Warto przeczytać w sieci #65

Obiecałem sobie kiedyś, że nigdy nie będę straszył początkiem nowego roku szkolnego, tak będzie i teraz. Zamiast tego podrzucam kilka artykułów, które warto przeczytać.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wczoraj skończyło się wczoraj – lubię artykuły Andrzeja Tucholskiego, nastrajają mnie sentymentalnie. Nie wiem co prawda czy to dobrze dla niego, ale dla mnie na pewno. Tym razem Andrzej napisał o porzucaniu różnych zajęć, które przez wiele lat były naszymi nawykami i poniekąd określały, to kim byliśmy. Dla jednego może to być porzucenie piłki nożnej, w którą grał od 6 roku życia, dla kogoś innego mogą to być gry komputerowe, czy muzyka, po którą nigdy więcej już nie sięgnął.
Wstyd. Jak działa i jak go uwolnić? – wstyd. Kto go nie odczuwa? W małych dawkach jest niezbędny, ale gdy przekroczy pewien poziom, staje się szkodliwy. Michał Pasterski podpowiada nie tylko, jak radzić sobie ze wstydem, ale również wyjaśnia, skąd się bierze i jakie mechanizmy nim sterują.
Czym jest stalking? – obszerny artykuł o stalkingu i wiążącymi się z nim problemami, jakie dotykają ofiarę. Problemami nie tylko ze strony sprawcy, ale również otoczenia.
10 Amazing Organizational Ideas to Boost Productivity – 10 rad na temat tego, jak podnieść swoją produktywność.
Cutting Through Indecision & Overthinking – jeżeli nie możesz ruszyć dalej i utknąłeś w pętli ciągłego analizowania i rozważania, to w tym artykule znajdziesz podpowiedź jak sobie z tym poradzić.
Złoty most, czyli jak dać drugiej stronie wyjść z twarzą? – bardzo proste rozwiązanie pomagające w wielu życiowych sytuacjach.
EXTREME OWNERSHIP: ODPOWIEDZIALNOŚĆ I JEJ UNIKANIE – o odpowiedzialności w firmowym świecie. O tym, dlaczego ludzie jej unikają (również Ci na stanowiskach kierowniczych) i co zrobić by było inaczej.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Aziz Acharki i pobrane z Unsplash.

 
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

multitasking

MULTITASKING – JAK PRZESTAĆ TO ROBIĆ?

Multitasking, czyli wielozadaniowość, stał się przekleństwem współczesnych czasów. Nie wiem jak Ty, ale ja zazwyczaj, gdy słyszę słowo multitasking, to widzę człowieka, który ma kilka

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2019 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.