Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

7 powodów, dla których introwertycy to super przyjaciele

introwertyk przyjaciel

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Introwertycy to super przyjaciele, którzy wysłuchają, przytulą i nie zaduszą Cię swoją uwagą na śmierć. Ale to nie wszystko, poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto mieć introwertyka za przyjaciela.

Introwertycy angażują się w relacje

Introwertycy co prawda mają problemy z zawieraniem znajomości, ale gdy już nawiążą jakąś znajomość, to się w nią angażują. Interesuje ich nowo poznana osoba, chcą znać jej ulubiony kolor, zwierzę, jedzenie, gdzie pracują, jakie mają hobby, co lubią robić i tak dalej.

Introwertycy uwielbiają relacje jeden na jeden

Introwertyków bardziej interesuje kilka głębokich relacji niż duża liczba pobieżnych znajomości.

Introwertycy są niesamowicie lojalni

Introwertycy wkładają masę energii i czasu w budowanie relacji, w związku z czym dbają o nie. Nie zdradzają innym sekretów, są lojalni i zawsze staną po Twojej stronie.

Introwertycy to wdzięczni słuchacze

W związku z tym, że introwertycy mają niewielkie koło przyjaciół i znajomych, poświęcają więcej czasu każdemu z nich. Do tego introwertycy w naturalny sposób lubią słuchać, tego co mówią inni i naprawdę ich to interesuje.

Introwertycy szanują zdanie przyjaciół

Introwertycy nie tylko są wdzięcznymi słuchaczami, ale również bardzo chętnie chcą poznać Twoje zdanie, nawet wtedy, gdy się z nim nie zgadzają.

Introwertycy dają dobre rady

Dzieje się tak, ponieważ introwertycy mówią mało i nie mają potrzeby wyrzucania z siebie każdej myśli, czy pomysłu na zewnątrz. Najpierw się nad nimi zastanawiają, a dopiero potem odzywają. Tak samo jest z radami, gdy mają wystarczająco dużo czasu, by się zastanowić nad Twoim problemem, ich rady będą zdecydowanie lepsze od tych, które możesz usłyszeć od podekscytowanego ekstrawertyka.

Introwertycy nie narzucają się

W przeciwieństwie do ekstrawertyków, introwertycy dadzą Ci swobodę. Nie będą się narzucać i nie zaduszą Cię swoją przyjaźnią.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Roberto Nickson i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone