Potęga wartości

Pieniądze czy wartości – co kieruje przedsiębiorstwami? To odwieczne pytanie, na które starają się odpowiedzieć specjaliści od zarządzania i przedsiębiorcy. W książce Potęga wartości swoją opinię na ten temat wyraża Agata Stachowicz–Stanusch. Tytuł od razu wskazuje, po której ze stron się opowiada, a odpowiedź, dlaczego znajdziesz w książce.

Kilka słów o autorze:

Agata Stachowicz–Stanusch to profesor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Specjalizuje się w problematyce marketingu, kultury organizacyjnej i zarządzania poprzez wartości.

Jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu marketingu i zarządzania oraz uczestniczką wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i seminariów. W 2012 roku Otrzymała nagrodę Chair of Emerald Best International Symposium Award przyznawaną przez International Theme Committee (ITC) we współpracy z American Academy of Management.

potęga wartościCel publikacji / przyświecająca jej idea:

Zapoznanie czytelnika z pojęciami dotyczącymi głównych wartości firmy, sposobów odkrywania i rozwijania tych wartości oraz pokazanie przykładów stosowania z powodzeniem głównych wartości w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Co znajdziemy w publikacji:

Książka została podzielona na trzy rozdziały i dodatek. Rozdział pierwszy poświęcony jest w całości zagadnieniom związanym z korzyściami płynącymi z posiadania głównych wartości i działania zgodnie z nimi. Moim zdaniem ciekawe ujęcie zagadnienia i dość obszerny przegląd literatury związanej z omawianą problematyką (bogate źródło bibliograficzne).

Rozdział drugi prezentuje proces zarządzania wartościami, począwszy od ich odkrywania, poprzez wdrażania aż do działania zgodnie z nimi. W dużej części opiera się on na badaniach literaturowych i stanowi uporządkowanie pewnych zagadnień omawianych już w innych publikacjach. Warte odnotowania są dwie listy zawierające zbiór wartości, które mogą wystąpić w organizacji.

Rozdział trzeci to studium przypadku czterech firm: American Express, Microsoft, Saturn Corporation, Hewlett-Packard i Compaq Computer.

Wspomniany wcześniej dodatek to proste narzędzie, które pozwala w szybki sposób dokonać wstępnej oceny poziomu zarządzania poprzez wartości w przedsiębiorstwie.

Adresat publikacji:

Osoby dopiero zaczynające przygodę z zarządzaniem w oparciu o misję, wartości i wizję. To książka, która w dość prosty sposób przybliża zagadnienia związane z jednym z elementów rdzennej ideologii przedsiębiorstwa, czyli jego wartościami.

Dlaczego warto przeczytać:

Potęga wartości, to książka, która porządkuje wiedzę związaną z wartościami. Można ją potraktować, jako poradnik stanowiący wprowadzenie w bardzo ciekawy świat rdzennej ideologii i jej wpływu na organizację. A zawartą w niej bibliografię, jako wskazówkę do dalszego studiowania tematu.

Ocena:

Wartość merytoryczna: dobra, a momentami bardzo dobra

Przystępność treści: książka o przeciętnym poziomie przystępności

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: Potęga wartości – możesz ją przeczytać, znajdziesz w niej kilka perełek, dobra dla początkujących w temacie

Więcej książek, które warto przeczytać znajdziesz tutaj.

WYZWANIE – #ZRÓB MIEJSCE NA TO, CO WAŻNE

marzenia

Już 20 października rusza WYZWANIE „Zrób miejsce na to, co ważne”, które pomoże Ci nie tylko uporządkować tydzień, ale również znaleźć w nim czas na te aktywności, na które do tej pory nie znajdowałeś czasu.
Wyzwanie będzie trwało 16 dni i składało się z 6 modułów, które pomogą Ci zrobić miejsce na to, co ważne.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Nawigacja