Śledź postępy w realizacji swoich celów

Jak często kontrolujesz postępy w realizacji swoich celów? Raz na rok w okolicach Sylwestra, gdy przypominasz sobie o postanowieniach noworocznych? Jeżeli tak, to znaczy, że postępujesz jak większość ludzi. A to nie jest najlepszy sposób na realizację celów i kontrolę postępów.

Chciałbym zaproponować Ci rozwiązanie, które stosuję z powodzeniem od lat. Kontroluję postępy w realizacji celów minimum raz na tydzień, podczas planowania kolejnego tygodnia. W ten sposób zawsze o nich pamiętam i pamiętam, by planować zadania związane z ich realizacją na kolejny tydzień. Jeżeli nie myślisz o swoich celach, to również ich nie realizujesz, a więc nie są one celami, ale marzeniami.

PROCES PLANOWANIA I KONTROLOWANIA

  1. Raz do roku, na przykład w Sylwestra, ale nie musi, tak naprawdę każdy dzień jest dobry, dokonaj przeglądu postępów w realizacji celów z poprzedniego roku i zaplanuj cele na nowy rok.
  2. Raz na tydzień, ja to robię w niedzielę, sprawdź jakie postępy poczyniłeś w realizacji swoich celów. Następnie zaplanuj zadania do wykonania w ramach wybranego celu lub celów na nadchodzący tydzień.
  3. Następnie planując każdy dzień, postaraj się by zadania związane z Twoimi celami były tymi najważniejszymi do wykonania. Jeżeli to tylko możliwe to zaplanuj ich realizację na pierwszą część dnia, kiedy jesteś najbardziej wypoczęty i masz najwięcej siły.
  4. Wykonuj zaplanowane zadania.

Gdy upłynie tydzień, dokonaj przeglądu postępów w realizacji celów i planuj kolejne działania. Taki sposób podejścia do osiągania celów i kontrolowania postępów w ich realizacji jest o wiele lepszy niż nagły popłoch na koniec roku. W ten sposób zwiększysz szanse na osiągnięcie swoich celów.

Źródło:

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Patryk Grądys i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

koło życia

Koło życia

Czasami nachodzi nas refleksja, że coś jest nie tak w naszym życiu, czegoś nam brakuje. Czujemy, że coś musimy zmienić, ale nie wiemy co. W

produktywność

Rób mniej, ale lepiej i mądrzej

Zazwyczaj, gdy myślimy o produktywności, czy efektywności, to jednym z pierwszy skojarzeń, jakie przychodzą nam do głowy, jest robienie więcej i szybciej. Ba wydaje nam

E-BOOK "JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?"

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK I POBIERZ ZA DARMO E-BOOKA “JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?”

Znajdziesz w nim 15 trików, które przykleją do Ciebie Twoje cele i nawyki.

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim 15 tricków, które spowodują, że Twoje cele i nawyki przykleją się do Ciebie.