Twoja ciemna strona

Vivianne i Christopher Crowley zabierają czytelnika w najciemniejsze zakamarki jego duszy tam, gdzie kryje się cień. Cień, który każdy z nas skrzętnie ukrywa przed światem zewnętrznym, a któremu od czasu do czasu udaje się wydostać na światło dzienne i skutecznie zniszczyć lub nadszarpnąć  naszą wiarygodność. To wszystko omawiają w książce “Twoja ciemna strona“.

Kilka słów o autorach:

Niestety o Christopherze Crowley’u nie znalazłem żadnych pewnych informacji. Natomiast o doktor Vivianne Crowley już tak. Jest ona psychologiem i członkiem Wydziału Psychologii na Nottingham Trent University. Wykłada również na Cherry Hill Seminary (Columbia), gdzie uczy na temat psychologii religii, starzenia się, umierania i śmierci. Doktor Crowley była również jednym z członków założycieli wydziału psychologii religii na Uniwersytecie Londyńskim. Z ciekawostek Vivianne Crowley jest również arcykapłanką i nauczycielką religii Wicca.

Cel publikacji / przyświecająca jej idea:

Każdy z nas oprócz oficjalnej wersji samego siebie przeznaczonej do prezentowania światu, posiada również ciemną stronę, którą skrywa za oficjalną fasadą. To tam znajdują się wszystkie skrywane przed światem lęki, obawy, fantazje i niepożądane cechy charakteru. Jednak od czasu do czasu dają one o sobie znać, wybuchając w sposób niekontrolowany i ukazując światu część skrzętnie skrywanego drugiego oblicza – cienia.

Autorzy książki postawili sobie za cel pomóc czytelnikom w zrozumieniu ich ciemnej strony, przejęciu nad nią kontroli i przekształceniu jej tak, aby działała na ich korzyść.

Co znajdziemy w publikacji:

 “Twoja ciemna strona” to książka o rozwoju duchowym, która wymaga od nas poświęcenia czasu, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim postępowaniem, nad tym, co nam przeszkadza, co nas hamuje, co skrywamy przed innymi, a niekiedy także przed samym sobą. Czytelnik dowiesz się z niej, co to jest cień, jak go rozpoznać, jak zaakceptować i jak wykorzystać na swoją korzyść. Autorzy umożliwili nam to, nie tylko dzięki łatwo przyswajalnej teorii, ale przede wszystkim dzięki ćwiczeniom i historią osób, które uporały się z cieniem, uległy mu, lub nie chciały zaakceptować jego istnienia.

Książka została podzielona na kilka rozdziałów, z których każdy porusza oddzielny aspekt cienia i tak znajdziemy w niej rozdziały o:

 • ciemnej stronie w dzieciństwie,
 • ciemnej stronie w dorosłości,
 • ciemnej stronie w relacjach,
 • ciemnej stronie w odniesieniu do ciała,
 • ciemnej stronie w pracy,
 • ciemnej stronie w odniesieniu do pieniędzy,
 • ciemnej stronie i depresji,
 • ciemnej stronie gniewu i złości.

A na zakończenie dwa rozdziały poświęcone naszej jasnej stronie i transformacji oraz test pomagający nam zmierzyć siłę, jaką ma nad nami ciemna strona.

Adresat publikacji:

Książka “Twoja ciemna strona” skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, ponieważ każdy z nas skrywa w sobie jakiś cień, który ujawnia się w najmniej dla nas spodziewanym momencie.

Dlaczego warto przeczytać:

Są trzy drogi, jakimi każdy z nas może podążyć, wiedząc o istnieniu cienia:

 • może go zignorować,
 • może dać się, mu stłamsi,
 • może obrócić go na swoją korzyść.

Robiąc to ostatnie, zyskuje niesamowite możliwości rozwoju i bycia szczęśliwym. To jest to książka, którą warto przeczytać, by móc rozwinąć swoją duchowość, poczuć się bardziej spójnym i zapanować nad swoją ciemną stroną.

Ocena:

Wartość merytoryczna: wysoka

Przystępność treści: treść przedstawiona w sposób przystępny

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: warto przeczytać, nie będziesz żałował czasu poświęconego na przeczytanie “Twoja ciemna strona

Więcej książek, które warto przeczytać znajdziesz tutaj.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Jeżeli tak, to zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych artykułów. Przy okazji dostaniesz w prezencie e-booka "9 sposobów na więcej czasu".
marzenia

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].
Nawigacja