Unsplash.

 
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

najważniejsze zadanie dnia

Najważniejsze Zadanie Dnia

Jakiś czas temu podważyłem koncepcję realizowania w pierwszej kolejności dużych / ważnych / trudnych / nieprzyjemnych zadań (niepotrzebne skreślić). Napisałem wtedy, że warto się przed

warto przeczytać

Warto przeczytać w sieci #68

Myślałeś już o prezentach. Do Świąt zostało już tylko kilka tygodni. To niezbyt dużo czasu. Więc jeżeli nie kupiłeś jeszcze prezentów, to leć do sklepu,

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2019 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.