Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Trwałe wyniki

trwałe wyniki

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dawno nie było żadnej recenzji książki, chociaż przeczytałem ich w tym czasie kilka. Niektóre dobre, inne przeciętne, a za przeczytanie innych autorzy powinni płacić odszkodowanie za stracony czas. Na pewno do tych ostatnich książek nie należą Trwałe wyniki napisane przez Quinta Studera.

KILKA SŁÓW O AUTORZE:

Quint Studer to znany w Stanach Zjednoczonych mówca, specjalista i autor publikacji z obszaru przywództwa, zarządzania i organizacji, specjalizujący się w doradztwie szpitalom i instytucjom opieki zdrowotnej.

Studer jest laureatem wielu nagród, między innymi: Inc. Magazine’s Master of Business, znalazł się również w gronie Top 100 Most Powerful People in Healthcare.

Swoją karierę zawodową zaczynał, jako nauczyciel specjalizujący się w edukacji specjalnej. Następnie zmienił ścieżkę zawodową i związał się z medycyną, co doprowadziło go do stanowiska dyrektora operacyjnego w Holy Cross Hospital in Chicago. Dzięki jego inicjatywom związanym ze zwiększaniem poziomu opieki nad pacjentami Holy Cross Hospital wygrał nagrodę Hospitals Magazine’s Great Comeback. Następnie wprowadził Baptist Hospital Inc. do grona 1% amerykańskich szpitali o najwyższym poziomie satysfakcji pacjentów i pracowników.

Obecnie jest dyrektorem generalnym w Studer Group, firmie, która zajmuje się wdrażaniem rozwiązań organizacyjnych i zarządczych umożliwiających firmom osiąganie ponadprzeciętnych rezultatów w opiece nad klientami.

CEL PUBLIKACJI / PRZYŚWIECAJĄCA JEJ IDEA:

Podstawowym celem książki jest rozwiązanie problemu uzyskania, a następnie utrzymania przez przedsiębiorstwo/organizację ponadprzeciętnych wyników na każdym polu jej działalności. No dobrze, ale to jest blog nakierowany przede wszystkim na osiąganie celów przez ludzi, a nie organizacje. Po co zatem mam czytać tę książkę?

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI:

Ponieważ w organizacjach pracują ludzie, tacy jak Ty, czy ja. Tworzymy je i warto poznać techniki osiągania ponadprzeciętnych rezultatów zwłaszcza na linii sprzedaży. Część technik można ze spokojem wykorzystać w życiu codziennym, w rodzinie, czy w innej działalności, którą się zajmujesz. Wracając do książki, Studer przedstawia w niej kluczowe taktyki tworzenia kultury organizacyjnej i przywództwa nakierowanego na generowanie trwałych wyników i ponadprzeciętnej obsługi klientów.

Cała książka została podzielona na dziewiętnaście rozdziałów pogrupowanych w cztery bloki tematyczne. Każdy z tych bloków omawia inny obszar działalności organizacji:

  • kluczowe taktyki poświęcone są najważniejszym zagadnieniom związanym z postępowaniem z pracownikami i menadżerami,
  • rdzeń to blok tematyczny poświęcony celom organizacji i przywództwu,
  • taktyki postępowania z pracownikami omawiają szczegółowo szereg taktyk wspomagających pracowników w ich rozwoju, utożsamianiu się z organizacją i dążeniu do aktywnego współuczestnictwa w tworzeniu trwałych wyników,
  • ostatni blok został poświęcony taktyką postępowania z klientami. Porusza on najważniejszych zagadnień związanych z pracą z klientem, począwszy od budowania kultury organizacyjnej wokół obsługi klientów poprzez sposoby rozmawiania z klientami, badania potrzeb klientów, a na stosowaniu kluczowych słów w rozmowach skończywszy.

Dla mnie perełką w tej pracy jest rozdział 1 poświęcony sposobom postępowania z pracownikami bardzo, średnio i niezbyt wydajnymi. Podział pracowników według Studera przypomina mi trochę ten stosowany przez Welcha w Winning znaczy zwyciężać. Z moich obserwacji zarówno jedna, jak i druga metodologia doskonale sprawdza się w rzeczywistości. Przy czym na plus Studera należy zaliczyć o wiele lepszy sposób ujęcia sposobu postępowania z pracownikami każdego z typów, zwłaszcza tymi najbardziej wydajnymi. To oni bardzo często duszą się w organizacjach, w których pracują i w końcu zniechęceni opuszczają je. Zabierają wtedy ze sobą ogromne doświadczenie, wiedzę i niewykorzystany potencjał. Po części ta książka to jeden duży pomysł na to, jak tym ludziom ułatwić i pomóc wykorzystać potencjał.

ADRESAT PUBLIKACJI:

W książce na pewno znajdą dużo wartościowych porad osoby zajmujące kierownicze stanowiska i prowadzące własną działalność gospodarczą. Blok poświęcony taktyką postępowania z klientami mogę spokojnie polecić osobą pracującym na front office. To książka, którą powinny przeczytać osoby kierujące lub pracujące w placówkach zdrowia, a dlaczego to za chwilę.

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ:

Po pierwsze sama postać autora i jego doświadczenie w pracy w i z placówkami medycznymi, które de facto są podmiotami świadczącymi usługi, daje rękojmie dobrze wykonanej pracy. W książce znajdziemy bardzo dużo odniesień i przykładów ze świata przychodni lekarskich i szpitali. Co ważne książka nie jest hermetyczna. Zawarte w niej wskazówki są na tyle uniwersalne, że znajdą bez problemu zastosowanie w wielu obszarach, również tych niezwiązanych z działalnością zarobkową.

Po drugie sposób prezentacji treści, przywodzący mi na myśl trochę Od dobrego do wielkiego Collinsa, oraz przystępny język ułatwiają przyswajanie i praktykowanie zawartej w książce wiedzy.

Po trzecie kompleksowe podejście do tematu i oparcie zwartej w książce wiedzy na faktach i praktyce. Zaprezentowane w publikacji metody zostały sprawdzone w Studer Group i oferowane są jej klientom.

OCENA:

Wartość merytoryczna: wysoka wartość merytoryczna

Przystępność treści: treść przedstawiona w przystępny sposób

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: warto przeczytać, nie będziesz żałował poświęconego na nią czasu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Agustín Lautaro i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone