Potęga wartości

Pieniądze czy wartości – co kieruje przedsiębiorstwami? To odwieczne pytanie, na które starają się odpowiedzieć specjaliści od zarządzania i przedsiębiorcy. W książce Potęga wartości swoją opinię na ten temat wyraża Agata Stachowicz–Stanusch. Tytuł od razu wskazuje, po której ze stron się opowiada, a odpowiedź, dlaczego znajdziesz w książce.

Kilka słów o autorze:

Agata Stachowicz–Stanusch to profesor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Specjalizuje się w problematyce marketingu, kultury organizacyjnej i zarządzania poprzez wartości.

Jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu marketingu i zarządzania oraz uczestniczką wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i seminariów. W 2012 roku Otrzymała nagrodę Chair of Emerald Best International Symposium Award przyznawaną przez International Theme Committee (ITC) we współpracy z American Academy of Management.

potęga wartościCel publikacji / przyświecająca jej idea:

Zapoznanie czytelnika z pojęciami dotyczącymi głównych wartości firmy, sposobów odkrywania i rozwijania tych wartości oraz pokazanie przykładów stosowania z powodzeniem głównych wartości w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Co znajdziemy w publikacji:

Książka została podzielona na trzy rozdziały i dodatek. Rozdział pierwszy poświęcony jest w całości zagadnieniom związanym z korzyściami płynącymi z posiadania głównych wartości i działania zgodnie z nimi. Moim zdaniem ciekawe ujęcie zagadnienia i dość obszerny przegląd literatury związanej z omawianą problematyką (bogate źródło bibliograficzne).

Rozdział drugi prezentuje proces zarządzania wartościami, począwszy od ich odkrywania, poprzez wdrażania aż do działania zgodnie z nimi. W dużej części opiera się on na badaniach literaturowych i stanowi uporządkowanie pewnych zagadnień omawianych już w innych publikacjach. Warte odnotowania są dwie listy zawierające zbiór wartości, które mogą wystąpić w organizacji.

Rozdział trzeci to studium przypadku czterech firm: American Express, Microsoft, Saturn Corporation, Hewlett-Packard i Compaq Computer.

Wspomniany wcześniej dodatek to proste narzędzie, które pozwala w szybki sposób dokonać wstępnej oceny poziomu zarządzania poprzez wartości w przedsiębiorstwie.

Adresat publikacji:

Osoby dopiero zaczynające przygodę z zarządzaniem w oparciu o misję, wartości i wizję. To książka, która w dość prosty sposób przybliża zagadnienia związane z jednym z elementów rdzennej ideologii przedsiębiorstwa, czyli jego wartościami.

Dlaczego warto przeczytać:

Potęga wartości, to książka, która porządkuje wiedzę związaną z wartościami. Można ją potraktować, jako poradnik stanowiący wprowadzenie w bardzo ciekawy świat rdzennej ideologii i jej wpływu na organizację. A zawartą w niej bibliografię, jako wskazówkę do dalszego studiowania tematu.

Ocena:

Wartość merytoryczna: dobra, a momentami bardzo dobra

Przystępność treści: książka o przeciętnym poziomie przystępności

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: Potęga wartości – możesz ją przeczytać, znajdziesz w niej kilka perełek, dobra dla początkujących w temacie

Książkę możesz kupić tutaj.

Więcej książek, które warto przeczytać znajdziesz tutaj.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Jeżeli tak, to zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych artykułów. Przy okazji dostaniesz ode mnie w prezencie ponad 90-cio stronicowego e-booka "Wszystko zaczyna się od planowania", dzięki któremu: wejdziesz na wyższy poziom planowania, zwiększysz szanse na osiągnięcie swoich celów, zapanujesz nad swoim życiem, uporządkujesz je i nadasz mu pożądany kierunek.
marzenia

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].
Nawigacja