Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #66

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wiosna wiosną, lato latem, ale nie ma to jak jesień. Dłuższe wieczory sprzyjają znajdowaniu czasu na małe przyjemności, takie jak czytanie. Zatem, jeżeli lubisz czytać, a mniemam po Twojej obecności tutaj, że tak, to zapraszam do lektury.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Siła czy wada? Na czym się koncentrujesz? – oto jest pytanie, czy skupić się na wadach i je poprawić, czy może też skoncentrować się na silnych stronach? Możliwe, że w tym artykule znajdziesz odpowiedź, ja znalazłem 🙂

Pochwała „nudnego” życia – Krzysztof Wysocki opisał w prostych i krótkich słowach to dlaczego przeciwnicy planowania nie mają racji. Podpisuje się dwoma rękoma.

Factfulness Summary: How to Think Clearly About the World – kilka pułapek myślowych, w które łatwo wpadamy, gdy myślimy o świecie i otaczających nas wydarzeniach. Warto przeczytać choćby dlatego, że często te pułapki myślowe są wykorzystywane po to, by nami manipulować.

Prokrastynacja jak sobie radzić – samodzielne leczenie w 2 krokach – na początku pomyślałem, że nie można tematu prokastynacji zamknąć w dwóch krokach, a jednak myliłem się. Punkt, a nawet dwa dla Dawida za zwięzłość.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Ksenia Makagonova i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone