Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

Bądź z dala od zgiełku, niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz

wolność

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Wspaniale byłoby, żyć z dala od przytłaczającego zgiełku codzienności, nadmiaru obowiązków, poczucia osaczenia i braku wpływu na rzeczywistość. Być wolnym.

Nie wiem jak, Ty, ale ja znam sporo osób, które byłyby gotowe rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec Polski, czy świata, by znaleźć się z dala od wszystkiego i tam żyć prostym życie. Wierzymy, że porzucając wszystko i uciekając od całego tego zgiełku cywilizacyjnego, poczujemy się wolni.

Mnie też zdarza zastanawiać się nad tym, jak by to było żyć z dala od osaczającej mnie codzienności, szalonego pędu, presji czasu i kakafonii nawoływań ze wszystkich stron. Zazwyczaj punktem docelowym takiej ucieczki jest jakaś odległa wyspa na Pacyfiku, niedostępne kanadyjskie góry, lub zaśnieżone lasy północnych rubieży Europy.

UCIECZKA TO NIE ROZWIĄZANIE

Jednak porzucenie wszystkiego i ucieczka w głuszę wcale nie musi oznaczać życia przepełnionego wolnością. Nawet na odległej wyspie, niedostępnej górze, czy w ostępach świerkowych lasów można znaleźć to wszystko, od czego uciekamy. Ponieważ często sami dążymy do tego, aby doświadczyć tych nieprzyjemnych uczuć. Bo często źródłem naszych problemów nie jest to, co nas otacza, ale to, co jest w nas i to jak reagujemy na otaczającą nas rzeczywistość.

Kiedyś ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział mi: Znajdź wolność w swoim życiu bez dokonywania jakiejkolwiek zmiany.

Wydaje się niemożliwe. A jednak jest możliwe. Nie musisz nigdzie jechać, nie musisz niczego wyrzucać, ani opuszczać. Jeżeli szukasz, wolności możesz ją znaleźć wewnątrz lub bardziej precyzyjnie możesz ją samemu stworzyć.

JAK ODNALEŹĆ POCZUCIE WOLNOŚCI?

  1. Staraj się każdego dnia zauważać momenty, w których masz poczucie przeciążenia, osaczenia, czy utraty kontroli.
  2. Gdy tylko zauważysz taki moment, postaraj się stworzyć w sobie poczucie wolności, spokoju i przestrzeni. Nie zmieniaj niczego i rób to niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz. Czy będzie to sprzątanie, pranie, zmywanie, prowadzenie samochodu, pisanie, czytanie, czy stanie w kolejce do lekarza.
  3. Poczuj jak to, co Cię otacza przestaje być przytłaczające, a Ciebie wypełnia poczucie wolności.
  4. W razie potrzeby powtórz.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Todd Quackenbush i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sukces

SUKCES NIE DAJE SZCZĘŚCIA

Tak, nie przewidziało Ci się – sukces nie daje szczęścia. Sukces jest przereklamowany, plastikowy i stał się afrodyzjakiem XXI wieku. Pełno go wśród tanich haseł

innowacja

Optymalizacja czy innowacja

Dwoma kluczowymi czynnikami rozwoju osobistego jest optymalizacja i innowacja. Innowacja jest zazwyczaj błyskotliwa, szybka i potężna, ale nieprzewidywalna. Natomiast optymalizacja jest mała, powolna, regularna, niezbyt

frustracja

Pokonaj barierę frustracji

Kiedy ostatni raz byłeś na potańcówce (uwielbiam to słowo), wygłosiłeś przemówienie, nauczyłeś się nowego języka, ćwiczyłeś sporty walki, zrobiłeś coś własnoręcznie, czy eksperymentowałeś w kuchni?

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].