Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #32

warto przeczytać 32

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać i chciałbym Ci polecić je do przeczytania. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

Why You Should Define an Ambitious Goal for 2018 – Francisco Sáez na blogu Facile Things pyta, dlaczego powinno się formułować ambitne gole na 2018 rok (i nie tylko).

The Big Secret About Goal Setting – artykuł Davida Allana. Można w nim przeczytać, że cele nie są złotymi cielcami, ale środkiem do zmiany naszego nastawienia do otaczającej rzeczywistości.

Czego nie zabierać ze sobą w nowy rok – Andrzej Tucholski bardzo fajnie ujął temat produktywności dla samej produktywności i dlaczego nie warto wchodzić w nowy rok z bzdurami.

Jak zorganizować angażujące wyzwanie? Podsumowanie Miesiąca Systematycznej Nauki. – nie wiem, jak to się stało, ale gdzieś mi umknęło wyzwanie Ani z bloga Blue Kangaroo, a chętnie bym się zgłosił. Natomiast bardzo podoba mi się poradnik na temat tego, jak zorganizować wyzwanie i jak komunikować się z jego uczestnikami. Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką organizacji wyzwań, to polecam ten artykuł.

Psychoterapia. Kompletny przewodnik – Michał Pasterski włożył sporo wysiłku w ten artykuł. Spokojnie zarezerwuj sobie na niego przynajmniej pół godziny. Dużo? Moim zdaniem warto je poświęcić na poznanie zagadnienia psychoterapii i różnic pomiędzy nią a coachingiem i spotkaniem z psychologiem. Dodatkowo Michał opisuje różne metody psychoterapii i cele, jakie im przyświecają.

AMERICAN BEAUTY po polsku, czyli w niewoli schematów – to krótki, ale dający do myślenia artykuł Krzysztofa Banaka zamieszczony na blogu 1 energy. W artykule  znajdziesz informacje o tym, jak postrzegamy ludzi, którzy wybierają życie wbrew obowiązującym schematom.

„Budżetowanie od zera” pomoże Ci wyznaczyć lepsze cele, na kolejny rok! – David Machalica proponuje bardzo fajny sposób planowania, niewymagający dużych umiejętności. I do tego garść ciekawych spostrzeżeń na temat czasu, jaki mamy do dyspozycji.

Fenomen Steve’a Jobs’a – chociaż bardziej odpowiednim tytułem dla tego artykułu byłby jeden z jego podtytułów: “Jakim cudem nikt nigdy nie dał Jobsowi w zęby?” Nad tm pytaniem i kilkoma innymi fenomenami Jobsa zastanawia się Artur Król.

W obronie postanowienia noworocznego – Krzysztof Skubis staje w obronie postanowień noworocznych i wskazuje winnego ich nierealizowania.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Aaron Burden i pobrane z serwisu Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone