Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Jak Twoje postanowienia noworoczne?

jak twoje postanowienia noworoczne

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jak Twoje postanowienia noworoczne? Pamiętasz jeszcze o nich i o tym, co chciałeś zrobić w tym roku, czy może wraz z każdym dniem mijającym od Sylwestra popadają w zapomnienie również Twoje postanowienia noworoczne.

Jeżeli tak się dzieje, to nie martw się nie jesteś sam. Do końca marca ponad 30% osób przestanie realizować swoje postanowienia noworoczne. Nie jest to bynajmniej powód, abyś i Ty zaliczał się do tej grupy.

ZWIĘKSZ SWOJE SZANSE O PONAD 70%

Zatem jeżeli chcesz zrealizować swoje postanowienia noworoczne, to możesz to zrobić. Możesz też zwiększyć o ponad 70% szansę na ich realizację. Wystarczy, że zrobisz 4 rzeczy:

  • Po pierwsze wyznaczysz sobie nie więcej niż 3 cele, a najlepiej, jeżeli będzie to jeden cel.
  • Po drugie zapiszesz swój cel lub cele.
  • Po trzecie zrobisz plan realizacji celu lub celów.
  • I po czwarte będziesz śledził postępy w ich realizacji.

Szerzej o tych 4 krokach możesz przeczytać we artykule poświęconym postanowieniom noworocznym.

POTKNIĘCIA, A POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

A jeszcze dwie kwestie. Jeżeli zdarzyło Ci się lub zdarzy, że przestaniesz realizować swój cel, to weź głęboki oddech, zrób sobie krótką przerwę i zacznij tam, gdzie skończyłeś. To, że przerwałeś, nie oznacza, że już nie wolno Ci kontynuować realizacji celu. To oznacza tylko tyle, że się potknąłeś. I tyle. Każdy ma do tego prawo.

I druga kwestia nie musisz czekać z rozpoczęciem spełniania swoich marzeń do nowego roku. Możesz zacząć w dowolnym momencie. Najlepiej od razu.

Powodzenia w spełnianiu marzeń, osiąganiu celów i w realizacji postanowień noworocznych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone