Rób to, do czego jesteś stworzony

Myślę, że wielu z nas marzy o tym, jak wspaniale byłoby robić to co sprawia nam przyjemność i jeszcze przy tym zarabiać na tym. Jednak tylko niewielu z nas udaje się zrealizować w pełni to marzenie.

Wynikać to może jak wskazują w swojej książce Państwo Tieger z braku świadomości naszych predyspozycji oraz sposobu, w jaki możemy je wykorzystać, dążąc do wykonywania wymarzonej pracy. Na bazie doświadczeń P. D. Tiegera i B. Barron-Tieger powstała książka Rób to, do czego jesteś stworzony.

Zanim będzie o książce, napiszę kilka słów o jednym z jej autorów. Niestety o Pani Barron-Tieger nie znalazłem żadnych wzmianek, natomiast o jej mężu już tak. Paul D. Tieger to międzynarodowy ekspert w dziedzinie rozpoznawania typów osobowości. Założył The New England Type Institute. Osobiście trenował tysiące menadżerów, kierowników zespołów, pracowników działów HR, doradców zawodowych, psychologów i nauczycieli. W trakcie swojej dwudziestoletniej praktyki współpracował z wieloma instytucjami ubezpieczeniowymi, finansowymi, prawniczymi, urzędami, szpitalami i innymi organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Występował w telewizji i radiu oraz pisał dla The New York Timesa. Postanowił wraz z żoną zawrzeć zdobytą dotychczas wiedzę na temat typów osobowości w małej objętościowo książce zatytułowanej właśnie Rób to, do czego jesteś stworzony. Autorzy postawili sobie za cel pomóc czytelnikowi w zrozumieniu jego predyspozycji i odnalezieniu zajęcia, które będzie dawało mu jak największą satysfakcję.

Czy udało im się zrealizować ten cel?  Myślę, że całkiem dobrze? Państwo Tieger oparli swój poradnik na opracowanym przez K. Briggs i I. Briggis-Myers zbiorze 16 typów osobowości. Przy czym uprościli test MBTI®, sprowadzając go do prostego wyboru złożonego z kilku bardzo dobrze i jasno opisanych etapów. Autorzy dołożyli sporo starań, aby książkę czytało się łatwo. Znajdziemy w niej wiele przykładów, podpowiedzi i wyjaśnień bardziej zawiłych kwestii. Czyta się ją szybko, zwłaszcza że można pominąć typy osobowości, które nas nie dotyczą i skupić się tylko na swoim typie osobowości. Niesamowitą zaletą książki i prezentowanej w niej metody jest możliwość łatwego jej wykorzystania do określenia typów osobowości innych ludzi (znajomych, czy członków rodziny). Co pozwoli nie tylko lepiej ich zrozumieć, ale również lepiej poznać przyczyny takich, a nie innych zachowań i decyzji, które podejmują.

Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla tych, którzy nie czują się usatysfakcjonowani w swojej obecnej pracy i chcieliby odnaleźć właściwe dla siebie zajęcie. A jak sami autorzy wskazują to książka również dla doradców zawodowych i personalnych.

OCENA:

Wartość merytoryczna: wysoka

Przystępność treści: treść przedstawiona w sposób przystępny

Relacja cena, a zawartość: korzystna

Warto przeczytać, nie będziesz żałował.

Więcej książek, które warto przeczytać znajdziesz tutaj.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

Pięć poziomów sukcesu

Chyba jednym z największych wyzwań związanych z przekładaniem marzeń na cele jest określenie, kiedy będziemy wiedzieli, że osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Czyli, innymi słowy, jaką

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.