Warto przeczytać w sieci #36

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które chciałbym Ci polecić do przeczytania. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

 

Programowanie społeczne: Odżywianie – długi wpis Michała Pasterskiego o odżywianiu i o tym, jak jesteśmy manipulowani i oszukiwaniu przez producentów żywności. W tej kwestii mam podobne poglądy do Michała, chociaż jest On spory kawałek przede mną w stosowaniu dobrych nawyków żywieniowych. O nich też znalazło się kilka akapitów. Jeżeli miałbyś przeczytać tylko jeden wpis z całej listy, to zdecydowanie polecam Ci ten.

The Truth Is – artykuł Agent Sully z bloga Life Learning Today na temat tego, na czym powinniśmy się skupiać jako ludzie. Parafrazując słowa Sully: Nie jesteśmy PISiorami ani PeOwcami, ale jesteśmy ludźmi, których więcej łączy, niż dzieli. Czytając ten artykuł, doszedłem do wniosku, że nasz kraj nie jest odosobnionym przypadkiem i wszędzie ludzie mają podobne problemy.

Jak przygotować dziecko do przeprowadzki? – planujesz przeprowadzkę i masz dziecko/dzieci? Zajrzyj do wpisu Edyty Zając, w którym podpowiada jak przygotować dzieci do przeprowadzki. Wiele Jej rad jest intuicyjnych i sami stosowaliśmy je z żoną, przygotowując naszą córkę do przeprowadzki.

Czy prowadzenie fanpage ma nadal sens? – Jacek Kłosiński zajął stanowisko ws. spadających zasięgów na Facebooku i wskazał to, o czym wszyscy zapominamy. Facebook i inne media społecznościowe to tylko narzędzia, a narzędzia się zmieniają.

Efekt Mona Lizy, czyli dlaczego nic nie jest warte tyle ile nam się wydaje – Artur Król porusza na swoim blogu bardzo ciekawy temat, do którego wyjściem jest moment uznania Mana Lizy za arcydzieło. A jaki to moment? Tego dowiesz się już z wpisu Artura.

Jak pozbyć się złego nawyku? – Krzysztof Skubis pokazuje, jak znaleźć przyczynę złego nawyku i jak zły nawyk wyeliminować. W bonusie dorzuca link do artykułu na temat pozbywania się nawyków u Michała Pasterskiego.

Bullshit detector – Jakub Królikowski wyjaśnia jak radzić sobie z zalewem bezwartościowych informacji i opinii (zwłaszcza tych negatywnych na nasz temat). Po przeczytaniu tego wpisu będziesz wiedział jak wyłapać tytułowe “gówno” z wypowiedzi innych i je odpowiednio potraktować.

Przesuwanie granic niemożliwego, czyli Nanga Parbat i człowieczeństwo – o Nanga Parbat nie będzie tu za dużo, natomiast znajdziesz w tym artykule rozważania Angeliki Chimkowskiej na temat wartości życia.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

WYZWANIE – #ZRÓB MIEJSCE NA TO, CO WAŻNE

marzenia

Już 20 października rusza WYZWANIE „Zrób miejsce na to, co ważne”, które pomoże Ci nie tylko uporządkować tydzień, ale również znaleźć w nim czas na te aktywności, na które do tej pory nie znajdowałeś czasu.
Wyzwanie będzie trwało 16 dni i składało się z 6 modułów, które pomogą Ci zrobić miejsce na to, co ważne.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Nawigacja