Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Podsumowanie celów – wrzesień 2018

Podsumowanie celów wrzesień 2018

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

To był dopiero wrzesień. Dawno nie miałem takiego poczucia dobrze wykonanego planu, przy jednoczesnym poczuciu, że plan był dla mnie, a nie ja dla niego. Do tego zrobiłem coś, co miałem wrażenie, że mnie przerośnie.

JAKIE BYŁY PLANY?

Wrzesień był pod znakiem trzech literek SSL, czyli  Secure Socket Layer. Dla niewtajemniczonych to ta zielona kłódeczka, która informuje o tym, że dane przesyłane pomiędzy stroną, a jej użytkownikiem są szyfrowane. Postanowiłem, że w końcu przejdę na https i zwiększę poziom bezpieczeństwa strony. Początkowo zadanie wydawało się ponad moje siły, możliwości i wiedzę. Potem przeczytałem kilka artykułów i byłem przekonany na 100%, że właśnie tak jest. Nie zrezygnowałem z zamiaru i pod koniec września dopiąłem swego.

JAK MI POSZŁO?

Plan zrealizowałem w 100%. Oczywiście nie obyło się bez drobnych problemów na samym początku, czyli podczas instalacji certyfikatu na serwerze. Jednak ostatecznie wszystko zakończyło się powodzeniem, dzięki wsparciu pracowników webd.pl.

Dodatkowo by zdobyć szczegółową wiedzę na temat migracji, skorzystałem z trzech artykułów omawiających przejście z http na https:

CAŁOŚĆ PRAC PRZEBIEGAŁA W PIĘCIU ETAPACH:

 1. Etap I – nabycie certyfikatu.
 2. Etap II – instalacja certyfikatu na serwerze.
 3. Etap III – przełączenie strony na szyfrowane połączenie https, w ramach którego wykonałem następujące kroki:
 • wykonanie kopii bezpieczeństwa,
 • instalacja wtyczki
 • aktywacja certyfikatu SSL za pomocą ww. wtyczki – to był błąd. Teraz czekam na informację, czy mogę ją bez problemu wyrzucić, ponieważ lepszym rozwiązaniem okazała się wtyczka Better Search Replace,
 • instalacja wtyczki Better Search Replace,
 • zmiana adresów na blogu z http na https.
 1. Etap IV – aktualizacja adresu bloga w mediach społecznościowych:
 1. Etap V – aktualizacja danych w Google, w tym:
 • Google Search Console,
 • Google Analytics.

Oczywiście oprócz powyższych zmian, na blogu opublikowałem 6 artykułów, w tym 2 piątkowe Warto przeczytać oraz w końcu udało mi się stworzyć bufor bezpieczeństwa i przygotowałem 3 artykułów, które ukażą się dopiero w październiku. Tym samym mogę być spokojny, że w razie nieprzewidzianych okoliczności w każdy poniedziałek ukaże się artykuł z wartościowymi treściami.

PLANY NA PAŹDZIERNIK

W październiku na warsztat idą wszystkie moje kanały w portalach społecznościowych. Tak naprawdę to zadanie nie tylko na październik, ale też na listopad i może grudzień. Chcę z jednej strony, aby przekaz na nich był spójny, a z drugiej bogatszy o nowe treści, których do tej pory było mało lub nie było ich wcale.

Jeżeli jesteś ciekaw co się na nich dzieje i co się będzie działo, to zachęcam Cię do obserwowania mnie na:

A jakie są Twoje plany na październik?

Pozostałe comiesięczne podsumowania znajdziesz tutaj.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Christian Wiediger i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone