Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #36

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które chciałbym Ci polecić do przeczytania. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

Programowanie społeczne: Odżywianie – długi artykuł Michała Pasterskiego o odżywianiu i o tym, jak jesteśmy manipulowani i oszukiwaniu przez producentów żywności. W tej kwestii mam podobne poglądy do Michała, chociaż jest On spory kawałek przede mną w stosowaniu dobrych nawyków żywieniowych. O nich też znalazło się kilka akapitów. Jeżeli miałbyś przeczytać tylko jeden artykuł z całej listy, to zdecydowanie polecam Ci ten.

The Truth Is – artykuł Agent Sully z bloga Life Learning Today na temat tego, na czym powinniśmy się skupiać jako ludzie. Parafrazując słowa Sully: Nie jesteśmy PISiorami ani PeOwcami, ale jesteśmy ludźmi, których więcej łączy, niż dzieli. Czytając ten artykuł, doszedłem do wniosku, że nasz kraj nie jest odosobnionym przypadkiem i wszędzie ludzie mają podobne problemy.

Czy prowadzenie fanpage ma nadal sens? – Jacek Kłosiński zajął stanowisko ws. spadających zasięgów na Facebooku i wskazał to, o czym wszyscy zapominamy. Facebook i inne media społecznościowe to tylko narzędzia, a narzędzia się zmieniają.

Efekt Mona Lizy, czyli dlaczego nic nie jest warte tyle ile nam się wydaje – Artur Król porusza na swoim blogu bardzo ciekawy temat, do którego wyjściem jest moment uznania Mana Lizy za arcydzieło. A jaki to moment? Tego dowiesz się już z artykułu Artura.

Jak pozbyć się złego nawyku? – Krzysztof Skubis pokazuje, jak znaleźć przyczynę złego nawyku i jak zły nawyk wyeliminować. W bonusie dorzuca link do artykułu na temat pozbywania się nawyków u Michała Pasterskiego.

Przesuwanie granic niemożliwego, czyli Nanga Parbat i człowieczeństwo – o Nanga Parbat nie będzie tu za dużo, natomiast znajdziesz w tym artykule rozważania Angeliki Chimkowskiej na temat wartości życia.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone