Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Podsumowanie celów styczeń 2018

podsumowanie celów styczeń 2018

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Na początku stycznia postanowiłem dzielić się na łamach bloga swoimi planami oraz robić na koniec każdego miesiąca krótkie podsumowanie tego, co zrealizowałem, a czego nie. I dzisiaj przyszedł czas by rozliczyć się z przyjętych na siebie w styczniu zobowiązań.

JAKIE BYŁY PLANY?

Plany były bardzo ambitne, na liście do zrobienia w styczniu pojawiły się takie cele:

  • sformalizować kwestie związane z osobistą marką i najważniejszymi zagadnieniami związanymi z blogiem i strategią jego prowadzenia,
  • usunąć wszystkie artykuły związane z poprzednim blogiem na temat banków spółdzielczych. Pomimo że bardzo lubię sektor bankowości spółdzielczej, to jednak artykuły te nie pasują w żaden sposób do obecnej tematyki bloga, a trzymałem je na nim tylko z powodów sentymentalnych,
  • zrobić porządek w folderach na komputerze (tych związanych z blogiem). Tak, niestety zakradł mi się tam bałagan, który pogłębił jeszcze bardziej okres, w którym byłem skupiony wyłącznie na pisaniu e-booka,
  • poprawić kwestie SEO związane z blogiem,
  • poprawić check listę, którą wykorzystuję do pisania i publikowania artykułów na blogu i informowania o nich w mediach społecznościowych.

A poniżej podsumowanie tego, co zrobiłem.

PORZĄDEK ZE STARYMI ARTYKUŁAMI

Wykonane w 100%. Usunąłem 61 artykułów, które powstały na przestrzeni 2015 i 2016 roku. Dodatkowo przekierowałem ruch z tych artykułów na stronę główną, wykorzystując do tego wtyczkę Redirect 301.

Planując to zadanie myślałem, że zajmie mi 5 godzin, natomiast zmieściłem się w niecałej godzinie. Spore przeszacowanie. Może i tak, ale wynikało ono jednak przede wszystkim z obawy o proces przekierowywania, który sprawiał wrażenie bardzo czasochłonnego. Zresztą zaoszczędzony czas przydał się przy realizacji innego zadania, którego czasochłonność źle oszacowałem.

PORZĄDEK W FOLDERACH NA KOMPUTERZE

Wykonane w 100%. Tak jak pisałem na Facebooku, przez ostatni rok zapuściłem katalog z materiałami do bloga. Wkradł się tam spory bałagan i układ treści rozsypał się na wiele drobnych części ułożonych w nielogiczny zbiór folderów.

Tu planowałem 3 godziny na wykonanie całego zadania. Uwinąłem się w dwie. A z efektów jestem bardziej niż zadowolony.

POPRAWIĆ LISTĘ KONTROLNĄ

Wykonane w 75%. Planowałem, że zrobię listę kontrolną wraz z nową szatą graficzną w 3 godziny. Niestety te trzy godziny starczyły wyłącznie na wykonanie nowego układu check listy. Pozostała do wykonania wersja elektroniczna, w tym również w pdf-ie. Zaplanowałem, że zrobię ją na początku lutego i udostępnię w drugiej połowie miesiąca do pobrania. Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu.

OSOBISTA MARKA

Wykonane w 50 – 75%. Trudno mi określić ostateczny poziom wykonania, biorąc pod uwagę to, co chciałbym jeszcze zrealizować w tym zakresie.

Planowałem, że zajmie mi to 14 godzin, a zajęło prawie dwa razy więcej. Jednak plan minimum zrobiłem i teraz będę systematycznie dokładał do tzw. bazy, dodatkowe kwestie związane z marką osobistą. Z tego powodu przez najbliższe kilka miesięcy w moich planach będą pojawiać się związane z nią cele.

POPRAWA KWESTII SEO

Wykonane w 0%. Tak, nie mylisz się. Nawet nie tknąłem tego zadania. Stał się tak z dwóch powodów:

  • źle oszacowałem czas potrzebny na zdefiniowanie marki osobistej,
  • założyłem, że poprawa SEO nie będzie wymagał zbyt dużo czasu i zaangażowania. Pomyliłem się 🙁

W związku z powyższym przerzuciłem go na luty i zaplanowałem, że jego wykonanie zajmie mi 2/3 czasu, który będę miał do dyspozycji.

PLANY NA LUTY

Część planów już znacie, a pozostałą część zaraz poznacie. Podsumowując, w lutym zamierzam:

  • uporać się z kwestiami SEO bloga. Spora część artykułów wymaga poprawy parametrów czytelności i SEO,
  • dostosować bloga do zasad opracowanych w książce marki,
  • kontynuować prace nad książką marki – kolejnym zagadnieniem będą zagadnienia związane z blogiem i komunikacją.

Trzymajcie kciuki za powodzenie moich planów. Oczywiście na początku marca pojawi się sprawozdanie z tego, co zrobiłem i kolejna porcja planów.

Pozostałe comiesięczne podsumowania znajdziesz tutaj.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Eric Rothermel i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone