Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #35

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które chciałbym Ci polecić do przeczytania. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

O dwóch kumplach, co poszli na piwo, lekcjach od artystów i dekonstrukcji – Kamil Kozieł wyjaśnia, dlaczego lepiej pokazać widzom bombę tykającą pod stołem, niż zaskoczyć ich wybuchem. Dorzuca do tego kilka rad dla tych, którzy żyją lub chcą żyć z pisania.

How to Be a Productive Powerhouse Using Time Blocking – Charlie Gilkey z Productive Flourishing w dość obszernym artykule opisuje, jak wykorzystywać stałe bloki czasu w celu osiągnięcia wysokiej produktywności i utrzymania satysfakcji z tego, co się robi.

The Importance of Being Intentional – krótki artykuł Donalda Latumahina na blogu life optimizer poświęcony celowości naszych działań i wyborowi drogi, którą chcemy podążać.

Your Plans vs. Universe’s Plans For You [Infographic] – ikonografika z krótkim komentarzem Celestine Chua z Personal Excellence. Warto zerknąć ze względu na przesłanie, jakie podąża za tą grafiką.

Jak starego psa nauczyć nowych sztuczek? – jeżeli myślisz, że nie musisz się zmieniać lub nie możesz się zmieniać, to jest to artykuł dla Ciebie. Halina Czubała obala ten szkodliwy mit i podaje kilka ciekawych rozwiązań, które mogą pomóc w jego przezwyciężeniu. Dodatkowo w artykule pojawia się sympatyczna zgraja piesków Border Collie, które pomogły obalić tytułowy mit.

Is Lent Stressing You Out? – wszyscy mocno przeżywamy okres postanowień noworocznych. Zapominamy jednak, że są w roku jeszcze dwa momenty, kiedy my chrześcijanie robimy postanowienia. I jednym z nich jest Wielki Post. Warto przeczytać ten artykuł zarówno w kontekście postanowień wielkopostnych, jak i noworocznych.

How Technology Ruins Our Lives – prowokacyjny tytuł artykułu Margaret Reid na blogu Facile Things, w którym zadaje pytanie, jaki wpływ na nasze życie ma technologia.

Psychology Tricks That Will Help You Be More Productive – Kayla Matthews z bloga Productivity Theory proponuje 4 sposoby na bycie bardziej produktywnym. Co do pierwszego mam wątpliwości, czy działa, ale to bardzo indywidualna kwestia. Natomiast pozostałe 3 jak najbardziej polecam.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone