Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Porządkowanie – Część 3: Błędy, których należy unikać podczas porządkowania domu

porządki błędy

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Porządkowanie może być przytłaczającym i frustrującym zadaniem. Zwłaszcza, wtedy gdy popełnimy błędy, które dodatkowo mogą nam utrudnić sprzątanie lub niepotrzebnie je wydłużyć.

IMPULSYWNE ZAKUPY

Kupowanie przedmiotów pod wpływem impulsu i be zadawania sobie pytania „Czy ja naprawdę tego potrzebuję?” oraz uczciwej odpowiedzi na nie, to prosta droga do zagracenia mieszkania i marnowania pieniędzy.

Zatem zanim cokolwiek kupisz, zadaj sobie to i jeszcze dwa dodatkowe pytania:

  • Czy mam już taki przedmiot w domu?
  • Czy mam miejsce na nowy przedmiot?

PRZEPRACOWANIE

Bardzo niewiele osób jest w stanie skupić się na porządkowaniu mieszkania, lub jakimkolwiek innym zadaniu, dłużej niż osiem godzin dziennie. Z tego powodu, zamiast się przepracowywać lepiej podzielić porządkowanie na mniejsze kawałki, tak abyś nie musiał siedzieć od samego rana do późnej nocy. Ogranicz czas spędzany na porządkowaniu do nie więcej niż ośmiu godzin dziennie. Po tym czasie zrób sobie przerwę i wróć do porządków następnego dnia. Zresztą w trakcie sprzątania też warto robić sobie małe przerwy na kawę lub herbatę.

PRZERYWANIE PORZĄDKÓW

Jak już zaplanowałeś porządki, to nie przerywaj ich w połowie, tylko dokończ, niezależnie od tego czy ci się chce, czy też nie.

DĄŻENIE DO PERFEKCJI

Doskonałość jest nie do osiągnięcia, a dążenie do perfekcji kosztuje masę czasu i energii. Podczas porządkowania zauważysz, że niektóre przedmioty po prostu nie mają idealnego miejsca, nie wszystko można wyrzucić, a niektóre wybory są trudne do podjęcia.

Nie przejmuj się jeżeli nie jesteś w stanie dorównać standardom wyznaczonym przez Perfekcyjną Panią Domu, czy Marie Kondo. W domu się mieszka, to nie muzeum. A na poprawki będzie czas przy kolejnym porządkowaniu. W końcu utrzymywanie porządku to nie jest jednorazowa akcja, a sposób bycia.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY Z TEJ SERII.

Jeżeli chcesz uporządkować swoje otoczenie, to mogą Ci się również przydać te artykuły:

W.O.D.A. oczyści Twoje otoczenie

4 proste kroki, aby bezproblemowo radzić sobie z korespondencją

Jak radzić sobie z nadmiarem e-maili?

Desktop Zero, czyli nie tylko pusty pulpit

Inbox Zero, czyli porządek w skrzynce pocztowej

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez CHUTTERSNAP i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].