Warto przeczytać w sieci #66

Wiosna wiosną, lato latem, ale nie ma to jak jesień. Dłuższe wieczory sprzyjają znajdowaniu czasu na małe przyjemności, takie jak czytanie. Zatem, jeżeli lubisz czytać, a mniemam po Twojej obecności tutaj, że tak, to zapraszam do lektury.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Siła czy wada? Na czym się koncentrujesz? – oto jest pytanie, czy skupić się na wadach i je poprawić, czy może też skoncentrować się na silnych stronach? Możliwe, że w tym artykule znajdziesz odpowiedź, ja znalazłem 🙂

Pochwała „nudnego” życia – Krzysztof Wysocki opisał w prostych i krótkich słowach to dlaczego przeciwnicy planowania nie mają racji. Podpisuje się dwoma rękoma.

Factfulness Summary: How to Think Clearly About the World – kilka pułapek myślowych, w które łatwo wpadamy, gdy myślimy o świecie i otaczających nas wydarzeniach. Warto przeczytać choćby dlatego, że często te pułapki myślowe są wykorzystywane po to, by nami manipulować.

Prokrastynacja jak sobie radzić – samodzielne leczenie w 2 krokach – na początku pomyślałem, że nie można tematu prokastynacji zamknąć w dwóch krokach, a jednak myliłem się. Punkt, a nawet dwa dla Dawida za zwięzłość.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Ksenia Makagonova i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

Pięć poziomów sukcesu

Chyba jednym z największych wyzwań związanych z przekładaniem marzeń na cele jest określenie, kiedy będziemy wiedzieli, że osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Czyli, innymi słowy, jaką

maksymy delfickie

MAKSYMY DELFICKIE

Maksymy delfickie, to zbiór krótkich przysłów, które zostały wyryte na steli stojącej przed świątynią Apollona w Delfach. Stanowiły przez wiele wieków podstawę etyki starożytnych Greków.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.