Rozbite okna, rozbita firma

Czytając tę książkę, doszedłem do wniosku, że w biznesie i w życiu prywatnym nie ma spraw błahych i nieistotnych.

Michael Levine autor Rozbitych okien… wskazuje na problemy, którymi większość z zarządzających i pracowników firm nie zaprząta sobie głowy. Dodatkowo nie zdają sobie oni sprawy z wpływu, jaki te drobnostki wywierają na klientów i obraz firmy w ich oczach.

BRUDNE TOALETY

Źle ulokowane produkty, niewłaściwa postawa pracowników, nieczytelne dokumenty, bałagan na biurkach, trudna w nawigacji strona internetowa. Te wszystkie i wiele innych często niezauważanych problemów może zdecydować o sukcesie lub porażce przedsiębiorstwa.

Sztandarowym przykładem, do którego wielokrotnie wraca Levine, jest zastosowanie z sukcesem, przez nowojorską policję, polityki „zero tolerancji” dla wszystkich przestępstw. Wydaje się, że doświadczenia NYPD były jedną z przyczyn, które wpłynęły na decyzję Michaela Levina o napisaniu książki o rozbitych oknach i ich wpływie na prowadzenie biznesu i osiągnie w nim sukcesu.

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI?

Mnóstwo przykładów, porady jak znajdować rozbite okna i jak sobie z nimi radzić. Ta książka to dobra opowieść o tych, którzy podjęli heroiczny wysiłek i nie tylko wdrożyli zasadę „zero tolerancji dla rozbitych okien”, ale również codziennie z niezachwianą determinacją dążą do utrzymywania wysokich standardów działania na każdym stanowisku i w każdym obszarze aktywności przedsiębiorstwa. To również opowieść o tych firmach, które takiego wysiłku nie podjęły i z tego powodu popadły w kłopoty lub zniknęły z rynku. A więc znajdziemy tutaj opowieści o takich gigantach dbałości o szczegóły jak Nordstrom, Ikea czy też Google, jak i ich przeciwieństwach np. Kmart, Enron, GM.

CZY WARTO PRZECZYTAĆ?

Chociaż to książka traktująca o podobnych problemach co Trwałe wyniki, to jednak w trochę inny sposób. ZaTak, ponieważ, o ile jako klienci bardzo szybko potrafimy zidentyfikować rozbite okna w firmie, z której produktów lub usług korzystamy, o tyle o wiele większe trudności mamy ze zidentyfikowaniem rozbitych okien w firmie, w której pracujemy lub którą zarządzamy. A czasami od znalezienia takich rozbitych okien jeszcze trudniejsze jest przyznanie się do tego, że takie rozbite okna istnieją i podjęcia kroków do ich naprawienia.

Tę książkę polecam tym wszystkim, którym wydaje się, że w ich firmach nie ma rozbitych okiem, aby zaczęli je zauważać i w miarę swoich możliwości likwidować.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane Ivan Vranić i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

multitasking

MULTITASKING – JAK PRZESTAĆ TO ROBIĆ?

Multitasking, czyli wielozadaniowość, stał się przekleństwem współczesnych czasów. Nie wiem jak Ty, ale ja zazwyczaj, gdy słyszę słowo multitasking, to widzę człowieka, który ma kilka

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2019 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.