Jak pokonać wymówki?

Wszyscy robimy wymówki. Ja je robię, sprzedawca w sklepie, dyrektor w banku, osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, student, uczeń, nauczyciel, czy fryzjer.

Nieraz słyszymy albo sami mówimy, że nie możemy czegoś zrobić, bo nie mamy czasu, jesteśmy zmęczeni, nie mamy motywacji, nie mamy pieniędzy, nie mamy doświadczenia itd.

Jednak jeżeli chcemy coś zrobić, coś osiągnąć, zrealizować swoje cele lub spełnić marzenia, musimy sobie poradzić z wymówkami.

4 SPOSOBY NA POKONANIE WYMÓWEK

DOTRZESZ POZYTYWNĄ STRONĘ TEGO, CO ROBISZ

Wymówki bardzo często pojawiają się, gdy mamy zrobić coś, czego za bardzo nie lubimy, wydaje nam się trudne lub robimy coś nowego. Czujemy się wtedy niekomfortowo i staramy się zrobić wszystko, by odpędzić to uczucie. Jednak, zamiast szukać dziury w całym można poszukać w zadaniu, które mamy do zrobienia czegoś pozytywnego. I skupić się właśnie na tym.

WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wymówki mają bardzo wielką moc zdejmowania z nas odpowiedzialności za coś. W końcu jak nie umiem czegoś zrobić, nie mam doświadczenia, nie mam czasu, czy pieniędzy, to nie moja wina, że nie mogę tego zrobić. Można powiedzieć, że tak jest, ale niestety to nie do końca prawda. Nawet jeżeli mamy rzeczywiście bardzo złą sytuację, to usprawiedliwianie się w żaden sposób nam nie pomoże. Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co mamy do zrobienia i poszukać rozwiązania.

ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE

W zasadzie każdy problem ma rozwiązanie. Nie potrafisz takiego znaleźć? Zacznij poszukiwania od Internetu, zapytaj znajomych, specjalistów z danej dziedziny lub osoby, które mierzyły się z podobnym problemem lub wyzwaniem.

Nie masz czasu na czytanie książek? Zacznij od 5 do 10 minut dziennie. Nie stać Cię na chodzenie na siłownię? Zacznij ćwiczyć w domu. Nie masz w ciągu tygodnia siły na rozwijanie swoich zainteresowań? Rób to w weekendy. Jesteś mądry, na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie.

IDŹ DO PRZODU

Wymówki to element naszego życia. Zawsze będziemy mieli momenty, kiedy będzie trudniej i zaczniemy zasłaniać się wymówkami. To nie szkodzi. Po prostu powiedz głośno wymówkę albo dwie i idź dalej. Rób swoje mimo wszystko.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Angela Compagnone i pobrane z Unsplash.
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

produktywność

Zadania, których nie ma

Jaki jest najszybszy sposób na pozbywanie się zadań z „listy do zrobienia”? Wystarczy, że je z niej wykreślimy, albo jeszcze lepiej nie umieścimy ich w

nawyk

Jedna zmiana na raz!

Często jest tak, że chcemy dokonać dużych zmian w swoim życiu, takich jak zadbać o swoje zdrowie, zacząć uprawiać sport, być bardziej produktywnym, uczyć się,

E-BOOK "JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?"

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK I POBIERZ ZA DARMO E-BOOKA “JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?”

Znajdziesz w nim 15 trików, które przykleją do Ciebie Twoje cele i nawyki.

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim 15 tricków, które spowodują, że Twoje cele i nawyki przykleją się do Ciebie.