Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Jak pokonać wymówki?

jak pokonać wymówki

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Wszyscy robimy wymówki. Ja je robię, sprzedawca w sklepie, dyrektor w banku, osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, student, uczeń, nauczyciel, czy fryzjer.

Nieraz słyszymy albo sami mówimy, że nie możemy czegoś zrobić, bo nie mamy czasu, jesteśmy zmęczeni, nie mamy motywacji, nie mamy pieniędzy, nie mamy doświadczenia itd.

Jednak jeżeli chcemy coś zrobić, coś osiągnąć, zrealizować swoje cele lub spełnić marzenia, musimy sobie poradzić z wymówkami.

4 SPOSOBY NA POKONANIE WYMÓWEK

DOTRZESZ POZYTYWNĄ STRONĘ TEGO, CO ROBISZ

Wymówki bardzo często pojawiają się, gdy mamy zrobić coś, czego za bardzo nie lubimy, wydaje nam się trudne lub robimy coś nowego. Czujemy się wtedy niekomfortowo i staramy się zrobić wszystko, by odpędzić to uczucie. Jednak, zamiast szukać dziury w całym można poszukać w zadaniu, które mamy do zrobienia czegoś pozytywnego. I skupić się właśnie na tym.

WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wymówki mają bardzo wielką moc zdejmowania z nas odpowiedzialności za coś. W końcu jak nie umiem czegoś zrobić, nie mam doświadczenia, nie mam czasu, czy pieniędzy, to nie moja wina, że nie mogę tego zrobić. Można powiedzieć, że tak jest, ale niestety to nie do końca prawda. Nawet jeżeli mamy rzeczywiście bardzo złą sytuację, to usprawiedliwianie się w żaden sposób nam nie pomoże. Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co mamy do zrobienia i poszukać rozwiązania.

ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE

W zasadzie każdy problem ma rozwiązanie. Nie potrafisz takiego znaleźć? Zacznij poszukiwania od Internetu, zapytaj znajomych, specjalistów z danej dziedziny lub osoby, które mierzyły się z podobnym problemem lub wyzwaniem.

Nie masz czasu na czytanie książek? Zacznij od 5 do 10 minut dziennie. Nie stać Cię na chodzenie na siłownię? Zacznij ćwiczyć w domu. Nie masz w ciągu tygodnia siły na rozwijanie swoich zainteresowań? Rób to w weekendy. Jesteś mądry, na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie.

IDŹ DO PRZODU

Wymówki to element naszego życia. Zawsze będziemy mieli momenty, kiedy będzie trudniej i zaczniemy zasłaniać się wymówkami. To nie szkodzi. Po prostu powiedz głośno wymówkę albo dwie i idź dalej. Rób swoje mimo wszystko.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Angela Compagnone i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].