Warto przeczytać w sieci #32

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać i chciałbym Ci polecić je do przeczytania. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

Why You Should Define an Ambitious Goal for 2018 – Francisco Sáez na blogu Facile Things pyta, dlaczego powinno się formułować ambitne gole na 2018 rok (i nie tylko).

The Big Secret About Goal Setting – artykuł Davida Allana. Można w nim przeczytać, że cele nie są złotymi cielcami, ale środkiem do zmiany naszego nastawienia do otaczającej rzeczywistości.

Czego nie zabierać ze sobą w nowy rok – Andrzej Tucholski bardzo fajnie ujął temat produktywności dla samej produktywności i dlaczego nie warto wchodzić w nowy rok z bzdurami.

Jak zorganizować angażujące wyzwanie? Podsumowanie Miesiąca Systematycznej Nauki. – nie wiem, jak to się stało, ale gdzieś mi umknęło wyzwanie Ani z bloga Blue Kangaroo, a chętnie bym się zgłosił. Natomiast bardzo podoba mi się poradnik na temat tego, jak zorganizować wyzwanie i jak komunikować się z jego uczestnikami. Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką organizacji wyzwań, to polecam ten artykuł.

Psychoterapia. Kompletny przewodnik – Michał Pasterski włożył sporo wysiłku w ten artykuł. Spokojnie zarezerwuj sobie na niego przynajmniej pół godziny. Dużo? Moim zdaniem warto je poświęcić na poznanie zagadnienia psychoterapii i różnic pomiędzy nią a coachingiem i spotkaniem z psychologiem. Dodatkowo Michał opisuje różne metody psychoterapii i cele, jakie im przyświecają.

AMERICAN BEAUTY po polsku, czyli w niewoli schematów – to krótki, ale dający do myślenia artykuł Krzysztofa Banaka zamieszczony na blogu 1 energy. W artykule  znajdziesz informacje o tym, jak postrzegamy ludzi, którzy wybierają życie wbrew obowiązującym schematom.

„Budżetowanie od zera” pomoże Ci wyznaczyć lepsze cele, na kolejny rok! – David Machalica proponuje bardzo fajny sposób planowania, niewymagający dużych umiejętności. I do tego garść ciekawych spostrzeżeń na temat czasu, jaki mamy do dyspozycji.

Fenomen Steve’a Jobs’a – chociaż bardziej odpowiednim tytułem dla tego artykułu byłby jeden z jego podtytułów: “Jakim cudem nikt nigdy nie dał Jobsowi w zęby?” Nad tm pytaniem i kilkoma innymi fenomenami Jobsa zastanawia się Artur Król.

W obronie postanowienia noworocznego – Krzysztof Skubis staje w obronie postanowień noworocznych i wskazuje winnego ich nierealizowania.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Aaron Burden i pobrane z serwisu Unsplash.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

Pięć poziomów sukcesu

Chyba jednym z największych wyzwań związanych z przekładaniem marzeń na cele jest określenie, kiedy będziemy wiedzieli, że osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Czyli, innymi słowy, jaką

maksymy delfickie

MAKSYMY DELFICKIE

Maksymy delfickie, to zbiór krótkich przysłów, które zostały wyryte na steli stojącej przed świątynią Apollona w Delfach. Stanowiły przez wiele wieków podstawę etyki starożytnych Greków.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.