Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Rok bambusa

rok bambusa

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

W 2020 roku minęło 6 lat od kiedy zacząłem blogować. Dokładnie 19 grudnia 2014 roku opublikowałem pierwszy artykuł na nieistniejącym już blogu BS z Pasją! Wow, to niesamowite ile czasu minęło.

To ciekawe, że na co dzień nie zauważamy upływu czasu. Dopiero gdy zaczynamy robić podsumowania, dostrzegamy, ile czasu minęło i co udało nam się zrobić, osiągnąć i gdzie dotrzeć.

BLOG

W 2020 roku chciałem opublikować 52 artykuły, czyli po jednym artykule na każdy tydzień roku. Cel zrealizowałem w 98%, publikując 51 artykułów. Za to nie udało mi się zrealizować innego celu związanego z publikowaniem artykułów. Chciałem przeprowadzić w tym czasie 12 wywiadów, po jednym na każdy miesiąc. Udało mi się przeprowadzić tylko trzy takie rozmowy – ale dały mi one okazję do porozmawiania z naprawdę ciekawymi i fajnymi ludźmi. A jedna z tych znajomości zaprocentowała nowym projektem, którego nie miałem w planach … Ale o tym może za chwilę 😉

W tym czasie wysłałem też 51 wiadomości w ramach newslettera, czyli 98/100. Całkiem nieźle 🙂

W 2020 roku bloga odwiedziło ponad 31.000 osób, to prawie dwa razy więcej niż w 2019 roku. Sporo też zmieniło się na Facebooku, gdzie jest Was ponad pięćset. Dziękuję Wam za to.

PODCAST

To właśnie ten projekt, którego nie miałem w planach. Na przełomie kwietnia i maja napisał do mnie Grzegorz Sztank z bloga Fajne Życie i zaproponował wspólne nagrywanie podcastu. Początkowo bałem się, że nie będę miał czasu na cotygodniowe nagrywanie i nie wywiąże się z zobowiązania, które złożyłem Grześkowi. Jednak ostatecznie okazało się, że moje obawy były płonne i na koniec roku opublikowaliśmy 23 odcinki na PiG Podcastu. Bo tak nazwaliśmy nasz podcast. PiG to oczywiście pierwsze litery naszych imion, a „świnka”, ponieważ ryjemy jak dziki w produktywności 😉

CYBERPUNK 2020

w 1996 roku, grając namiętnie w papierowe RPGi trafiłem na system, w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia. To był Cyberpunk 2020. Wtedy też odkryłem, że dożyję, a przynajmniej powinienem dożyć do 2020 roku i zobaczyć, czy będzie taki, jak opisano go w świecie Cyberpunka.

No cóż, wizja z Cyberpunka z tym jak wyglądał 2020 rok, trochę się rozminęła. Może i dobrze. Ale i tak cieszę się, że mogłem zobaczyć rok, w którym dzieje się akcja mojej ulubionej gry z okresu nastoletniego. Współczuję tym, którzy grają w Warhammera 40.000 :)))

COVID

No tak, o koronawirusie to już powiedziano tyle, że boję się dorzucić coś jeszcze, żeby Cię nie zemdliło. Miałem ja i mieliśmy wspólnie z żoną i córką sporo fajnych planów na 2020 rok. Zwłaszcza tych podróżniczych i sportowych – szermierczych. Prawie wszystkie zostały wykreślone z kalendarza i trafiły na półkę 2021.

Od marca wszyscy pracujemy i uczymy się (z małą przerwą we wrześniu i październiku) zdalnie. Wbrew różnym zapowiedziom, nie pozabijaliśmy się i nikt  nas nie złożył pozwu o rozwód. Za to zbliżyliśmy się do siebie, przypomnieliśmy sobie jak, to jest być znowu naprawdę razem i mieć więcej czasu dla siebie.

10.000 POMPEK

W marcu, gdy zacząłem pracę zdalną, zacząłem też robić codziennie pompki. Postawiłem sobie za cel, że będę w stanie zrobić 100 pompek bez przerwy. Zacząłem od 5 pompek dziennie, a pisząc te słowa, robię 100 pompek w 5 seriach po 20.

Ale nie to jest najważniejsze, najważniejsze jest to, że robię codziennie pompki, a pod koniec 2020 roku przekroczyłem 10.000 pompek. Nie wiem, czy od swoich narodzin zrobiłem w życiu, tyle pompek ile zrobiłem w ciągu ostatnich 9 miesięcy. I nie zamierzam na tym poprzestać.

1.000 KM DALEJ

W kwietniu zaczęliśmy intensywnie biegać z żoną. Pisząc intensywnie mam tu na myśli bieganie 5-6 razy w tygodniu po minimum 6 km – 10 km. Rok wcześniej biegaliśmy zdecydowanie mniej i nie wiem, czy dobiliśmy do połowy tego dystansu.

Z tej zmiany bardzo się cieszę, ponieważ zawsze lubiłem biegać, ale z różnych powodów, w tym tak, a nie inaczej ustalonych priorytetów, nie biegałem, tyle ile bym chciał, mam tu na myśli 2019 rok i kilka wcześniejszych lat.

ROK BAMBUSA, CZYLI PLANY NA 2021

Jeżeli czytasz mnie regularnie, to pewnie wiesz, że jestem wychowany na książkach S. R. Coveya. W jednej z nich pewnie w 7 nawykach skutecznego działania, napisał on o bambusie i o tym jak dług trzeba czekać, aż urośnie. Podobno bambus przez 6 lat powoli rozwija się pod ziemią, by w 7 roku wybić się  spod ziemi i szybko wystrzelić w górę, osiągając niesamowite rozmiary.

W 2020 roku po 6 latach blogowania stwierdziłem, że kolejny (2021), czyli 7 rok blogowania będzie rokiem mojego szybkiego wzrostu, czyli kończenia projektów, które wcześniej zacząłem. Tak jak bambus kończy 6 lat pracy w 7 roku i jest gotów na nowe wyzwania, tak i ja zamierzam pokończyć w 2021 roku zaczęte projekty i przejść do nowych wyzwań.

PODCAST

Tu plan jest prosty, jeżeli jeszcze nie zniechęciłem sobą Grzegorza, to będziemy nagrywać, co tydzień jeden odcinek.

BLOG

W 2021 roku zamierzam publikować mniej niż w 2020 roku. Artykuły będą ukazywały się co dwa tygodnie. Robię tak z kilku powodów:

  • 1 artykuł tygodniowo, to przy pracy na etacie, bieganiu, zdalnej nauce i tworzeniu kursów, to zdecydowanie za dużo,
  • to tempo przełożyło się na jakość artykułów (z niektórych z nich nie jestem szczególnie dumny) oraz na spadek frajdy z pisania,
  • i trzeci powód, chcę pisać trochę dłuższe artykuły, które wymagają więcej czasu na ich napisanie.

Tym samym będzie mniej wiadomości w ramach newslettera, ale za to planuję 2-3 konkursy. Wiec obserwujcie mnie bacznie, bo nie znacie dnia, ani godziny 🙂

KURSY

Na koniec 2021 roku planuję opublikować kurs na temat spełniania marzeń i osiągania celów. Zacząłem pracę nad nim w połowie 2020 roku. Na razie nie zdradzam zbyt dużo szczegółów, ale będzie bardzo treściwie, energetyzująco i przede wszystkim będzie w nim masa wiedzy na temat tego jak spełniać marzenia i osiągać cele.

Natomiast w pierwszym kwartale 2021 roku pojawi się kurs w ogóle niezwiązany z tematyką bloga, bo dotyczący analizy wskaźnikowej przedsiębiorstw prowadzących pełną księgowość. Jak jesteś zainteresowany tym tematem, to daj znać w komentarzu, gdy kurs będzie gotowy, czyli gdzieś pod koniec marca, to napiszę Ci gdzie go znaleźć.

CAŁA RESZTA

Oczywiście zostają pompki, zostaje bieganie. Myślę, że w tym roku wrócę do malowania figurek w skali 1:35.

No cóż, jest jeszcze trochę innych planów (w tym podróżniczych), ale wszystko zależy od jednej zmiennej. Ty wiesz, której…

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez frank mckenna i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].