Mój subiektywny ranking blogów o rozwoju osobistym 2017, czyli 14 blogów polskojęzycznych, które warto czytać – część 1

Ranking blogów o rozwoju osobistym 2017, czyli lista blogów, które polecam do czytania w 2018 roku, w przerwach pomiędzy czytaniem artykułów na Jak osiągać cele? 🙂

To pierwsze takie zestawienie sporządzone przeze mnie. Robiąc je mam świadomość jak ważne jest dobre źródło informacji na temat rozwoju osobistego. Na liście znajdują się blogi polskojęzyczne. Blogi  anglojęzyczne będą we wpisie za tydzień.

Metodologia

Krok 1. Na liście blogów, które śledzę jest obecnie 76 pozycji (polsko i anglojęzycznych) i to z nich wybierałem kandydatów do rankingu.

Krok 2. Wybór spośród powyższych 76 blogów tylko tych, które cytowałem we wpisach Warto przeczytać. Takich blogów było łącznie 56, w tym 24 polskojęzyczne. Z tych 24 blogów wybrałem te, których wpisy polecałem minimum 2 razy.

Krok 3. Ułożenie listy blogów według liczby cytowanych wpisów w ramach serii wpisów Warto przeczytać. Do ostatecznej listy trafiły tylko te blogi, których wpisy polecałem minimum dwa razy.

14 blogów o rozwoju osobistym, które warto czytać

 1. Edyta Zając
 2. Michał Pasterski
 3. Katarzyna Antosiewicz
 4. Zorganizowani
 5. Rafał Ruba
 6. ChangeMaker Blog Króla Artura
 7. Biznes Bez Stresu
 8. Marcin Kwieciński
 9. SKRIS
 10. Pani Swojego Czasu
 11. Take Better Way
 12. Jacek Kłosiński
 13. Angelika Cafe
 14. Brieftrip

A jakie są Wasze ulubione blogi o tematyce rozwoju osobistego, zarządzania czasem i osiągania celów, co byście dorzucili jeszcze do listy Ranking blogów o rozwoju osobistym 2017. Podawajcie linki w komentarzach. Może jest ktoś, kogo powinienem czytać, a o tym nie wiem.

Zdjęcie wykorzystane we wpisie zostało wykonane przez Pablo Heimplatz i pobrane z Unsplash.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Jeżeli tak, to zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych artykułów. Przy okazji dostaniesz w prezencie e-booka "9 sposobów na więcej czasu".
marzenia

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].
Nawigacja