Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Jednostronnie zadrukowane kartki – jak je wykorzystać?

jednostronnie zadrukowane kartki

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W swojej pracy zawodowej, jak i blogerskiej, a wcześniej epizodzie naukowym zetknąłem się z masą papieru, z którego spora część to były jednostronnie zadrukowane kartki. Żal było mi je wyrzucać, więc znalazłem kilka prostych sposobów, aby wykorzystać je ponownie.

MAGAZYNOWANIE

Wszystkie jednostronnie zadrukowane kartki odkładam w jednym miejscu. Ja magazynuję je w kartonie. Ty możesz wykorzystać do tego plastikowe korytka, czy szufladę. Nie ważne gdzie będziesz odkładał kartki, ważne, aby było to jedno miejsce i znajdowało się pod ręką, tak abyś mógł łatwo po nie sięgać.

SPOSOBY WYKORZYSTANIA JEDNOSTRONNIE ZADRUKOWANYCH KARTEK

PONOWNY ZADRUK

Jeżeli kartki nie są popisane kredkami, flamastrami, czy długopisem to można je wykorzystać do ponownego zadrukowania. Zwłaszcza wtedy, gdy dużo drukujesz na brudno.

NOTATNIK DO PISANIA NA BRUDNO

Kartki A4 można przeciąć na pół albo na 4 części i kilkanaście tak uzyskanych kartek, zszyć zszywaczem, uzyskując tym samym notatnik. Sam korzystam na co dzień z tego typu notatników.

MAŁE KARTECZKI DO NOTOWANIA

To jeden z moich ulubionych patentów. Stosuję go przede wszystkim w pracy. Wystarczy, że przetniesz nożyczkami kilka kartek formatu A4 na 6 lub 8 części, a otrzymasz bardzo ładny zestaw podręcznych karteczek do notowania. Jeżeli nie lubisz nierównych brzegów, skorzystaj z gilotyny do cięcia papieru, będą jeszcze ładniejsze 🙂

Szerzej o notowaniu pomysłów napisałem w tym artykule.

MASZ DZIECI?

Jeżeli masz dzieci, to sprawa jest jeszcze prostsza. W pewnym wieku liczba kartek, jakie „pochłania” dziecko podczas rysowania osiąga niewyobrażalne rozmiary. Więc jednostronnie zadrukowane kartki mogą być zbawieniem dla budżetu domowego.

NIE MASZ DZIECI?

Nic straconego. Zadrukowane jednostronnie kartki możesz wydać również do pobliskiego przedszkola, gdzie przyjmą je na pewno z wdzięcznością. Jeżeli jedno dziecko potrafi zarysować dziennie od 5 do 10 kartek, to wyobraź sobie, ile takich kartek potrzebuje 25 osobowa grupa, lub kilka oddziałów przedszkolnych.

Pamiętaj tylko aby nie wydawać kartek zadrukowanych danymi osobowymi, poufnych, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa lub zawierających inne wrażliwe dane. Zresztą najlepiej, jeżeli kartki pochodzące z miejsca pracy będziesz wykorzystywał wyłącznie na terenie firmy, w której pracujesz. Postępując w ten sposób, nie narazisz ani pracodawcy, ani siebie na problemy związane z wyciekiem wrażliwych danych.

To tylko kilka pomysłów na to, co można zrobić z jednostronnie zadrukowanymi kartkami. A Ty jak radzisz sobie z tego typu kartkami? Dajesz im drugie życie, czy od razu wrzucasz do niszczarki?

Zdjęcie wykorzystane na początku artykułu zostało wykonane przez Boudewijn Huysmans i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone