Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Dlaczego warto być efektywnym?

efektywność

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli zastanawiasz się, czy być bardziej efektywnym, czy może jednak lepiej nie. To odpowiedź jest tylko jedna. Warto.

CO TO JEST EFEKTYWNOŚĆ?

Efektywność to relacja uzyskanych efektów do poniesionych nakładów. Zgodnie z tą definicją celem jest uzyskanie jak największych efektów przy jak najmniejszych nakładach pracy, czasu, czy pieniędzy.

DLACZEGO WARTO BYĆ EFEKTYWNYM?

WIĘCEJ CZASU DLA SIEBIE

Jeżeli skoncentrujesz się na swoich zadaniach i będziesz nad nimi pracował w sposób efektywny, to będziesz w stanie wykonać je szybciej niż gdybyś się rozpraszał i pracował w sposób nieefektywny. Tym samy dzięki efektywnej pracy będziesz miał więcej czasu dla siebie.

OSZCZĘDNOŚCI

Efektywność to nie tylko oszczędność czasu, ale również oszczędność pieniędzy.

MNIEJ STRESU

Dzięki temu, że pracujesz efektywnie i jesteś w stanie szybciej realizować swoje zadania, nie musisz się martwić zaległościami i goniącymi Cię terminami.

WIĘKSZA KONTROLA

Dzięki byciu efektywnym masz większą kontrolę nad swoim życiem i pojawiającymi się w nim zadaniami i planami. Dzięki większej kontroli rzadziej zdarzają Ci się nieprzewidziane sytuacje, zaległe sprawy, czy konieczność pracy po godzinach nad zadaniami na wczoraj.

MOTYWACJA

Gdy wykonamy jakieś zadania, czujemy się lepiej. Jesteśmy bardziej zmotywowani. Gdy wykonujemy je sprawniej, szybciej, czy mniejszym kosztem czujemy się jeszcze lepiej i jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Dzięki temu o wiele łatwiej jest nam zabrać się za kolejne zadania i nie ociągać się z nim.

ROZWÓJ

Jeżeli jesteś nastawiony na bycie efektywnym, to z dużym prawdopodobieństwem ciągle będziesz dążył do znalezienia skuteczniejszych i lepszych sposobów wykonywania swojej pracy i zadań. Tym samym ciągle będziesz się uczył, doszkalał i rozwijał swoje umiejętności.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez lan deng i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone