Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Jak utrwalić sukces?

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Na pytanie, które spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom, próbują odpowiedzieć austriaccy naukowcy w książce “Jak utrwalić sukces?”. Czy odnieśli sukces?

KILKA SŁÓW O AUTORACH:

Franz Bailom – uzyskał doktorat z nauk społecznych i ekonomicznych na Uniwersytecie w Innsbrucku. Zanim założył międzynarodową firmę konsultingową IMP (Innovative Management Partner), wraz z Dieterem Tschemernjakiem i profesorem Hansem Hinterhuberem, był naukowcem i wykładowcą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Innsbrucku. Wyniki jego badań dotyczące strategii, innowacyjności i zachowania konsumentów opublikowano w wielu międzynarodowych periodykach i prezentowano podczas międzynarodowych konferencji. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego austriackiego oddziału firmy IMP oraz jako starszy konsultant doradza międzynarodowym przedsiębiorstwom. Wykłada na licznych kursach MBA w Austrii, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii.

Kurt Matzler – jest profesorem i dziekanem Wydziału Zarządzania Strategicznego na Uniwersytecie w Linzu. Pracował jako profesor wizytujący oraz naukowiec na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Austrii i Włoszech. Jego zainteresowania akademickie i badawcze skupiają się głównie na takich obszarach jak globalne zarządzanie strategiczne, innowacyjność i orientacja rynkowa. Jest autorem i redaktorem kilku książek oraz ponad 50 artykułów w pismach naukowych. Pełni funkcję dyrektora programu Executive MBA w Management Center Innsbruck (MCI) oraz wykłada na licznych kursach MBA w Szwajcarii i Austrii. Jako partner w firmie IMP doradza przedsiębiorstwom w zakresie strategii, innowacji i marketingu.

Dieter Tschemernjak – jest absolwentem Uniwersytetu w Innsbrucku, gdzie pracował jako naukowiec i wykładowca na Wydziale Zarządzania. W 1996 r. został współzałożycielem firmy IMP, specjalizującej się w rozwoju strategii na podstawie innowacyjnych analiz rynku i organizacji. Wyniki jego badań nad strategią i orientacją rynkową zostały opublikowane w wielu periodykach i zaprezentowane podczas międzynarodowych konferencji. Obecnie sprawuje funkcję dyrektora zarządzającego szwajcarskiego oddziału firmy IMP oraz jako starszy konsultant doradza międzynarodowym przedsiębiorstwom. Ponadto wykłada na kursach szkoleniowych dla kadry menedżerskiej w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

Jak utrwalić sukcesCEL PUBLIKACJI / PRZYŚWIECAJĄCA JEJ IDEA:

Zachęcenie oraz zainspirowanie czytelników do własnych przemyśleń na temat zwiększenia konkurencyjności firm, w których zarządzają lub w których pracują. Dodatkowo autorzy pragną wskazać czytelnikowi najważniejsze obszary decydujące o sukcesie lub porażce przedsiębiorstwa.

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI:

Na początku trzeba zaznaczyć, że publikacja ta jest efektem czteroletnich badań przeprowadzonych przez jej autorów. Moim zdaniem to jedna z tych książek, którą można postawić na jednej półce obok Wizjonerskich organizacji, Od dobrego do wielkiego czy Poszukiwanie doskonałości w biznesie.

Jak utrwalić sukces składa się z 11 rozdziałów, które po kolei odkrywają przed nami tajemnicę osiągania i utrwalania sukcesu. W pierwszych rozdziałach badacze prezentują wyzwania dzisiejszego świata, przed którymi stają współczesne przedsiębiorstwa, zarysowują metody badawcze stosowane podczas swojej pracy oraz prezentują model sukcesu przedsiębiorstwa. Moim zdaniem jest to spojrzenie na przedsiębiorstwo i jego kompetencje z pozycji rynkowej / klienta. Model ten wskazuje najważniejsze kwestie związane z obsługą klienta, konkurencją, produktami i usługami.

W dalszej części pracy autorzy wskazują, co wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa na rynku. Mamy tu raczej tradycyjne ujęcie tematu, ale to raczej nie dziwi, ponieważ pewne kanony postępowania i działania nie ulegają zmianie niezależnie od czasów, w których działa przedsiębiorstwo. Autorzy przedstawili też bardziej szczegółowo sporą liczbę technik i taktyk działania z zakresu omawianej w pracy problematyki. Książkę zamykają spostrzeżenia przywódców niemieckich przedsiębiorstw.

ADRESAT PUBLIKACJI:

To książka skierowana do tych, którzy chcą wyjść poza krąg oklepanych zasad zarządzania z podręczników akademickich. Jeżeli czytałeś książki Collinsa, Petersa i „im podobnych” to ta książka powinna ci się spodobać.

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ:

To książka, która podobnie jak Wizjonerskie organizacje i Od dobrego do wielkiego łamie skostniałe schematy myślowe. Dodatkowo podobnie jak ww. książki, jest ona oparta na solidnych badaniach. Dodatkowo znajdziemy w niej wiele perełek takich jak niesamowicie praktyczny model Kano, o którym w Polsce pisze się bardzo mało czy też hiperkonkurencja, która w literaturze zarządzania jest jeszcze rzadziej omawiana.

OCENA:

Wartość merytoryczna: wysoka wartość merytoryczna

Przystępność treści: książka o przeciętnym poziomie przystępności

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: warto przeczytać, nie będziesz żałował czasu poświęconego na przeczytanie “Jak utrwalić sukces?”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone