Rozbite okna, rozbita firma

Czytając tę książkę, doszedłem do wniosku, że w biznesie i w życiu prywatnym nie ma spraw błahych i nieistotnych.

Michael Levine autor Rozbitych okien… wskazuje na problemy, którymi większość z zarządzających i pracowników firm nie zaprząta sobie głowy. Dodatkowo nie zdają sobie oni sprawy z wpływu, jaki te drobnostki wywierają na klientów i obraz firmy w ich oczach.

BRUDNE TOALETY

Źle ulokowane produkty, niewłaściwa postawa pracowników, nieczytelne dokumenty, bałagan na biurkach, trudna w nawigacji strona internetowa. Te wszystkie i wiele innych często niezauważanych problemów może zdecydować o sukcesie lub porażce przedsiębiorstwa.

Sztandarowym przykładem, do którego wielokrotnie wraca Levine, jest zastosowanie z sukcesem, przez nowojorską policję, polityki „zero tolerancji” dla wszystkich przestępstw. Wydaje się, że doświadczenia NYPD były jedną z przyczyn, które wpłynęły na decyzję Michaela Levina o napisaniu książki o rozbitych oknach i ich wpływie na prowadzenie biznesu i osiągnie w nim sukcesu.

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI?

Mnóstwo przykładów, porady jak znajdować rozbite okna i jak sobie z nimi radzić. Ta książka to dobra opowieść o tych, którzy podjęli heroiczny wysiłek i nie tylko wdrożyli zasadę „zero tolerancji dla rozbitych okien”, ale również codziennie z niezachwianą determinacją dążą do utrzymywania wysokich standardów działania na każdym stanowisku i w każdym obszarze aktywności przedsiębiorstwa. To również opowieść o tych firmach, które takiego wysiłku nie podjęły i z tego powodu popadły w kłopoty lub zniknęły z rynku. A więc znajdziemy tutaj opowieści o takich gigantach dbałości o szczegóły jak Nordstrom, Ikea czy też Google, jak i ich przeciwieństwach np. Kmart, Enron, GM.

CZY WARTO PRZECZYTAĆ?

Chociaż to książka traktująca o podobnych problemach co Trwałe wyniki, to jednak w trochę inny sposób. ZaTak, ponieważ, o ile jako klienci bardzo szybko potrafimy zidentyfikować rozbite okna w firmie, z której produktów lub usług korzystamy, o tyle o wiele większe trudności mamy ze zidentyfikowaniem rozbitych okien w firmie, w której pracujemy lub którą zarządzamy. A czasami od znalezienia takich rozbitych okien jeszcze trudniejsze jest przyznanie się do tego, że takie rozbite okna istnieją i podjęcia kroków do ich naprawienia.

Tę książkę polecam tym wszystkim, którym wydaje się, że w ich firmach nie ma rozbitych okiem, aby zaczęli je zauważać i w miarę swoich możliwości likwidować.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane Ivan Vranić i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

nawyk

Jedna zmiana na raz!

Często jest tak, że chcemy dokonać dużych zmian w swoim życiu, takich jak zadbać o swoje zdrowie, zacząć uprawiać sport, być bardziej produktywnym, uczyć się,

zadania

Zasada trzech

Zasada trzech to jedna z najprostszych (dlatego ten artykuł jest tak krótki 🙂 i najbardziej efektywnych technik zarządzania czasem. Doskonale sprawdza się, gdy każdy Twój

jak czytać więcej książek

Jak czytać więcej książek?

Czytanie książek to jedna z moich ulubionych aktywności. Czytam regularnie i sprawia mi to dużo radości, chociaż znalezienie czasu na książkę nie zawsze jest łatwe.

E-BOOK "JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?"

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK I POBIERZ ZA DARMO E-BOOKA “JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?”

Znajdziesz w nim 15 trików, które przykleją do Ciebie Twoje cele i nawyki.

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim 15 tricków, które spowodują, że Twoje cele i nawyki przykleją się do Ciebie.