Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #39

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

The Razor’s Edge: Five Reasons to Avoid Too Much Overtime – artykuł Laury Stack o tym, do czego prowadzi przepracowanie i dlaczego nie warto pracować ponad siły. Daje do myślenia.

Sztuczna inteligencja w edukacji – świetny artykuł Vladimira na temat edukacji i roli sztucznej inteligencji w nauce. Do tego jest nagrany podcast, więc treść można konsumować na dwa różne sposoby.

Nie wysyłaj SMS-a w drodze z pierwszej randki! – przewrotny tytuł artykułu, w którym Igor Mróz podaje powody, dla których nie wolno obiecywać nikomu, że zrobi się coś na wczoraj.

6 Things People Should Give Fewer Fucks About – 6 rzeczy, którym powinniśmy poświęcać mniej uwagi niż teraz. Pomimo że odnosi się do Stanów Zjednoczonych, myślę, że można wyciągnąć sporo wniosków, które znajdą również zastosowanie na naszym podwórku.

Why Today Is the Perfect Day to Start Something New – świetne podsumowanie, dlaczego warto zaczynać realizacje zadań, marzeń czy celów od razu. Dodatkowo krótkie acz treściwe rozprawienie się z mitem Nowego Roku, poniedziałku i 1-szego dnia miesiąca, jako najlepszych momentów do rozpoczynania wszystkiego.

Why You Should Have Role Models and How to Find Yours – jestem wielkim zwolennikiem ról i rozgraniczania życia na poszczególne role, tak aby się nie mieszały wzajemnie. Z tego tez powodu ten artykuł nie mógł przejść niezauważony przeze mnie. Donald Latumahina wskazuje jedną ciekawą rzecz, która może wzmocnić każdą z ról. Proponuje, by przypisać do nich konkretne osoby (wzorce). Nie poprzestał jednak na tym i napisał również jak to zrobić.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone