Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #51

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

Metoda Ivy Lee – prosty sposób na produktywność – bardzo prosta i łatwa do opanowania metoda zwiększająca produktywność.

Samotność jest nauczycielem – wielu ludzi boi się samotności i to nie tylko takiej trwałej, gdy zostajemy sami na świecie, ale też takiej, gdy zostajemy sami ze sobą i swoimi myślami. Michał Pasterski pokazuje, dlaczego nie warto się bać samotności i że można ją wykorzystać na swoją korzyść.

Zen To Done – „To najprostszy system zarządzania czasem” – bardzo prosta technika zarządzania czasem. Dobra na początek przygody z planowaniem i organizowaniem swojego czasu.

5-Hour Rule: If you’re not spending 5 hours per week learning, you’re being irresponsible – dawno nie czytałem artykułu, który zmusiłby mnie do ponownego zastanowienia się nad sobą i swoimi nawykami, tymi dotyczącymi nauki. Gdybyś miał przeczytać tylko jeden artykuł z całej listy, to chciałbym by był to właśnie ten.

Jak (próbować) żyć długo? – Jak (próbować) żyć długo? – marzenie o nieśmiertelności to chyba jedna z największych tęsknot ludzkości. Artur Król w swoim wpisie mierzy się nie tylko z mitami narosłymi wokół wydłużania życia, ale również wskazuje kilka sposobów na to, jak możemy dożyć późnej starości i to w dobrym zdrowiu.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Corey Blaz i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone