Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Warto przeczytać w sieci #13

warto przeczytać

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

WARTO PRZECZYTAĆ:

Kilka mitów o gospodarce, które wciąż krążą po polskim Internecie – i nie tylko po Internecie, robiąc ludziom wodę z mózgu. Warto przeczytać, bo jest tam też sporo o produktywności i efektywności.

The things most likely to kill you in one infographic – często boimy się jakiejś wielkiej tragedii, czy zdarzenia, które może nas uśmiercić, jednak zazwyczaj umieramy na zgoła całkiem przyziemne dolegliwości. Jeżeli jesteś ciekaw, jakie zajrzyj do tego artykułu.

Level 10 Motivation – czyli o tym, dlaczego warto od czasu do czasu zrobić pauzę od pracy, a także, dlaczego warto zastanowić się, jak będzie wyglądać nasza praca na poziomie 10, a jak na 7, 5, czy 1.

The Destructive Habit of Evaluating Everything We Do – czy oceniasz wszystko, co robisz i nigdy nie jesteś zadowolony z tego, co masz lub osiągnąłeś? Zawsze uważasz, że można było więcej lub lepiej. Jeżeli tak to ten artykuł jest dla Ciebie. Z niego dowiesz się jak pozbyć się tego zgubnego nawyku i zamienić go w nowy lepszy.

The power of the plastic inbox – artykuł poruszający kwestię wykorzystania tzw. korytek plastikowych do usystematyzowania procesu obiegu dokumentów. Sam korzystam w pracy z takich plastikowych korytek i nic tak nie pomogło mi ogarnąć bałaganu, jak to rozwiązanie, ale w wersji zmodyfikowanej i dostosowanej do moich potrzeb.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś artykuł/wpis w sieci i uważasz, który warto przeczytać, to podziel się nim w komentarzu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone