Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Śledź postępy w realizacji swoich celów

kontrola postępów
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jak często kontrolujesz postępy w realizacji swoich celów? Raz na rok w okolicach Sylwestra, gdy przypominasz sobie o postanowieniach noworocznych? Jeżeli tak, to znaczy, że postępujesz jak większość ludzi. A to nie jest najlepszy sposób na realizację celów i kontrolę postępów.

Chciałbym zaproponować Ci rozwiązanie, które stosuję z powodzeniem od lat. Kontroluję postępy w realizacji celów minimum raz na tydzień, podczas planowania kolejnego tygodnia. W ten sposób zawsze o nich pamiętam i pamiętam, by planować zadania związane z ich realizacją na kolejny tydzień. Jeżeli nie myślisz o swoich celach, to również ich nie realizujesz, a więc nie są one celami, ale marzeniami.

PROCES PLANOWANIA I KONTROLOWANIA

  1. Raz do roku, na przykład w Sylwestra, ale nie musi, tak naprawdę każdy dzień jest dobry, dokonaj przeglądu postępów w realizacji celów z poprzedniego roku i zaplanuj cele na nowy rok.
  2. Raz na tydzień, ja to robię w niedzielę, sprawdź jakie postępy poczyniłeś w realizacji swoich celów. Następnie zaplanuj zadania do wykonania w ramach wybranego celu lub celów na nadchodzący tydzień.
  3. Następnie planując każdy dzień, postaraj się by zadania związane z Twoimi celami były tymi najważniejszymi do wykonania. Jeżeli to tylko możliwe to zaplanuj ich realizację na pierwszą część dnia, kiedy jesteś najbardziej wypoczęty i masz najwięcej siły.
  4. Wykonuj zaplanowane zadania.

Gdy upłynie tydzień, dokonaj przeglądu postępów w realizacji celów i planuj kolejne działania. Taki sposób podejścia do osiągania celów i kontrolowania postępów w ich realizacji jest o wiele lepszy niż nagły popłoch na koniec roku. W ten sposób zwiększysz szanse na osiągnięcie swoich celów.

Źródło:

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Patryk Grądys i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

metoda 4d

Metoda 4D

Borykasz się z dużą liczbą e-maili, ktoś coś ciągle od Ciebie chce? Jest proste rozwiązanie pomagające poradzić sobie z nadmiarem zadań i wiadomości.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo! Oprócz tego, w newsletterze, będziesz otrzymywał między innymi informację o nowych artykułach, produktach i usługach.