Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #32

warto przeczytać 32
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać i chciałbym Ci polecić je do przeczytania. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

Why You Should Define an Ambitious Goal for 2018 – Francisco Sáez na blogu Facile Things pyta, dlaczego powinno się formułować ambitne gole na 2018 rok (i nie tylko).

The Big Secret About Goal Setting – artykuł Davida Allana. Można w nim przeczytać, że cele nie są złotymi cielcami, ale środkiem do zmiany naszego nastawienia do otaczającej rzeczywistości.

Czego nie zabierać ze sobą w nowy rok – Andrzej Tucholski bardzo fajnie ujął temat produktywności dla samej produktywności i dlaczego nie warto wchodzić w nowy rok z bzdurami.

Jak zorganizować angażujące wyzwanie? Podsumowanie Miesiąca Systematycznej Nauki. – nie wiem, jak to się stało, ale gdzieś mi umknęło wyzwanie Ani z bloga Blue Kangaroo, a chętnie bym się zgłosił. Natomiast bardzo podoba mi się poradnik na temat tego, jak zorganizować wyzwanie i jak komunikować się z jego uczestnikami. Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką organizacji wyzwań, to polecam ten artykuł.

Psychoterapia. Kompletny przewodnik – Michał Pasterski włożył sporo wysiłku w ten artykuł. Spokojnie zarezerwuj sobie na niego przynajmniej pół godziny. Dużo? Moim zdaniem warto je poświęcić na poznanie zagadnienia psychoterapii i różnic pomiędzy nią a coachingiem i spotkaniem z psychologiem. Dodatkowo Michał opisuje różne metody psychoterapii i cele, jakie im przyświecają.

AMERICAN BEAUTY po polsku, czyli w niewoli schematów – to krótki, ale dający do myślenia artykuł Krzysztofa Banaka zamieszczony na blogu 1 energy. W artykule  znajdziesz informacje o tym, jak postrzegamy ludzi, którzy wybierają życie wbrew obowiązującym schematom.

„Budżetowanie od zera” pomoże Ci wyznaczyć lepsze cele, na kolejny rok! – David Machalica proponuje bardzo fajny sposób planowania, niewymagający dużych umiejętności. I do tego garść ciekawych spostrzeżeń na temat czasu, jaki mamy do dyspozycji.

Fenomen Steve’a Jobs’a – chociaż bardziej odpowiednim tytułem dla tego artykułu byłby jeden z jego podtytułów: “Jakim cudem nikt nigdy nie dał Jobsowi w zęby?” Nad tm pytaniem i kilkoma innymi fenomenami Jobsa zastanawia się Artur Król.

W obronie postanowienia noworocznego – Krzysztof Skubis staje w obronie postanowień noworocznych i wskazuje winnego ich nierealizowania.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Aaron Burden i pobrane z serwisu Unsplash.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

nawyk

Czego lepiej unikać zmieniając nawyki

Przez ostatnie 10 lat nauczyłem się dużo na temat zmiany nawyków, poczynając od regularnego bieganie, odchudzania się, wczesnego wstawania, prowadzenia domowej księgowości, czy regularnego pisania

czytanie książek

Dlaczego warto czytać książki?

 Od kiedy pamiętam, uwielbiałem czytać książki. Co prawda lektury czytałem bardziej z obowiązku niż dla przyjemności, ale czytałem też masę innych książek, po które sięgałem

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo! Oprócz tego, w newsletterze, będziesz otrzymywał między innymi informację o nowych artykułach, produktach i usługach.