Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

6 książek, które warto przeczytać

6 książek

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Chciałbym podzielić się z Tobą listą sześciu książek z obszaru rozwoju osobistego i biznesu, które odcisnęły na mniej największe piętno i uważam, że warto je przeczytać.

7 NAWYKÓW SKUTECZNEGO DZIAŁANIA

To książka autorstwa S. R. Coveya. Była pierwszą książką z obszaru rozwoju osobistego, którą przeczytałem i to kilka razy. Wywarła na mnie przeogromny wpływ. To zadziwiające jak trafne do tej pory są spostrzeżenia S. R. Coveya, pomimo że książka została wydana w latach 90. To jak obecnie funkcjonuję, w dużej mierze zawdzięczam radom jakie przeczytałem w tej książce i zastosowałem w życiu. Szerszą recenzję książki możesz przeczytać tutaj.

SZYBKOŚĆ ZAUFANIA

To książka autorstwa Stephen M. R. Coveya – syna S. R. Coveya. Autor poszedł w ślady ojca i napisał naprawdę świetną książkę, jednak na całkiem inny temat niż jego ojciec. Napisał książkę o budowaniu zaufania, o tym, co decyduje o zaufaniu i jak je budować. Na moim blogu znajdziesz recenzję książki i opis koncepcji zawartych w książce – tutaj, tutaj i tutaj.

ŻYCIOLOGIA, CZYLI O MĄDRYM ZARZĄDZANIU CZASEM

To książka Miłosza Brzezińskiego o budowaniu równowagi między trzema ogrodami życia – praca, dom i ja. Moim zdaniem książka należy do nurtu motywująco-inspirującego do zmiany. Jest w niej mnóstwo świetnie napisanej treści, którą pochłania się w błyskawicznym tempie. Ma jednak dla mnie pewien mankament w postaci braku porad jak wdrożyć w życie, to o czym pisze autor. Dotyka natomiast mocno obszaru idei, która jest równie ważna co działanie. Tutaj znajdziesz moją recenzję. Jak będziesz ją czytał, od razu wyczujesz, że miałem co do tej książki bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony podobała mi się, z drugiej natomiast czegoś mi w niej brakowało. Uważam jednak, że pomimo pewnych mankamentów warto po nią sięgnąć.

SUBTELNIE MÓWIĘ F*CK

Do tej książki przymierzałem się bardzo długo i jak w końcu ją kupiłem, okazało się, że jest dość cienka w porównaniu z wcześniej opisanymi pozycjami. Jednak niech Cię to nie zmyli. Mark Manson upchał tam mnóstwo treści o tym, co zrobić, aby wieść szczęśliwe życie. I nie robi tego w tradycyjny poradnikowy sposób, ale daje kopa, nie przebiera w słowach i jest bardzo bezpośredni. Do tego przemawia do mnie sposób, w jaki zdefiniował przyczyny braku postępów w realizacji naszych marzeń. Ale jak to zrobił, dowiesz się z mojej recenzji.

TRWAŁE WYNIKI

To książka biznesowa, zresztą jedna z wielu które przeczytałem. Jej celem jest przedstawienie sposobu osiągania tytułowych trwałych wyników przez przedsiębiorstwa i organizacje. Niezaprzeczalnie ma jednak mnóstwo wartościowych treści, które można wykorzystać nie tylko w pracy, ale również w rozwoju osobistym. Oczywiście trzeba je będzie odpowiednio zmodyfikować. Recenzję książki znajdziesz tutaj.

ZA DARMO. PRZYSZŁOŚĆ NAJBARDZIEJ RADYKALNEJ Z CEN

Druga biznesowa książka na tej liście. Tym razem poświęcona modelowi biznesowemu opartemu na oferowaniu produktów lub usług za darmo i zarabianiu na tym. Recenzję książki znajdziesz tutaj.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Jessica Ruscello i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone