Potęga wartości

Pieniądze czy wartości – co kieruje przedsiębiorstwami? To odwieczne pytanie, na które starają się odpowiedzieć specjaliści od zarządzania i przedsiębiorcy. W książce Potęga wartości swoją opinię na ten temat wyraża Agata Stachowicz–Stanusch. Tytuł od razu wskazuje, po której ze stron się opowiada, a odpowiedź, dlaczego znajdziesz w książce.

KILKA SŁÓW O AUTORZE:

Agata Stachowicz–Stanusch to profesor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Specjalizuje się w problematyce marketingu, kultury organizacyjnej i zarządzania poprzez wartości.

Jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu marketingu i zarządzania oraz uczestniczką wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i seminariów. W 2012 roku Otrzymała nagrodę Chair of Emerald Best International Symposium Award przyznawaną przez International Theme Committee (ITC) we współpracy z American Academy of Management.

potęga wartościCEL PUBLIKACJI / PRZYŚWIECAJĄCA JEJ IDEA:

Zapoznanie czytelnika z pojęciami dotyczącymi głównych wartości firmy, sposobów odkrywania i rozwijania tych wartości oraz pokazanie przykładów stosowania z powodzeniem głównych wartości w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI:

Książka została podzielona na trzy rozdziały i dodatek. Rozdział pierwszy poświęcony jest w całości zagadnieniom związanym z korzyściami płynącymi z posiadania głównych wartości i działania zgodnie z nimi. Moim zdaniem ciekawe ujęcie zagadnienia i dość obszerny przegląd literatury związanej z omawianą problematyką (bogate źródło bibliograficzne).

Rozdział drugi prezentuje proces zarządzania wartościami, począwszy od ich odkrywania, poprzez wdrażania aż do działania zgodnie z nimi. W dużej części opiera się on na badaniach literaturowych i stanowi uporządkowanie pewnych zagadnień omawianych już w innych publikacjach. Warte odnotowania są dwie listy zawierające zbiór wartości, które mogą wystąpić w organizacji.

Rozdział trzeci to studium przypadku czterech firm: American Express, Microsoft, Saturn Corporation, Hewlett-Packard i Compaq Computer.

Wspomniany wcześniej dodatek to proste narzędzie, które pozwala w szybki sposób dokonać wstępnej oceny poziomu zarządzania poprzez wartości w przedsiębiorstwie.

ADRESAT PUBLIKACJI:

Osoby dopiero zaczynające przygodę z zarządzaniem w oparciu o misję, wartości i wizję. To książka, która w dość prosty sposób przybliża zagadnienia związane z jednym z elementów rdzennej ideologii przedsiębiorstwa, czyli jego wartościami.

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ:

Potęga wartości, to książka, która porządkuje wiedzę związaną z wartościami. Można ją potraktować, jako poradnik stanowiący wprowadzenie w bardzo ciekawy świat rdzennej ideologii i jej wpływu na organizację. A zawartą w niej bibliografię, jako wskazówkę do dalszego studiowania tematu.

OCENA:

Wartość merytoryczna: dobra, a momentami bardzo dobra

Przystępność treści: książka o przeciętnym poziomie przystępności

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: Potęga wartości – możesz ją przeczytać, znajdziesz w niej kilka perełek, dobra dla początkujących w temacie

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

Pięć poziomów sukcesu

Chyba jednym z największych wyzwań związanych z przekładaniem marzeń na cele jest określenie, kiedy będziemy wiedzieli, że osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Czyli, innymi słowy, jaką

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.