Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #67

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dzisiaj będzie bez długich wstępów. Prosto z mostu zapraszam Cię do lektury artykułów wartych przeczytania.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Czy w ogóle da się mieć „udane życie”? – takie z naszych marzeń, gdzie mamy te wszystkie rzeczy, które fantazja nam podsunęła i o których tak bardzo marzymy.

Produktywność – czym jest i czy to dla Ciebie? – świetna rozprawa z mitami na temat produktywności.

Niewykorzystany potencjał Gamifikacji – o tym jak można twórczo wykorzystać mechanizmy gamifikacji by system motywacyjny stał się bardziej angażujący i nastawiony na długoterminowe cele.

Kryzys zdrowia psychicznego – o przyczynach problemów ze zdrowiem psychicznym, stanie zdrowia psychicznego na świecie, smutnych perspektywach na przyszłość i pomysłach jak to zmienić.

10 Excuses the Mind Will Tell You Before You Take the Next Step – po przeczytaniu tego artykułu poczułem się jakbym czytał o sobie. Każda z tych wymówek pojawiła się wielokrotnie w mojej głowie. Niektóre z nich są stałymi gośćmi, z którymi toczę nierówną walkę i czasami mam wrażenie, że nie warto. Ale autorzy mają rację trzeba walczyć z podsuwanymi przez nasz mózg wymówkami i podpowiadają jak to robić.

Wypalenie zawodowe – czym jest i jak sobie z nim radzić? – Jacek Kłosiński dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wypaleniem zawodowym. Jednocześnie pisze czym jest wypalenie zawodowe, jak je odróżnić od wynudzenia zawodowego.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez John-Mark Smith i pobrane z Unsplash.

 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone