Warto przeczytać w sieci #47

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

The Easiest Hard Rule to Follow – podobno w Disneylandzie jak pracownik przejdzie obojętnie obok śmiecia leżącego na ziemi to zostanie dyscyplinarnie zwolniony. Czy to prawda? Nie wiem. Ale David Allen na tym przykładzie pokazuje jak ważne jest utrzymywanie porządku i jak bałagan szybko potrafi zawładnąć naszym życiem i przestrzenią, którą dysponujemy.

Fighting in a relationship: The gift of anger – to chyba najlepszy artykuł z całego zestawienia. Dawno nie miałem tak, że po przeczytaniu jakiegoś artykułu usiadłem w milczeniu i patrzyłem się w ekran komputera rozmyślając o tym, co przeczytałem i w jaki sposób odnosi się to do mojego życia. Przeczytaj o tym, że gniew może być darem.

Brak pewności siebie od A do Z – zazwyczaj polecam pojedyncze artykuły, ale od czasu do czasu trafiam na serie, które trzeba przeczytać w całości. Tym razem zaskoczyła mnie Edyta Zając ze swoją serią wpisów poświęconych pewności siebie, a raczej jej brakowi. Autorka rozkłada na czynniki pierwsze kilkanaście różnych przyczyn braku pewności siebie. Polecam.

Sprawdź, czy pijesz kawę o złych porach – sam nie piję kawy, ale jeżeli Ty pijesz to może ten artykuł pomoże Ci dostosować godziny picia kawy do rytmu dobowego.

Sennik, czyli jak odkryć znaczenie snów – jeżeli myślisz, że to kolejny zestaw wyjaśnień snów, to jesteś w błędzie. Michał Pasterski prezentuje w tym artykule sposób na zrozumienie własnych snów w kontekście naszego życia, potrzeb i obaw, które w ciągu dnia nie zawsze mają możliwość wyjścia na jaw.

7 rzeczy, które przestałem robić, by zyskać więcej wolnego czasu – na wpisach Dawida nigdy się nie zawodzę. Tym razem podrzuca 7 pomysłów na zyskanie czasu poprzez rezygnację z paru mało efektywnych czynności.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Jeżeli tak, to zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych artykułów. Przy okazji dostaniesz w prezencie e-booka "9 sposobów na więcej czasu".
marzenia

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].
Nawigacja