Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Śledź postępy w realizacji swoich celów

kontrola postępów

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jak często kontrolujesz postępy w realizacji swoich celów? Raz na rok w okolicach Sylwestra, gdy przypominasz sobie o postanowieniach noworocznych? Jeżeli tak, to znaczy, że postępujesz jak większość ludzi. A to nie jest najlepszy sposób na realizację celów i kontrolę postępów.

Chciałbym zaproponować Ci rozwiązanie, które stosuję z powodzeniem od lat. Kontroluję postępy w realizacji celów minimum raz na tydzień, podczas planowania kolejnego tygodnia. W ten sposób zawsze o nich pamiętam i pamiętam, by planować zadania związane z ich realizacją na kolejny tydzień. Jeżeli nie myślisz o swoich celach, to również ich nie realizujesz, a więc nie są one celami, ale marzeniami.

PROCES PLANOWANIA I KONTROLOWANIA

  1. Raz do roku, na przykład w Sylwestra, ale nie musi, tak naprawdę każdy dzień jest dobry, dokonaj przeglądu postępów w realizacji celów z poprzedniego roku i zaplanuj cele na nowy rok.
  2. Raz na tydzień, ja to robię w niedzielę, sprawdź jakie postępy poczyniłeś w realizacji swoich celów. Następnie zaplanuj zadania do wykonania w ramach wybranego celu lub celów na nadchodzący tydzień.
  3. Następnie planując każdy dzień, postaraj się by zadania związane z Twoimi celami były tymi najważniejszymi do wykonania. Jeżeli to tylko możliwe to zaplanuj ich realizację na pierwszą część dnia, kiedy jesteś najbardziej wypoczęty i masz najwięcej siły.
  4. Wykonuj zaplanowane zadania.

Gdy upłynie tydzień, dokonaj przeglądu postępów w realizacji celów i planuj kolejne działania. Taki sposób podejścia do osiągania celów i kontrolowania postępów w ich realizacji jest o wiele lepszy niż nagły popłoch na koniec roku. W ten sposób zwiększysz szanse na osiągnięcie swoich celów.

Źródło:

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Patryk Grądys i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

Jak znależć czas?

Jak znaleźć czas?

Od razu na początku umówmy się co do jednej rzeczy. Nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu. Jesteśmy umówieni? Tak? To możesz czytać dalej.

nie mam czasu

Ile masz czasu?

Nie wiem, ile to już razy słyszałem od ludzi, że „nie mają wystarczająco dużo czasu” na robienie ważnych rzeczy w swoim życiu. Pewnie sam też

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].