Podsumowanie celów luty 2018 i metoda 60/40 w praktyce

I już mamy za sobą najkrótszy miesiąc roku. Miałem początkowo napisać, że był za krótki dla moich planów. Jednak byłoby to niezgodne z prawdą.

 JAKIE BYŁY PLANY?

W lutym postawiłem sobie trzy cele:

  • uporać się z kwestiami SEO bloga. Spora część artykułów wymagała poprawy parametrów czytelności i SEO,
  • dostosować bloga do zasad opracowanych w książce marki,
  • kontynuować prace nad książką marki – kolejnym zagadnieniem miły być kwestie związane z blogiem i komunikacją.

Każdy z powyższych celów był bardzo ambitny i sam w sobie na tyle duży, że jego wykonanie wymagało więcej czasu, niż pozwalała mi na to rzeczywistość. Tworząc go miesiąc temu, uległem zgubnej magii hura optymizmu i pomimo posiadania wiedzy oraz doświadczenia w zakresie planowania, całkiem przeszacowałem swoje możliwości. Kosztowało mnie to sporo nerwów. Dodatkowo przez cały miesiąc towarzyszyło mi poczucie winy, że nie nadążam za planem. Mniej więcej w okolicach Walentynek, gdy jasnym stało się, że nie zrealizuję wszystkich celów, porzuciłem dwa z nich i skupiłem swoje wysiłki tylko na jednym.

UPORAĆ SIĘ Z KWESTIAMI SEO NA BLOGU

Wykonałem go w 70%. Poprawiłem ponad 100 artykułów z prawie 150. Przy okazji okazało się, że błędem było skupianie się w przeszłości tylko na tym, by publikować artykuł bez dbania o ich pozycjonowanie.

Odbiło się to czkawką teraz, stając się coraz bardziej palącym problemem. Rozmiar niezbędnych do wykonania poprawek spowodował, że na marzec przesunąłem poprawę około 45 najbardziej zaniedbanych pod tym względem artykułów i podstron.

DOSTOSOWANIE BLOGA DO ZASAD OPRACOWANYCH W KSIĄŻCE MARKI

Nie wykonane. Skupiłem się na kwestiach SEO.

KONTYNUOWAĆ PRACE NAD KSIĄŻKĄ MARKI

Nie wykonane. Skupiłem się na kwestiach SEO.

REGUŁA 60/40

Zanim przejdę do planów na marzec, podzielę się z Tobą informacją, na temat czasu, jaki mogę poświęcić na prowadzenie bloga. Każdego dnia mogę na bloga przeznaczyć około 1 godziny. Niekiedy jest to mniej, niekiedy więcej, jednak średnia wynosi jedną godzinę, razem daje to 31 godzin miesięcznie. Z tych 31 godzin planuję jedynie 60%, zgodnie z regułą 60/40, czyli do dyspozycji mam 18 godzin i 36 minut. O czym zapomniałem, planując cele na luty. Ale dość o historii, czas przejść do celów na marzec.

 W MARCU ZAMIERZAM:

Skupić się wyłącznie na poprawie wskaźników SEO pozostałych 30% artykułów i stron. Jeżeli wykonam cel wcześniej, sięgnę po kolejne zadania z planu na ten rok. Na razie jednak skupiam się wyłącznie na tym celu i regularnym publikowaniu artykułów na blogu.

Trzymajcie kciuki za powodzenie moich planów. Oczywiście na początku kwietnia pojawi się sprawozdanie z tego, co zrobiłem i kolejna porcja planów. A Ty jakie masz plany na marzec (nie tylko blogowe), podziel się nimi w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Curtis MacNewton i pobrane z serwisu Unsplash.
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

koło życia

Koło życia

Czasami nachodzi nas refleksja, że coś jest nie tak w naszym życiu, czegoś nam brakuje. Czujemy, że coś musimy zmienić, ale nie wiemy co. W

produktywność

Rób mniej, ale lepiej i mądrzej

Zazwyczaj, gdy myślimy o produktywności, czy efektywności, to jednym z pierwszy skojarzeń, jakie przychodzą nam do głowy, jest robienie więcej i szybciej. Ba wydaje nam

E-BOOK "JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?"

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK I POBIERZ ZA DARMO E-BOOKA “JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?”

Znajdziesz w nim 15 trików, które przykleją do Ciebie Twoje cele i nawyki.

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim 15 tricków, które spowodują, że Twoje cele i nawyki przykleją się do Ciebie.