Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Dlaczego warto być efektywnym?

efektywność
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jeżeli zastanawiasz się, czy być bardziej efektywnym, czy może jednak lepiej nie. To odpowiedź jest tylko jedna. Warto.

CO TO JEST EFEKTYWNOŚĆ?

Efektywność to relacja uzyskanych efektów do poniesionych nakładów. Zgodnie z tą definicją celem jest uzyskanie jak największych efektów przy jak najmniejszych nakładach pracy, czasu, czy pieniędzy.

DLACZEGO WARTO BYĆ EFEKTYWNYM?

WIĘCEJ CZASU DLA SIEBIE

Jeżeli skoncentrujesz się na swoich zadaniach i będziesz nad nimi pracował w sposób efektywny, to będziesz w stanie wykonać je szybciej niż gdybyś się rozpraszał i pracował w sposób nieefektywny. Tym samy dzięki efektywnej pracy będziesz miał więcej czasu dla siebie.

OSZCZĘDNOŚCI

Efektywność to nie tylko oszczędność czasu, ale również oszczędność pieniędzy.

MNIEJ STRESU

Dzięki temu, że pracujesz efektywnie i jesteś w stanie szybciej realizować swoje zadania, nie musisz się martwić zaległościami i goniącymi Cię terminami.

WIĘKSZA KONTROLA

Dzięki byciu efektywnym masz większą kontrolę nad swoim życiem i pojawiającymi się w nim zadaniami i planami. Dzięki większej kontroli rzadziej zdarzają Ci się nieprzewidziane sytuacje, zaległe sprawy, czy konieczność pracy po godzinach nad zadaniami na wczoraj.

MOTYWACJA

Gdy wykonamy jakieś zadania, czujemy się lepiej. Jesteśmy bardziej zmotywowani. Gdy wykonujemy je sprawniej, szybciej, czy mniejszym kosztem czujemy się jeszcze lepiej i jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Dzięki temu o wiele łatwiej jest nam zabrać się za kolejne zadania i nie ociągać się z nim.

ROZWÓJ

Jeżeli jesteś nastawiony na bycie efektywnym, to z dużym prawdopodobieństwem ciągle będziesz dążył do znalezienia skuteczniejszych i lepszych sposobów wykonywania swojej pracy i zadań. Tym samym ciągle będziesz się uczył, doszkalał i rozwijał swoje umiejętności.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez lan deng i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

metoda 4d

Metoda 4D

Borykasz się z dużą liczbą e-maili, ktoś coś ciągle od Ciebie chce? Jest proste rozwiązanie pomagające poradzić sobie z nadmiarem zadań i wiadomości.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo! Oprócz tego, w newsletterze, będziesz otrzymywał między innymi informację o nowych artykułach, produktach i usługach.