Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #38

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

The $500,000 Solution to a $12 Problem – świetna historia uzmysławiająca, że czasami istnieją bardzo proste i tanie sposoby, rozwiązania wydawałoby się trudnych i skomplikowanych problemów.

Dlaczego rezygnujemy i co z tym zrobić? – artykuł Jacka Kłosińskiego poświęcony 10 powodom, dla których rezygnujemy z realizacji swoich celów, czy spełniania marzeń. Dodatkowym atutem jest możliwość posłuchania artykułu w formie podcastu.

The Most Effective Way of Organizing Your Files, Folders and Documents – wyczerpujący artykuł z bloga Asian Efficiency o tym, jak organizować foldery na komputerze i w chmurze. Podejście bardzo zbieżne z tym, które stosuję osobiście i bardzo sobie chwalę. Jeżeli nie wiesz jak zrobić porządek na komputerze, to zacznij od tego artykułu.

The Akrasia Effect: Why We Don’t Follow Through on What We Set Out to Do and What to Do About It – mądry artykuł o prokastynacji, jej powodach i sposobach radzenia sobie z nią.

Every Yes Is Also a No – artykuł, w którym Chris Bailey przypomina nam, że za każdym razem, gdy czemuś mówimy “tak” czemuś innemu mówimy “nie”. Z tego powodu tak ważna jest pełna świadomość obu aspektów podejmowania decyzji.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone