O MNIE

Na blogu znajdziesz wiedzę, narzędzia i inspiracje, które pozwolą Ci przejąć kontrolę nad swoim życiem i czasem, rozwijać się oraz spełniać marzenia oraz osiągać cele.

Kim jestem?

Nazywam się Piotr Szostak. Jestem mężem, ojcem, blogerem i analitykiem. Od 2010 roku poszerzam intensywnie swoją wiedzę na temat zarządzania czasem, planowania oraz osiągania celów.

W 2014 roku opublikowałem swój pierwszy wpis na nieistniejącym już blogu poświęconym tematyce zarządzania i organizacji w bankach spółdzielczych. Na bazie tamtych doświadczeń i posiadanej wiedzy powołałem do życia drugiego bloga jakosiagaccele.com. W tym czasie opublikowałem na nim ponad 150 artykułów o tematyce zarządzania czasem, osiągania celów i planowania.

Z wykształcenia jestem specjalistą zarządzania i marketingu, ale największą wiedzę praktyczną zdobyłem przez ostatnich klika lat. Przeczytałem mnóstwo książek i artykułów o tematyce rozwoju osobistego, zarządzania i organizacji. Metodą prób i błędów sprawdziłem, co działa, a co nie działa w rozwoju osobistym, osiąganiu celów i zarządzaniu czasem.

Gdy zaczynałem zmiany, byłem w czarnej dziurze. Stare schematy działania wyczerpały się i przestały przynosić efekty, w pracy zostałem zdegradowany, studia doktorskie, na które zapisałem się w przypływie hura optymizmu i bez większego zastanowienia się szły mi jak krew z nosa. Do tego smutki, topiłem grając godzinami w gry komputerowe. Z jednej strony nie miałem pomysłu na siebie, z drugiej wiedziałem, że nie mogę dłużej tkwić w nieskutecznym schemacie.

Nie poddałem się jednak i jestem dzisiaj przykładem, że nawet gdy wszystko idzie wbrew naszym oczekiwaniom, można to zmienić i osiągnąć sukces.

Im dłużej pracowałem nad sobą, tym wyraźniej zaczynałem dostrzegać, że zależy mi również na tym, by inni także doświadczyli tego samego, co ja: poczucia władzy nad swoim życiem, szczęścia i spełnienia. Tak powstał ten blog, na którym od 2016 roku pomagam innym odzyskiwać władzę nad czasem, osiągać cele, a tym samym odnaleźć poczucie sensu.

W tym czasie miałem okazję współpracować z magazynami branżowymi bs.net i Bank spółdzielczy oraz portalem internetowym bs.net.pl, wystąpiłem gościnnie w podcaście Justyny Falkowskiej, zostałem wolontariuszem Projektu BAKCYL, zajmującego się edukacją finansową młodzieży, oraz zrobiłem mnóstwo rzeczy, o których wcześniej mogłem tylko marzyć.

Czytając mojego bloga, przekonasz się, że planowanie, zarządzeni czasem i osiąganie celów jest proste, ale wymaga zaangażowania i regularnej pracy.

Więcej informacji:

Kontakt:

Jeżeli masz pomysł na kolejny wpis, propozycję współpracy lub chcesz do mnie napisać w innej sprawie, to możesz skorzystać z zamieszczonego na blogu formularza kontaktowego.

Pamiętaj jednak, że pomimo że staram się odpowiadać jak najszybciej na nowe wiadomości, to jednak może się zdarzyć, że otrzymasz ode mnie odpowiedź nawet z kilkudniowym opóźnieniem.

Poza blogiem jestem aktywny przede wszystkim na Facebooku i Twitterze. Jeżeli bardzo zależy Ci na kontakcie ze mną, to najszybciej otrzymasz odpowiedź właśnie na nich.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się na blogu i u mnie, to zachęcam Cię do:

Nawigacja