Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #65

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Obiecałem sobie kiedyś, że nigdy nie będę straszył początkiem nowego roku szkolnego, tak będzie i teraz. Zamiast tego podrzucam kilka artykułów, które warto przeczytać.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wczoraj skończyło się wczoraj – lubię artykuły Andrzeja Tucholskiego, nastrajają mnie sentymentalnie. Nie wiem co prawda czy to dobrze dla niego, ale dla mnie na pewno. Tym razem Andrzej napisał o porzucaniu różnych zajęć, które przez wiele lat były naszymi nawykami i poniekąd określały, to kim byliśmy. Dla jednego może to być porzucenie piłki nożnej, w którą grał od 6 roku życia, dla kogoś innego mogą to być gry komputerowe, czy muzyka, po którą nigdy więcej już nie sięgnął.
Wstyd. Jak działa i jak go uwolnić? – wstyd. Kto go nie odczuwa? W małych dawkach jest niezbędny, ale gdy przekroczy pewien poziom, staje się szkodliwy. Michał Pasterski podpowiada nie tylko, jak radzić sobie ze wstydem, ale również wyjaśnia, skąd się bierze i jakie mechanizmy nim sterują.
Czym jest stalking? – obszerny artykuł o stalkingu i wiążącymi się z nim problemami, jakie dotykają ofiarę. Problemami nie tylko ze strony sprawcy, ale również otoczenia.
10 Amazing Organizational Ideas to Boost Productivity – 10 rad na temat tego, jak podnieść swoją produktywność.
Cutting Through Indecision & Overthinking – jeżeli nie możesz ruszyć dalej i utknąłeś w pętli ciągłego analizowania i rozważania, to w tym artykule znajdziesz podpowiedź jak sobie z tym poradzić.
Złoty most, czyli jak dać drugiej stronie wyjść z twarzą? – bardzo proste rozwiązanie pomagające w wielu życiowych sytuacjach.
EXTREME OWNERSHIP: ODPOWIEDZIALNOŚĆ I JEJ UNIKANIE – o odpowiedzialności w firmowym świecie. O tym, dlaczego ludzie jej unikają (również Ci na stanowiskach kierowniczych) i co zrobić by było inaczej.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Aziz Acharki i pobrane z Unsplash.

 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone