Warto przeczytać w sieci #51

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

Zrozumieć dziecko: nie zmuszaj dziecka do dzielenia się – co zajrzę na bloga Edyty Zając, to trafiam na świetny wpis. Ten, który polecam dzisiaj, porusza super ważną sprawę – dzielenia się w okresie dziecięcym. Nie wiem jak Ty, ale ja bardzo źle wspominam presję związaną z dzieleniem się. Dlatego warto przeczytać ten wpis i nabrać odpowiedniego spojrzenia na to zagadnienie. Zwłaszcza że Edyta stosuje doskonałe porównania, a jakie – tego dowiecie się już z jej wpisu.

Metoda Ivy Lee – prosty sposób na produktywność – bardzo prosta i łatwa do opanowania metoda zwiększająca produktywność.

Samotność jest nauczycielem – wielu ludzi boi się samotności i to nie tylko takiej trwałej, gdy zostajemy sami na świecie, ale też takiej, gdy zostajemy sami ze sobą i swoimi myślami. Michał Pasterski pokazuje, dlaczego nie warto się bać samotności i że można ją wykorzystać na swoją korzyść.

Zen To Done – „To najprostszy system zarządzania czasem” – bardzo prosta technika zarządzania czasem. Dobra na początek przygody z planowaniem i organizowaniem swojego czasu.

5-Hour Rule: If you’re not spending 5 hours per week learning, you’re being irresponsible – dawno nie czytałem artykułu, który zmusiłby mnie do ponownego zastanowienia się nad sobą i swoimi nawykami, tymi dotyczącymi nauki. Gdybyś miał przeczytać tylko jeden artykuł z całej listy, to chciałbym by był to właśnie ten.

Jak (próbować) żyć długo? – Jak (próbować) żyć długo? – marzenie o nieśmiertelności to chyba jedna z największych tęsknot ludzkości. Artur Król w swoim wpisie mierzy się nie tylko z mitami narosłymi wokół wydłużania życia, ale również wskazuje kilka sposobów na to, jak możemy dożyć późnej starości i to w dobrym zdrowiu.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane we wpisie zostało wykonane przez Corey Blaz i pobrane z Unsplash.
Nawigacja