Warto przeczytać w sieci #35

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które chciałbym Ci polecić do przeczytania. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

O dwóch kumplach, co poszli na piwo, lekcjach od artystów i dekonstrukcji – Kamil Kozieł wyjaśnia, dlaczego lepiej pokazać widzom bombę tykającą pod stołem, niż zaskoczyć ich wybuchem. Dorzuca do tego kilka rad dla tych, którzy żyją lub chcą żyć z pisania.

How to Be a Productive Powerhouse Using Time Blocking – Charlie Gilkey z Productive Flourishing w dość obszernym artykule opisuje, jak wykorzystywać stałe bloki czasu w celu osiągnięcia wysokiej produktywności i utrzymania satysfakcji z tego, co się robi.

The Importance of Being Intentional – krótki artykuł Donalda Latumahina na blogu life optimizer poświęcony celowości naszych działań i wyborowi drogi, którą chcemy podążać.

Your Plans vs. Universe’s Plans For You [Infographic] – ikonografika z krótkim komentarzem Celestine Chua z Personal Excellence. Warto zerknąć ze względu na przesłanie, jakie podąża za tą grafiką.

Jak starego psa nauczyć nowych sztuczek? – jeżeli myślisz, że nie musisz się zmieniać lub nie możesz się zmieniać, to jest to artykuł dla Ciebie. Halina Czubała obala ten szkodliwy mit i podaje kilka ciekawych rozwiązań, które mogą pomóc w jego przezwyciężeniu. Dodatkowo w artykule pojawia się sympatyczna zgraja piesków Border Collie, które pomogły obalić tytułowy mit.

Is Lent Stressing You Out? – wszyscy mocno przeżywamy okres postanowień noworocznych. Zapominamy jednak, że są w roku jeszcze dwa momenty, kiedy my chrześcijanie robimy postanowienia. I jednym z nich jest Wielki Post. Warto przeczytać ten artykuł zarówno w kontekście postanowień wielkopostnych, jak i noworocznych.

How Technology Ruins Our Lives – prowokacyjny tytuł artykułu Margaret Reid na blogu Facile Things, w którym zadaje pytanie, jaki wpływ na nasze życie ma technologia.

Psychology Tricks That Will Help You Be More Productive – Kayla Matthews z bloga Productivity Theory proponuje 4 sposoby na bycie bardziej produktywnym. Co do pierwszego mam wątpliwości, czy działa, ale to bardzo indywidualna kwestia. Natomiast pozostałe 3 jak najbardziej polecam.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

Pięć poziomów sukcesu

Chyba jednym z największych wyzwań związanych z przekładaniem marzeń na cele jest określenie, kiedy będziemy wiedzieli, że osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Czyli, innymi słowy, jaką

maksymy delfickie

MAKSYMY DELFICKIE

Maksymy delfickie, to zbiór krótkich przysłów, które zostały wyryte na steli stojącej przed świątynią Apollona w Delfach. Stanowiły przez wiele wieków podstawę etyki starożytnych Greków.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.