Warto przeczytać w sieci #67

Dzisiaj będzie bez długich wstępów. Prosto z mostu zapraszam Cię do lektury artykułów wartych przeczytania.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Czy w ogóle da się mieć „udane życie”? – takie z naszych marzeń, gdzie mamy te wszystkie rzeczy, które fantazja nam podsunęła i o których tak bardzo marzymy.

Produktywność – czym jest i czy to dla Ciebie? – świetna rozprawa z mitami na temat produktywności.

Niewykorzystany potencjał Gamifikacji – o tym jak można twórczo wykorzystać mechanizmy gamifikacji by system motywacyjny stał się bardziej angażujący i nastawiony na długoterminowe cele.

Kryzys zdrowia psychicznego – o przyczynach problemów ze zdrowiem psychicznym, stanie zdrowia psychicznego na świecie, smutnych perspektywach na przyszłość i pomysłach jak to zmienić.

10 Excuses the Mind Will Tell You Before You Take the Next Step – po przeczytaniu tego artykułu poczułem się jakbym czytał o sobie. Każda z tych wymówek pojawiła się wielokrotnie w mojej głowie. Niektóre z nich są stałymi gośćmi, z którymi toczę nierówną walkę i czasami mam wrażenie, że nie warto. Ale autorzy mają rację trzeba walczyć z podsuwanymi przez nasz mózg wymówkami i podpowiadają jak to robić.

Wypalenie zawodowe – czym jest i jak sobie z nim radzić? – Jacek Kłosiński dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wypaleniem zawodowym. Jednocześnie pisze czym jest wypalenie zawodowe, jak je odróżnić od wynudzenia zawodowego.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez John-Mark Smith i pobrane z Unsplash.

 
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

Pięć poziomów sukcesu

Chyba jednym z największych wyzwań związanych z przekładaniem marzeń na cele jest określenie, kiedy będziemy wiedzieli, że osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Czyli, innymi słowy, jaką

maksymy delfickie

MAKSYMY DELFICKIE

Maksymy delfickie, to zbiór krótkich przysłów, które zostały wyryte na steli stojącej przed świątynią Apollona w Delfach. Stanowiły przez wiele wieków podstawę etyki starożytnych Greków.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.