Jednostronnie zadrukowane kartki – jak je wykorzystać?

W swojej pracy zawodowej, jak i blogerskiej, a wcześniej epizodzie naukowym zetknąłem się z masą papieru, z którego spora część to były jednostronnie zadrukowane kartki. Żal było mi je wyrzucać, więc znalazłem kilka prostych sposobów, aby wykorzystać je ponownie.

MAGAZYNOWANIE

Wszystkie jednostronnie zadrukowane kartki odkładam w jednym miejscu. Ja magazynuję je w kartonie. Ty możesz wykorzystać do tego plastikowe korytka, czy szufladę. Nie ważne gdzie będziesz odkładał kartki, ważne, aby było to jedno miejsce i znajdowało się pod ręką, tak abyś mógł łatwo po nie sięgać.

SPOSOBY WYKORZYSTANIA JEDNOSTRONNIE ZADRUKOWANYCH KARTEK

PONOWNY ZADRUK

Jeżeli kartki nie są popisane kredkami, flamastrami, czy długopisem to można je wykorzystać do ponownego zadrukowania. Zwłaszcza wtedy, gdy dużo drukujesz na brudno.

NOTATNIK DO PISANIA NA BRUDNO

Kartki A4 można przeciąć na pół albo na 4 części i kilkanaście tak uzyskanych kartek, zszyć zszywaczem, uzyskując tym samym notatnik. Sam korzystam na co dzień z tego typu notatników.

MAŁE KARTECZKI DO NOTOWANIA

To jeden z moich ulubionych patentów. Stosuję go przede wszystkim w pracy. Wystarczy, że przetniesz nożyczkami kilka kartek formatu A4 na 6 lub 8 części, a otrzymasz bardzo ładny zestaw podręcznych karteczek do notowania. Jeżeli nie lubisz nierównych brzegów, skorzystaj z gilotyny do cięcia papieru, będą jeszcze ładniejsze 🙂

Szerzej o notowaniu pomysłów napisałem w tym artykule.

MASZ DZIECI?

Jeżeli masz dzieci, to sprawa jest jeszcze prostsza. W pewnym wieku liczba kartek, jakie „pochłania” dziecko podczas rysowania osiąga niewyobrażalne rozmiary. Więc jednostronnie zadrukowane kartki mogą być zbawieniem dla budżetu domowego.

NIE MASZ DZIECI?

Nic straconego. Zadrukowane jednostronnie kartki możesz wydać również do pobliskiego przedszkola, gdzie przyjmą je na pewno z wdzięcznością. Jeżeli jedno dziecko potrafi zarysować dziennie od 5 do 10 kartek, to wyobraź sobie, ile takich kartek potrzebuje 25 osobowa grupa, lub kilka oddziałów przedszkolnych.

Pamiętaj tylko aby nie wydawać kartek zadrukowanych danymi osobowymi, poufnych, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa lub zawierających inne wrażliwe dane. Zresztą najlepiej, jeżeli kartki pochodzące z miejsca pracy będziesz wykorzystywał wyłącznie na terenie firmy, w której pracujesz. Postępując w ten sposób, nie narazisz ani pracodawcy, ani siebie na problemy związane z wyciekiem wrażliwych danych.

To tylko kilka pomysłów na to, co można zrobić z jednostronnie zadrukowanymi kartkami. A Ty jak radzisz sobie z tego typu kartkami? Dajesz im drugie życie, czy od razu wrzucasz do niszczarki?

Zdjęcie wykorzystane na początku artykułu zostało wykonane przez Boudewijn Huysmans i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

produktywność

Zadania, których nie ma

Jaki jest najszybszy sposób na pozbywanie się zadań z „listy do zrobienia”? Wystarczy, że je z niej wykreślimy, albo jeszcze lepiej nie umieścimy ich w

nawyk

Jedna zmiana na raz!

Często jest tak, że chcemy dokonać dużych zmian w swoim życiu, takich jak zadbać o swoje zdrowie, zacząć uprawiać sport, być bardziej produktywnym, uczyć się,

E-BOOK "JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?"

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK I POBIERZ ZA DARMO E-BOOKA “JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?”

Znajdziesz w nim 15 trików, które przykleją do Ciebie Twoje cele i nawyki.

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim 15 tricków, które spowodują, że Twoje cele i nawyki przykleją się do Ciebie.