Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Najważniejsze Zadanie Dnia

najważniejsze zadanie dnia

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jakiś czas temu podważyłem koncepcję realizowania w pierwszej kolejności dużych / ważnych / trudnych / nieprzyjemnych zadań (niepotrzebne skreślić). Napisałem wtedy, że warto się przed takim zadaniem odpowiednio rozpędzić i rozgrzać. Nie napisałem jednak, że warto zaplanować sobie na każdy dzień od 1 do 3 zadań, które są dla nas najważniejsze i chcemy je na pewno wykonać.

CO TO JEST NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

Zazwyczaj jestem i podejrzewam, że większość z was czytelników jest w stanie zrobić więcej niż trzy zadania dziennie (nie mówię tu o rutynowych obowiązkach). Ale to nie o to chodzi, kto jest w stanie ile zrobić, ale o to, by skupić się na tym, co najważniejsze. Najważniejsze Zadanie Dnia to coś więcej niż posprzątanie mieszkania, czy wyrzucenie śmieci, chyba że nie robiłeś tego od kilku miesięcy 😉 Najważniejsze Zadanie Dnia, powinno dotyczyć Twoich celów. Dzięki temu będziesz pewien, że posuniesz się do przodu w ich realizacji.

KIEDY ROBIĆ NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

To zależy. Większość podręczników i specjalistów od zarządzania czasem zaleca zaczynać dzień od najważniejszego zadania. Czyli albo wykonujesz je od razu po przyjściu do pracy, albo od razu po przyjściu do domu. Dzięki temu Najważniejsze Zadanie Dnia nie ginie w tłumie innych drobnych czynności, a szansa jego wykonania znacznie rośnie.

Ja natomiast wbrew zaleceniom książkowym nie zawsze zaczynam od najważniejszego zadania na dany dzień, ba zazwyczaj nie zaczynam od najważniejszego zadania. Potrzebuję przynajmniej godzinnej rozgrzewki, by móc zająć się dużym i trudnym zadaniem.

To, w jaki sposób Ty podejdziesz do tego, zależy przede wszystkim od Twoich predyspozycji. Jedyne co bym Ci odradzał, to czekanie do końca dnia z wykonaniem najważniejszego zadania. Może się okazać, że:

  • wskoczy Ci coś innego, co nie pozwoli Ci wykonać danego zadania,
  • będziesz zbyt zmęczony, by wykonać je należycie lub w ogóle je zrobić.

I zamiast zadania wybierzesz objęcia Morfeusza.

Wybranie na każdy dzień  jednego, dwóch lub trzech najważniejszych zadań do wykonania, nie jest jakimś wielkim odkryciem. Nie jest też zadaniem przekraczającym nasze możliwości. Jednocześnie daje niesamowite efekty, zwłaszcza w długim okresie.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Kelly Sikkema i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

Jak znależć czas?

Jak znaleźć czas?

Od razu na początku umówmy się co do jednej rzeczy. Nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu. Jesteśmy umówieni? Tak? To możesz czytać dalej.

nie mam czasu

Ile masz czasu?

Nie wiem, ile to już razy słyszałem od ludzi, że „nie mają wystarczająco dużo czasu” na robienie ważnych rzeczy w swoim życiu. Pewnie sam też

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].