Warto przeczytać w sieci #35

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które chciałbym Ci polecić do przeczytania. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

O dwóch kumplach, co poszli na piwo, lekcjach od artystów i dekonstrukcji – Kamil Kozieł wyjaśnia, dlaczego lepiej pokazać widzom bombę tykającą pod stołem, niż zaskoczyć ich wybuchem. Dorzuca do tego kilka rad dla tych, którzy żyją lub chcą żyć z pisania.

How to Be a Productive Powerhouse Using Time Blocking – Charlie Gilkey z Productive Flourishing w dość obszernym artykule opisuje, jak wykorzystywać stałe bloki czasu w celu osiągnięcia wysokiej produktywności i utrzymania satysfakcji z tego, co się robi.

The Importance of Being Intentional – krótki wpis Donalda Latumahina na blogu life optimizer poświęcony celowości naszych działań i wyborowi drogi, którą chcemy podążać.

Your Plans vs. Universe’s Plans For You [Infographic] – ikonografika z krótkim komentarzem Celestine Chua z Personal Excellence. Warto zerknąć ze względu na przesłanie, jakie podąża za tą grafiką.

Jak starego psa nauczyć nowych sztuczek? – jeżeli myślisz, że nie musisz się zmieniać lub nie możesz się zmieniać, to jest to wpis dla Ciebie. Halina Czubała obala ten szkodliwy mit i podaje kilka ciekawych rozwiązań, które mogą pomóc w jego przezwyciężeniu. Dodatkowo w artykule pojawia się sympatyczna zgraja piesków Border Collie, które pomogły obalić tytułowy mit.

Is Lent Stressing You Out? – wszyscy mocno przeżywamy okres postanowień noworocznych. Zapominamy jednak, że są w roku jeszcze dwa momenty, kiedy my chrześcijanie robimy postanowienia. I jednym z nich jest Wielki Post. Warto przeczytać ten wpis zarówno w kontekście postanowień wielkopostnych, jak i noworocznych.

How Technology Ruins Our Lives – prowokacyjny tytuł artykułu Margaret Reid na blogu Facile Things, w którym zadaje pytanie, jaki wpływ na nasze życie ma technologia.

Psychology Tricks That Will Help You Be More Productive – Kayla Matthews z bloga Productivity Theory proponuje 4 sposoby na bycie bardziej produktywnym. Co do pierwszego mam wątpliwości, czy działa, ale to bardzo indywidualna kwestia. Natomiast pozostałe 3 jak najbardziej polecam.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP  ŻADNEGO ARTYKUŁU.

 

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję. Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka “9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.