Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Rób to, do czego jesteś stworzony

rób to, do czego jesteś stworzony

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Myślę, że wielu z nas marzy o tym, jak wspaniale byłoby robić to co sprawia nam przyjemność i jeszcze przy tym zarabiać na tym. Jednak tylko niewielu z nas udaje się zrealizować w pełni to marzenie.

Wynikać to może jak wskazują w swojej książce Państwo Tieger z braku świadomości naszych predyspozycji oraz sposobu, w jaki możemy je wykorzystać, dążąc do wykonywania wymarzonej pracy. Na bazie doświadczeń P. D. Tiegera i B. Barron-Tieger powstała książka Rób to, do czego jesteś stworzony.

Zanim będzie o książce, napiszę kilka słów o jednym z jej autorów. Niestety o Pani Barron-Tieger nie znalazłem żadnych wzmianek, natomiast o jej mężu już tak. Paul D. Tieger to międzynarodowy ekspert w dziedzinie rozpoznawania typów osobowości. Założył The New England Type Institute. Osobiście trenował tysiące menadżerów, kierowników zespołów, pracowników działów HR, doradców zawodowych, psychologów i nauczycieli. W trakcie swojej dwudziestoletniej praktyki współpracował z wieloma instytucjami ubezpieczeniowymi, finansowymi, prawniczymi, urzędami, szpitalami i innymi organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Występował w telewizji i radiu oraz pisał dla The New York Timesa. Postanowił wraz z żoną zawrzeć zdobytą dotychczas wiedzę na temat typów osobowości w małej objętościowo książce zatytułowanej właśnie Rób to, do czego jesteś stworzony. Autorzy postawili sobie za cel pomóc czytelnikowi w zrozumieniu jego predyspozycji i odnalezieniu zajęcia, które będzie dawało mu jak największą satysfakcję.

Czy udało im się zrealizować ten cel?  Myślę, że całkiem dobrze? Państwo Tieger oparli swój poradnik na opracowanym przez K. Briggs i I. Briggis-Myers zbiorze 16 typów osobowości. Przy czym uprościli test MBTI®, sprowadzając go do prostego wyboru złożonego z kilku bardzo dobrze i jasno opisanych etapów. Autorzy dołożyli sporo starań, aby książkę czytało się łatwo. Znajdziemy w niej wiele przykładów, podpowiedzi i wyjaśnień bardziej zawiłych kwestii. Czyta się ją szybko, zwłaszcza że można pominąć typy osobowości, które nas nie dotyczą i skupić się tylko na swoim typie osobowości. Niesamowitą zaletą książki i prezentowanej w niej metody jest możliwość łatwego jej wykorzystania do określenia typów osobowości innych ludzi (znajomych, czy członków rodziny). Co pozwoli nie tylko lepiej ich zrozumieć, ale również lepiej poznać przyczyny takich, a nie innych zachowań i decyzji, które podejmują.

Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla tych, którzy nie czują się usatysfakcjonowani w swojej obecnej pracy i chcieliby odnaleźć właściwe dla siebie zajęcie. A jak sami autorzy wskazują to książka również dla doradców zawodowych i personalnych.

OCENA:

Wartość merytoryczna: wysoka

Przystępność treści: treść przedstawiona w sposób przystępny

Relacja cena, a zawartość: korzystna

Warto przeczytać, nie będziesz żałował.

Więcej książek, które warto przeczytać znajdziesz tutaj.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone