Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Najważniejsze Zadanie Dnia

najważniejsze zadanie dnia
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jakiś czas temu podważyłem koncepcję realizowania w pierwszej kolejności dużych / ważnych / trudnych / nieprzyjemnych zadań (niepotrzebne skreślić). Napisałem wtedy, że warto się przed takim zadaniem odpowiednio rozpędzić i rozgrzać. Nie napisałem jednak, że warto zaplanować sobie na każdy dzień od 1 do 3 zadań, które są dla nas najważniejsze i chcemy je na pewno wykonać.

CO TO JEST NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

Zazwyczaj jestem i podejrzewam, że większość z was czytelników jest w stanie zrobić więcej niż trzy zadania dziennie (nie mówię tu o rutynowych obowiązkach). Ale to nie o to chodzi, kto jest w stanie ile zrobić, ale o to, by skupić się na tym, co najważniejsze. Najważniejsze Zadanie Dnia to coś więcej niż posprzątanie mieszkania, czy wyrzucenie śmieci, chyba że nie robiłeś tego od kilku miesięcy 😉 Najważniejsze Zadanie Dnia, powinno dotyczyć Twoich celów. Dzięki temu będziesz pewien, że posuniesz się do przodu w ich realizacji.

KIEDY ROBIĆ NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

To zależy. Większość podręczników i specjalistów od zarządzania czasem zaleca zaczynać dzień od najważniejszego zadania. Czyli albo wykonujesz je od razu po przyjściu do pracy, albo od razu po przyjściu do domu. Dzięki temu Najważniejsze Zadanie Dnia nie ginie w tłumie innych drobnych czynności, a szansa jego wykonania znacznie rośnie.

Ja natomiast wbrew zaleceniom książkowym nie zawsze zaczynam od najważniejszego zadania na dany dzień, ba zazwyczaj nie zaczynam od najważniejszego zadania. Potrzebuję przynajmniej godzinnej rozgrzewki, by móc zająć się dużym i trudnym zadaniem.

To, w jaki sposób Ty podejdziesz do tego, zależy przede wszystkim od Twoich predyspozycji. Jedyne co bym Ci odradzał, to czekanie do końca dnia z wykonaniem najważniejszego zadania. Może się okazać, że:

  • wskoczy Ci coś innego, co nie pozwoli Ci wykonać danego zadania,
  • będziesz zbyt zmęczony, by wykonać je należycie lub w ogóle je zrobić.

I zamiast zadania wybierzesz objęcia Morfeusza.

Wybranie na każdy dzień  jednego, dwóch lub trzech najważniejszych zadań do wykonania, nie jest jakimś wielkim odkryciem. Nie jest też zadaniem przekraczającym nasze możliwości. Jednocześnie daje niesamowite efekty, zwłaszcza w długim okresie.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Kelly Sikkema i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

metoda 4d

Metoda 4D

Borykasz się z dużą liczbą e-maili, ktoś coś ciągle od Ciebie chce? Jest proste rozwiązanie pomagające poradzić sobie z nadmiarem zadań i wiadomości.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo! Oprócz tego, w newsletterze, będziesz otrzymywał między innymi informację o nowych artykułach, produktach i usługach.