Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Mrówka – bajka, a może jednak nie…

mrówka bajka

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapraszam Cię do przeczytania bajki o mrówce, której inni próbowali pomóc spełnić marzenia i dowiedz się, co z tego wynikło.

Mrówka wstawała codziennie wcześnie rano i z zapałem zabierała się za pracę, która miała ją przybliżyć do osiągnięcia celów i spełnienia marzeń. Pracowała dzielnie, zawsze była uśmiechnięta i zadowolona, a to, co robiła, sprawiało jej dużo radości.

Ale jak to bywa w bajkach, taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie. Przyjaciel mrówki Lew był bardzo zdziwiony faktem, że mrówka pracuje bez jakiegokolwiek planu. Wiedział też o jej marzeniach i postanowił jej pomóc. W końcu, gdyby zaczęła stosować jakiś system kontroli, który pomógłby jej w śledzeniu postępów, to osiągnęłaby jeszcze więcej.

Polecił, więc Mrówce spotkanie z Panem Karaluchem. Ten miał ogromne doświadczenie w zakresie kontrolowania postępów pracy i sporządzał na ten temat doskonałe raporty. Pierwszym zaleceniem Karalucha było wprowadzenie kart kontroli postępów w realizacji celów. Zalecił również korzystanie ze specjalnej aplikacji SekretarzTM w wersji Premium. Aplikacja ta ułatwiałaby śledzenie postępów i sporządzanie raportów okresowych z postępów w realizacji celów. Dodatkowo Karaluch namówił Mrówkę do wdrożenia systemu PająkTM, który miał jej w znaczący sposób ułatwić archiwizację dokumentów i raportów, a także pomagał zarządzań pocztą elektroniczną.

Gdy Lew po jakimś czasie spotkał Mrówkę, był pod ogromnym wrażeniem stosowanych przez nią narzędzi. Jednak jego zdaniem czegoś brakowało w tym wszystkim. Raporty były mało kolorowe i bez czytelnych wykresów oraz schematów.

Za jego namową Mrówka kupiła nowy komputer, drukarkę laserową i skaner oraz specjalny dodatek do aplikacji SekretarzTM przeznaczony do wizualizacji danych.

Mrówka, która kiedyś była niesamowicie produktywna i szczęśliwa, teraz zaczęła szczerze nienawidzić nadmiaru nowej pracy. Teraz jej marzenia, które kiedyś były dla niej tak ważne, zaczynały stawać się obojętne.

Lew widząc to, doszedł do wniosku, że Mrówka potrzebuje spotkania z Panem Cykadą, który pomoże jej odnaleźć ponownie motywację do działania. Pan Cykada był naprawdę niesamowicie miłym specjalistą. W trakcie wielokrotnych spotkań z Mrówką pomógł jej stworzyć „Olbrzymi Plan Na Całe Życie” oraz system wsparcia motywacji w postaci grywalizacji osiągania celów. Mrówka oprócz tych dwóch narzędzi dorobiła się sporego kredytu, który pomógł jej sfinansować spotkania z Panem Cykadą oraz ukończenie kursu „Sukces w zasięgu ręki”.

Doszło do tego, że Mrówka, zamiast osiągać swoje cele i spełniać marzenia, całe dnie spędzała odhaczając, notując i raportując brak postępów w realizacji celów. W końcu popadła w depresję i całymi dniami chodziła smutna, wspominając od czasu do czasu marzenia, jakie kiedyś miała…

MORAŁ

Pamiętaj, aby metody, programy i aplikacje nigdy nie zastąpiły Ci celu, jaki chcesz osiągnąć. Bo metoda ma Ci służyć, a nie na odwrót.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł to może zainteresuje Cię również artykuł poświęcony różnicy pomiędzy zarządzaniem czasem a zarządzaniem sobą.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez lksuperboy i pobrane ze strony Pixabay.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone