Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #43

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

Prioritization – More Important Than Any Productivity Technique – wszyscy mówią o tym jak ważne jest zarządzanie czasem, ale bardzo często zapominają przy tym o jednej bardzo ważnej rzeczy – ustalaniu priorytetów. I właśnie o tym jest ten artykuł.

Your Email App is Not Your To Do List – mało kto z nas o tym pamięta, ale program pocztowy, nie jest naszą listą zadań do zrobienia.

How To Be More Productive As An Introvert – to dość długi artykuł nie tylko o tym jak być bardziej produktywnym, jako introwertyk, ale również o samych introwertykach, ich zaletach i sposobie działania.

How Your Daily Routine Can Turn Into Your Biggest Enemy – rutyna pomaga nam być produktywnym, ale ma też swoją ciemną stronę. Jest nią uzależnienie od rutyny i dokładnego powtarzania konkretnych sekwencji czynności, które mają nam pomóc się skupić. Jednak wystarczy mała rysa w tego typu uzależnieniu i dopada nas frustracja, rozpacz i złość, a efektywność leci na głowę. Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź znajduje się w tym artykule.

Too lazy to work out, eat well, or save money? Bribe yourself with habit points – artykuł poświęcony budowaniu pozytywnych nawyków poprzez nagradzanie się punktami, które potem można wydać na własne przyjemności. Bardzo proste spojrzenie na grywalizację w życiu codziennym, ale przydatne dla początkujących.

Internal Family Systems, czyli Twoja wewnętrzna rodzina – czy wiesz, że masz w głowie całą rodzinę osobowości, które ze sobą współdziałają i konkurują? Jeżeli nie to zajrzyj do tego artykułu.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone