Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Rozbite okna, rozbita firma

rozbite okna rozbita firma

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Czytając tę książkę, doszedłem do wniosku, że w biznesie i w życiu prywatnym nie ma spraw błahych i nieistotnych.

Michael Levine autor Rozbitych okien… wskazuje na problemy, którymi większość z zarządzających i pracowników firm nie zaprząta sobie głowy. Dodatkowo nie zdają sobie oni sprawy z wpływu, jaki te drobnostki wywierają na klientów i obraz firmy w ich oczach.

BRUDNE TOALETY

Źle ulokowane produkty, niewłaściwa postawa pracowników, nieczytelne dokumenty, bałagan na biurkach, trudna w nawigacji strona internetowa. Te wszystkie i wiele innych często niezauważanych problemów może zdecydować o sukcesie lub porażce przedsiębiorstwa.

Sztandarowym przykładem, do którego wielokrotnie wraca Levine, jest zastosowanie z sukcesem, przez nowojorską policję, polityki „zero tolerancji” dla wszystkich przestępstw. Wydaje się, że doświadczenia NYPD były jedną z przyczyn, które wpłynęły na decyzję Michaela Levina o napisaniu książki o rozbitych oknach i ich wpływie na prowadzenie biznesu i osiągnie w nim sukcesu.

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI?

Mnóstwo przykładów, porady jak znajdować rozbite okna i jak sobie z nimi radzić. Ta książka to dobra opowieść o tych, którzy podjęli heroiczny wysiłek i nie tylko wdrożyli zasadę „zero tolerancji dla rozbitych okien”, ale również codziennie z niezachwianą determinacją dążą do utrzymywania wysokich standardów działania na każdym stanowisku i w każdym obszarze aktywności przedsiębiorstwa. To również opowieść o tych firmach, które takiego wysiłku nie podjęły i z tego powodu popadły w kłopoty lub zniknęły z rynku. A więc znajdziemy tutaj opowieści o takich gigantach dbałości o szczegóły jak Nordstrom, Ikea czy też Google, jak i ich przeciwieństwach np. Kmart, Enron, GM.

CZY WARTO PRZECZYTAĆ?

Chociaż to książka traktująca o podobnych problemach co Trwałe wyniki, to jednak w trochę inny sposób. ZaTak, ponieważ, o ile jako klienci bardzo szybko potrafimy zidentyfikować rozbite okna w firmie, z której produktów lub usług korzystamy, o tyle o wiele większe trudności mamy ze zidentyfikowaniem rozbitych okien w firmie, w której pracujemy lub którą zarządzamy. A czasami od znalezienia takich rozbitych okien jeszcze trudniejsze jest przyznanie się do tego, że takie rozbite okna istnieją i podjęcia kroków do ich naprawienia.

Tę książkę polecam tym wszystkim, którym wydaje się, że w ich firmach nie ma rozbitych okiem, aby zaczęli je zauważać i w miarę swoich możliwości likwidować.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane Ivan Vranić i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone