Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Potęga wartości

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pieniądze czy wartości – co kieruje przedsiębiorstwami? To odwieczne pytanie, na które starają się odpowiedzieć specjaliści od zarządzania i przedsiębiorcy. W książce Potęga wartości swoją opinię na ten temat wyraża Agata Stachowicz–Stanusch. Tytuł od razu wskazuje, po której ze stron się opowiada, a odpowiedź, dlaczego znajdziesz w książce.

KILKA SŁÓW O AUTORZE:

Agata Stachowicz–Stanusch to profesor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Specjalizuje się w problematyce marketingu, kultury organizacyjnej i zarządzania poprzez wartości.

Jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu marketingu i zarządzania oraz uczestniczką wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i seminariów. W 2012 roku Otrzymała nagrodę Chair of Emerald Best International Symposium Award przyznawaną przez International Theme Committee (ITC) we współpracy z American Academy of Management.

potęga wartościCEL PUBLIKACJI / PRZYŚWIECAJĄCA JEJ IDEA:

Zapoznanie czytelnika z pojęciami dotyczącymi głównych wartości firmy, sposobów odkrywania i rozwijania tych wartości oraz pokazanie przykładów stosowania z powodzeniem głównych wartości w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI:

Książka została podzielona na trzy rozdziały i dodatek. Rozdział pierwszy poświęcony jest w całości zagadnieniom związanym z korzyściami płynącymi z posiadania głównych wartości i działania zgodnie z nimi. Moim zdaniem ciekawe ujęcie zagadnienia i dość obszerny przegląd literatury związanej z omawianą problematyką (bogate źródło bibliograficzne).

Rozdział drugi prezentuje proces zarządzania wartościami, począwszy od ich odkrywania, poprzez wdrażania aż do działania zgodnie z nimi. W dużej części opiera się on na badaniach literaturowych i stanowi uporządkowanie pewnych zagadnień omawianych już w innych publikacjach. Warte odnotowania są dwie listy zawierające zbiór wartości, które mogą wystąpić w organizacji.

Rozdział trzeci to studium przypadku czterech firm: American Express, Microsoft, Saturn Corporation, Hewlett-Packard i Compaq Computer.

Wspomniany wcześniej dodatek to proste narzędzie, które pozwala w szybki sposób dokonać wstępnej oceny poziomu zarządzania poprzez wartości w przedsiębiorstwie.

ADRESAT PUBLIKACJI:

Osoby dopiero zaczynające przygodę z zarządzaniem w oparciu o misję, wartości i wizję. To książka, która w dość prosty sposób przybliża zagadnienia związane z jednym z elementów rdzennej ideologii przedsiębiorstwa, czyli jego wartościami.

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ:

Potęga wartości, to książka, która porządkuje wiedzę związaną z wartościami. Można ją potraktować, jako poradnik stanowiący wprowadzenie w bardzo ciekawy świat rdzennej ideologii i jej wpływu na organizację. A zawartą w niej bibliografię, jako wskazówkę do dalszego studiowania tematu.

OCENA:

Wartość merytoryczna: dobra, a momentami bardzo dobra

Przystępność treści: książka o przeciętnym poziomie przystępności

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: Potęga wartości – możesz ją przeczytać, znajdziesz w niej kilka perełek, dobra dla początkujących w temacie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone