Warto przeczytać w sieci #32

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać i chciałbym Ci polecić je do przeczytania. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

Why You Should Define an Ambitious Goal for 2018 – Francisco Sáez na blogu Facile Things pyta, dlaczego powinno się formułować ambitne gole na 2018 rok (i nie tylko).

The Big Secret About Goal Setting – wpis Davida Allana. Można w nim przeczytać, że cele nie są złotymi cielcami, ale środkiem do zmiany naszego nastawienia do otaczającej rzeczywistości.

Czego nie zabierać ze sobą w nowy rok – Andrzej Tucholski bardzo fajnie ujął temat produktywności dla samej produktywności i dlaczego nie warto wchodzić w nowy rok z bzdurami.

Jak zorganizować angażujące wyzwanie? Podsumowanie Miesiąca Systematycznej Nauki. – nie wiem, jak to się stało, ale gdzieś mi umknęło wyzwanie Ani z bloga Blue Kangaroo, a chętnie bym się zgłosił. Natomiast bardzo podoba mi się poradnik na temat tego, jak zorganizować wyzwanie i jak komunikować się z jego uczestnikami. Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką organizacji wyzwań, to polecam ten wpis.

Psychoterapia. Kompletny przewodnik – Michał Pasterski włożył sporo wysiłku w ten artykuł. Spokojnie zarezerwuj sobie na niego przynajmniej pół godziny. Dużo? Moim zdaniem warto je poświęcić na poznanie zagadnienia psychoterapii i różnic pomiędzy nią a coachingiem i spotkaniem z psychologiem. Dodatkowo Michał opisuje różne metody psychoterapii i cele, jakie im przyświecają.

AMERICAN BEAUTY po polsku, czyli w niewoli schematów – to krótki, ale dający do myślenia wpis Krzysztofa Banaka zamieszczony na blogu 1 energy. We wpisie znajdziesz informacje o tym, jak postrzegamy ludzi, którzy wybierają życie wbrew obowiązującym schematom.

„Budżetowanie od zera” pomoże Ci wyznaczyć lepsze cele, na kolejny rok! – David Machalica proponuje bardzo fajny sposób planowania, niewymagający dużych umiejętności. I do tego garść ciekawych spostrzeżeń na temat czasu, jaki mamy do dyspozycji.

Fenomen Steve’a Jobs’a – chociaż bardziej odpowiednim tytułem dla tego wpisu byłby jeden z jego podtytułów: “Jakim cudem nikt nigdy nie dał Jobsowi w zęby?” Nad tm pytaniem i kilkoma innymi fenomenami Jobsa zastanawia się Artur Król.

W obronie postanowienia noworocznego – Krzysztof Skubis staje w obronie postanowień noworocznych i wskazuje winnego ich nierealizowania.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane we wpisie zostało wykonane przez Aaron Burden i pobrane z serwisu Unsplash.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Jeżeli tak, to zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych artykułów. Przy okazji dostaniesz w prezencie e-booka "9 sposobów na więcej czasu".
marzenia

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].
Nawigacja