Warto przeczytać w sieci #38

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

The $500,000 Solution to a $12 Problem – świetna historia uzmysławiająca, że czasami istnieją bardzo proste i tanie sposoby, rozwiązania wydawałoby się trudnych i skomplikowanych problemów.

Dlaczego rezygnujemy i co z tym zrobić? – wpis Jacka Kłosińskiego poświęcony 10 powodom, dla których rezygnujemy z realizacji swoich celów, czy spełniania marzeń. Dodatkowym atutem jest możliwość posłuchania wpisu w formie podcastu.

The Most Effective Way of Organizing Your Files, Folders and Documents – wyczerpujący artykuł z bloga Asian Efficiency o tym, jak organizować foldery na komputerze i w chmurze. Podejście bardzo zbieżne z tym, które stosuję osobiście i bardzo sobie chwalę. Jeżeli nie wiesz jak zrobić porządek na komputerze, to zacznij od tego artykułu.

40 Ways To Live A Full Life (And Leave Nothing On The Table) By Age 30 – bardzo sympatyczny wpis Ryana Holiday, który przeczytałem z wielką przyjemnością. Możliwe, że uznasz go za przepełniony truizmami, ale czyta się naprawdę fajnie. Do tego kilka – kilkanaście, a może więcej stwierdzeń jest bardzo życiowych.

The Akrasia Effect: Why We Don’t Follow Through on What We Set Out to Do and What to Do About It – mądry artykuł o prokastynacji, jej powodach i sposobach radzenia sobie z nią.

Every Yes Is Also a No – artykuł, w którym Chris Bailey przypomina nam, że za każdym razem, gdy czemuś mówimy “tak” czemuś innemu mówimy “nie”. Z tego powodu tak ważna jest pełna świadomość obu aspektów podejmowania decyzji.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

WYZWANIE – #ZRÓB MIEJSCE NA TO, CO WAŻNE

marzenia

Już 20 października rusza WYZWANIE „Zrób miejsce na to, co ważne”, które pomoże Ci nie tylko uporządkować tydzień, ale również znaleźć w nim czas na te aktywności, na które do tej pory nie znajdowałeś czasu.
Wyzwanie będzie trwało 16 dni i składało się z 6 modułów, które pomogą Ci zrobić miejsce na to, co ważne.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Nawigacja