Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Podsumowanie celów – kwiecień 2018

podsumowanie kwietnia 2018

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Tym razem trochę nietypowo. Podsumowanie miesiąca w ostatni dzień podsumowywanego miesiąca. Możliwe, że coś bym jeszcze zrobił, ale bez przesady. Jest długi weekend i zamiast gonić na złamanie karku, warto ten czas wykorzystać na wyhamowanie, odpoczynek i naładowanie akumulatorów.

Wracając do podsumowania, kwiecień był naprawdę niesamowitym miesiącem. Zrealizowałem w nim więcej, niż się spodziewałem, pomimo że wiele wskazywało na to, że nie było szans na zrealizowanie wszystkich postanowień.

JAKIE BYŁY PLANY?

Na kwiecień zaplanowałem trzy cele:

  • udział w Blog Conference Poznań,
  • prace nad książką marki, w której zamierzam zebrać wszystkie zasady, którymi się kieruję podczas prowadzenia bloga i nie tylko,
  • przeprowadzenie wywiadu z inspirującą osobą.

JAK MI POSZŁO?

Doskonale. 100% realizacji. Blog Conference Poznań zaliczone. Niesamowita atmosfera, mnóstwo wspaniałych ludzi i oczywiście tony wiedzy, którą przekazali nam prelegenci.

Książka marki nabrała kształtu, który mi odpowiada i oddaje we właściwy sposób, to na czym najbardziej mi zależało.

Trzeci cel nie tylko zrealizowałem, ale okazał się strzałem w dziesiątkę i niesamowitym sukcesem. Wywiad z Pawłem Bugajskim (vel. Pan Cytat) zelektryzował społeczność blogową. Otrzymałem mnóstwo pozytywnych informacji. Za wszystkie dziękuję.

 PLANY NA MAJ

 CZAS DO DYSPOZYCJI

W marcu postanowiłem podawać, ile czasu mogę poświęcić na pracę nad blogiem. Zatem przypominam, że jest to 18 godzin miesięcznie, czyli trochę ponad 30 minut dziennie. Tyle wystarczy, by publikować 5 – 6 artykułów miesięcznie, być średnio aktywnym w mediach społecznościowych i realizować jeden projekt poboczny związany z blogiem.

Zatem jeżeli gdzieś w głowie zrodziła ci się idea, że nie masz czasu na realizację swoich pasji, to informuję, cię, że wystarczy 30 minut dziennie, by robić to, co lubisz i stawać się w tym coraz lepszym.

 W MAJU ZAMIERZAM:

  • po pierwsze odświeżyć wygląd bloga. I tu małe ostrzeżenie, będę to robił na żywym organizmie, może się zatem zdarzyć, że trafisz na bloga w trakcie zmian i część elementów będzie jeszcze stara, a część nowa. Nie zdziw się zatem :-),
  • po drugie kontynuować wysyłanie w newsletterze krótkich porad na temat zarządzania czasem, czyli #TIMEHACKów.
  • po trzecie szykuje się wyzwanie, które podejmę w maju lub najpóźniej w czerwcu, a będzie się odbywało na Twitterze. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo na razie to niespodzianka (przede wszystkim dla mojej strefy komfortu).

Zatem bądźmy w kontakcie i proszę trzymaj kciuki za moje plany, tak samo, jak ja będę trzymał je za Twoje. Pamiętaj jednak, że bez działania wszystkie plany pozostają tylko marzeniami.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez rawpixel.com i pobrane z serwisu Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone