Warto przeczytać w sieci #44

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

Życie na autopilocie – to pierwszy chyba od dwóch lat nowy wpis na blogu Jakuba Ujejskiego. Poruszający ważne zagadnienie upraszczania i automatyzowania pewnych działań i wyborów, tak aby odciążyć myślenie i móc się poświęcić temu, co naprawdę ważne.

Pułapka własnej firmy – artykuł poruszający dwie ważne kwestie – motywacji do założenia firmy oraz cel, dla jakiego istnieje firma. Jeżeli planujesz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, przeczytaj ten wpis.

Antykruchość: jak zostać hydrą – rozsiadłeś się wygodnie w fotelu rozstawionym w swojej strefie komfortu. Wszystko jest poukładane i wygodne, tak jak lubisz. A tu bum i ktoś coś psuje. Twoja strefa się rozpada, a Ty? Co z Tobą? Czy jesteś na to przygotowany? Jeżeli nie to sięgnij po ten artykuł. Jeżeli tak, to też 🙂

Why the Best Things in Life Are All Backwards – jest takie ćwiczenie, które przeprowadza się na wszystkich rekrutach chcących wstąpić do Navy SEAL’s. Polega ona na wrzuceniu takowego rekruta, z zawiązanymi rękoma, nogami i zasłoniętymi oczami, do głębokiego basenu z zadaniem przeżycia 5 minut. Okrutne? O tak, zwłaszcza że zdarzył się kilka wypadków śmiertelnych. To ćwiczenie niesie jednak ze sobą dwie ważne lekcje. Jakie, tego dowiecie się już z artykułu.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Nawigacja