Warto przeczytać w sieci #39

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

The Razor’s Edge: Five Reasons to Avoid Too Much Overtime – artykuł Laury Stack o tym, do czego prowadzi przepracowanie i dlaczego nie warto pracować ponad siły. Daje do myślenia.

Sztuczna inteligencja w edukacji – świetny artykuł Vladimira na temat edukacji i roli sztucznej inteligencji w nauce. Do tego jest nagrany podcast, więc treść można konsumować na dwa różne sposoby.

Nie wysyłaj SMS-a w drodze z pierwszej randki! – przewrotny tytuł artykułu, w którym Igor Mróz podaje powody, dla których nie wolno obiecywać nikomu, że zrobi się coś na wczoraj.

6 Things People Should Give Fewer Fucks About – 6 rzeczy, którym powinniśmy poświęcać mniej uwagi niż teraz. Pomimo że odnosi się do Stanów Zjednoczonych, myślę, że można wyciągnąć sporo wniosków, które znajdą również zastosowanie na naszym podwórku.

Why Today Is the Perfect Day to Start Something New – świetne podsumowanie, dlaczego warto zaczynać realizacje zadań, marzeń czy celów od razu. Dodatkowo krótkie acz treściwe rozprawienie się z mitem Nowego Roku, poniedziałku i 1-szego dnia miesiąca, jako najlepszych momentów do rozpoczynania wszystkiego.

Why You Should Have Role Models and How to Find Yours – jestem wielkim zwolennikiem ról i rozgraniczania życia na poszczególne role, tak aby się nie mieszały wzajemnie. Z tego tez powodu ten artykuł nie mógł przejść niezauważony przeze mnie. Donald Latumahina wskazuje jedną ciekawą rzecz, która może wzmocnić każdą z ról. Proponuje, by przypisać do nich konkretne osoby (wzorce). Nie poprzestał jednak na tym i napisał również jak to zrobić.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

Pięć poziomów sukcesu

Chyba jednym z największych wyzwań związanych z przekładaniem marzeń na cele jest określenie, kiedy będziemy wiedzieli, że osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Czyli, innymi słowy, jaką

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.