Warto przeczytać w sieci #15

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

 

Mental Models: Learn How to Think Better and Gain a Mental Edge – lista modeli myślenia wykorzystywanych w różnych naukach w celu ich wykorzystania w zwiększaniu swoich umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów.

Planowanie jest do dupy, czyli jak zaplanowałyśmy audiobooka – wpis Oli Budzyńskiej pokazujący, czym różni się planowanie „życzeniowe” od prawdziwego planowania. Całość poparta przykładem z własnego życia w postaci planowania, a następnie przygotowywania audiobooka do wydania.

Unwritten Codes of Conduct: Five Rules You Won’t Find in the Employee Manual – 5 bardzo prawdziwych rad na temat niepisanych zasad obowiązujących w firmie. Warto wiedzieć, gdy rozpoczyna się pracę.

How Our Smartphones Are Disconnecting Us and What to Do About It – osobisty wpis Joseph Pennington, który dzieli się w nim swoimi doświadczeniami związanymi z negatywnym wpływem smartfonów na relacje w związkach.

My Parents Don’t Support My Dreams. What Should I Do? – czy zdarzyło Ci się, że po podzieleniu się z rodzicami swoim pomysłem, zamiast wsparcia dostałeś kubeł zimnej wody i mnóstwo narzekania oraz obaw? Jeżeli tak i nie wiesz jak sobie z tym poradzić, to polecam wpis Celestine Chua.

Więcej wpisów z treściami wartymi przeczytania na innych blogach znajdziesz tutaj. Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Nawigacja