Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Jak czytać więcej książek?

jak czytać więcej książek

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Czytanie książek to jedna z moich ulubionych aktywności. Czytam regularnie i sprawia mi to dużo radości, chociaż znalezienie czasu na książkę nie zawsze jest łatwe. Jest jednak kilka sposobów na to by każdego dnia mieć na to czas.

9 sposobów na to by czytać więcej książek

1. Nie czytaj bo musisz

Czytaj książki dla przyjemności. Szukaj takich książek, które najbardziej Cię interesują. Nie zmuszaj się do czytania literatury klasycznej, czy noblistów, nawet wtedy, gdy inni mówią, że wypada ich znać. Czytaj to co sprawia Ci przyjemność.

2. Wykorzystuj wolne chwile

Jednym z najczęstszych powodów nieczytania książek jest brak czasu. Dlatego staraj się wykorzystywać każdą wolną chwilę na czytanie książek. Możesz czytać w toalecie, czy podczas dojazdów do pracy i powrotów do domu. Każde 10 – 15 minut ma znaczenie. Z czasem może się okazać, że ten czas ulegnie wydłużeniu, a Tobie będzie zdecydowanie łatwiej go znaleźć.

3. Noś ze sobą książkę

Miej pod ręką książkę, tak abyś zawsze mógł z łatwością po nią sięgnąć. Doskonale mogą się sprawdzić tutaj e-booki, które pobierzesz na telefon.

4. Nie przerywaj czytania

Jak już zaczniesz czytać, to nie przerywaj go z byle powodu. Mam tu na myśli powiadomienia, SMSy, telefony itp. Najlepiej na czas czytania wyciszyć telefon tak by nie odrywał Cię od lektury.

5. Dołącz do społeczności czytelniczej

Jeżeli lubisz interakcje z innymi, to możesz czytać z innymi lub dzielić się z innymi swoimi przeżyciami związanymi z czytaniem książek. Aby to robić możesz dołączyć do klubu czytelniczego, grupy na Facebooku, czy społeczność związanej z jakimś portalem lub blogiem poświęconym książkom.

6. Uczyń z czytania nawyk

Dodaj do swojej codziennej rutyny stały punkt, którym jest czytanie książek. To może być wspomniane już wcześniej 10 – 15 minut, na przykład po obiedzie, kolacji lub tuż przed snem. Tak naprawdę nie ma znaczenia kiedy to będzie, ważne abyś zbudował z tego stały nawyk. I zawsze o tej samej porze automatycznie sięgał po książkę.

7. Nie czytaj nudnych książek

Książki czytamy dla siebie i dla swojej przyjemności. Jeżeli książka nie sprawia Ci frajdy, brniesz przez nią, a na samą myśl o jej przeczytaniu dostajesz ciarek, to po prostu przestań ją czytać. Możesz dać jej jeszcze szansę, czytając kilkanaście kolejnych stron, rozdział lub dwa. Jeżeli to nie pomoże, to zrezygnuj i poszukaj innej książki.

8. Nie skupiaj się na szybkości czytania

Jeżeli czytasz dla przyjemności, to prędkość czytania nie ma znaczenia. W końcu to nie są zawody i z nikim się nie ścigasz.

9. Spróbuj audiobooków

Co prawda to nie papier, ale doskonale sprawdza się w czasie jazdy samochodem, rowerem, podczas biegania, czy sprzątania.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Kiyun Lee i pobrane z Unsplash.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

Jak znależć czas?

Jak znaleźć czas?

Od razu na początku umówmy się co do jednej rzeczy. Nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu. Jesteśmy umówieni? Tak? To możesz czytać dalej.

nie mam czasu

Ile masz czasu?

Nie wiem, ile to już razy słyszałem od ludzi, że „nie mają wystarczająco dużo czasu” na robienie ważnych rzeczy w swoim życiu. Pewnie sam też

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].