Najważniejsze Zadanie Dnia

Jakiś czas temu podważyłem koncepcję realizowania w pierwszej kolejności dużych / ważnych / trudnych / nieprzyjemnych zadań (niepotrzebne skreślić). Napisałem wtedy, że warto się przed takim zadaniem odpowiednio rozpędzić i rozgrzać. Nie napisałem jednak, że warto zaplanować sobie na każdy dzień od 1 do 3 zadań, które są dla nas najważniejsze i chcemy je na pewno wykonać.

CO TO JEST NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

Zazwyczaj jestem i podejrzewam, że większość z was czytelników jest w stanie zrobić więcej niż trzy zadania dziennie (nie mówię tu o rutynowych obowiązkach). Ale to nie o to chodzi, kto jest w stanie ile zrobić, ale o to, by skupić się na tym, co najważniejsze. Najważniejsze Zadanie Dnia to coś więcej niż posprzątanie mieszkania, czy wyrzucenie śmieci, chyba że nie robiłeś tego od kilku miesięcy 😉 Najważniejsze Zadanie Dnia, powinno dotyczyć Twoich celów. Dzięki temu będziesz pewien, że posuniesz się do przodu w ich realizacji.

KIEDY ROBIĆ NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

To zależy. Większość podręczników i specjalistów od zarządzania czasem zaleca zaczynać dzień od najważniejszego zadania. Czyli albo wykonujesz je od razu po przyjściu do pracy, albo od razu po przyjściu do domu. Dzięki temu Najważniejsze Zadanie Dnia nie ginie w tłumie innych drobnych czynności, a szansa jego wykonania znacznie rośnie.

Ja natomiast wbrew zaleceniom książkowym nie zawsze zaczynam od najważniejszego zadania na dany dzień, ba zazwyczaj nie zaczynam od najważniejszego zadania. Potrzebuję przynajmniej godzinnej rozgrzewki, by móc zająć się dużym i trudnym zadaniem.

To, w jaki sposób Ty podejdziesz do tego, zależy przede wszystkim od Twoich predyspozycji. Jedyne co bym Ci odradzał, to czekanie do końca dnia z wykonaniem najważniejszego zadania. Może się okazać, że:

  • wskoczy Ci coś innego, co nie pozwoli Ci wykonać danego zadania,
  • będziesz zbyt zmęczony, by wykonać je należycie lub w ogóle je zrobić.

I zamiast zadania wybierzesz objęcia Morfeusza.

Wybranie na każdy dzień  jednego, dwóch lub trzech najważniejszych zadań do wykonania, nie jest jakimś wielkim odkryciem. Nie jest też zadaniem przekraczającym nasze możliwości. Jednocześnie daje niesamowite efekty, zwłaszcza w długim okresie.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Kelly Sikkema i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

multitasking

MULTITASKING – JAK PRZESTAĆ TO ROBIĆ?

Multitasking, czyli wielozadaniowość, stał się przekleństwem współczesnych czasów. Nie wiem jak Ty, ale ja zazwyczaj, gdy słyszę słowo multitasking, to widzę człowieka, który ma kilka

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I NIE PRZEGAP ŻADNEGO ARTYKUŁU.

Dbam o swoich stałych czytelników i zawsze jako pierwsi otrzymują informacje o tym co dzieje się na blogu. Oprócz tego subskrybenci otrzymują porady i triki, a także biorą udział we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach, które organizuję.

Dodatkowo na dobry początek znajomości dorzucam bezpłatnego e-booka:

“9 sposobów na więcej czasu.”

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2019 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim dziewięć prostych sposobów na to, by mieć więcej czasu i mniej stresów. Dowiesz się z niego między innymi, dlaczego warto mieć porządek, jak sen wpływa na naszą efektywność i dlaczego warto zrezygnować z multitaskingu.