Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

7 powodów, dla których introwertycy to super przyjaciele

introwertyk przyjaciel

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Introwertycy to super przyjaciele, którzy wysłuchają, przytulą i nie zaduszą Cię swoją uwagą na śmierć. Ale to nie wszystko, poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto mieć introwertyka za przyjaciela.

Introwertycy angażują się w relacje

Introwertycy co prawda mają problemy z zawieraniem znajomości, ale gdy już nawiążą jakąś znajomość, to się w nią angażują. Interesuje ich nowo poznana osoba, chcą znać jej ulubiony kolor, zwierzę, jedzenie, gdzie pracują, jakie mają hobby, co lubią robić i tak dalej.

Introwertycy uwielbiają relacje jeden na jeden

Introwertyków bardziej interesuje kilka głębokich relacji niż duża liczba pobieżnych znajomości.

Introwertycy są niesamowicie lojalni

Introwertycy wkładają masę energii i czasu w budowanie relacji, w związku z czym dbają o nie. Nie zdradzają innym sekretów, są lojalni i zawsze staną po Twojej stronie.

Introwertycy to wdzięczni słuchacze

W związku z tym, że introwertycy mają niewielkie koło przyjaciół i znajomych, poświęcają więcej czasu każdemu z nich. Do tego introwertycy w naturalny sposób lubią słuchać, tego co mówią inni i naprawdę ich to interesuje.

Introwertycy szanują zdanie przyjaciół

Introwertycy nie tylko są wdzięcznymi słuchaczami, ale również bardzo chętnie chcą poznać Twoje zdanie, nawet wtedy, gdy się z nim nie zgadzają.

Introwertycy dają dobre rady

Dzieje się tak, ponieważ introwertycy mówią mało i nie mają potrzeby wyrzucania z siebie każdej myśli, czy pomysłu na zewnątrz. Najpierw się nad nimi zastanawiają, a dopiero potem odzywają. Tak samo jest z radami, gdy mają wystarczająco dużo czasu, by się zastanowić nad Twoim problemem, ich rady będą zdecydowanie lepsze od tych, które możesz usłyszeć od podekscytowanego ekstrawertyka.

Introwertycy nie narzucają się

W przeciwieństwie do ekstrawertyków, introwertycy dadzą Ci swobodę. Nie będą się narzucać i nie zaduszą Cię swoją przyjaźnią.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Roberto Nickson i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

sprzątanie kuchni

Porządkowanie – część 9: Kuchnia

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, których nie lubię sprzątać. Może dlatego, że pełno w nim naczyń, garnków, sztućców, sprzętów, żywności, pojemników i różnych zakamarków.

sprzątanie przedpokoju

Porządkowanie – część 8: Przedpokój

Wejście do domu to często pierwsze pomieszczenie, które widzą goście, gdy wchodzą do Twojego domu. Zagracony hol wejściowy robi złe wrażenie, idealnie byłoby zatem, gdyby

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].