6 książek, które warto przeczytać

Chciałbym podzielić się z Tobą listą sześciu książek z obszaru rozwoju osobistego i biznesu, które odcisnęły na mniej największe piętno i uważam, że warto je przeczytać.

7 NAWYKÓW SKUTECZNEGO DZIAŁANIA

To książka autorstwa S. R. Coveya. Była pierwszą książką z obszaru rozwoju osobistego, którą przeczytałem i to kilka razy. Wywarła na mnie przeogromny wpływ. To zadziwiające jak trafne do tej pory są spostrzeżenia S. R. Coveya, pomimo że książka została wydana w latach 90. To jak obecnie funkcjonuję, w dużej mierze zawdzięczam radom jakie przeczytałem w tej książce i zastosowałem w życiu. Szerszą recenzję książki możesz przeczytać tutaj.

SZYBKOŚĆ ZAUFANIA

To książka autorstwa Stephen M. R. Coveya – syna S. R. Coveya. Autor poszedł w ślady ojca i napisał naprawdę świetną książkę, jednak na całkiem inny temat niż jego ojciec. Napisał książkę o budowaniu zaufania, o tym, co decyduje o zaufaniu i jak je budować. Na moim blogu znajdziesz recenzję książki i opis koncepcji zawartych w książce – tutaj, tutaj i tutaj.

ŻYCIOLOGIA, CZYLI O MĄDRYM ZARZĄDZANIU CZASEM

To książka Miłosza Brzezińskiego o budowaniu równowagi między trzema ogrodami życia – praca, dom i ja. Moim zdaniem książka należy do nurtu motywująco-inspirującego do zmiany. Jest w niej mnóstwo świetnie napisanej treści, którą pochłania się w błyskawicznym tempie. Ma jednak dla mnie pewien mankament w postaci braku porad jak wdrożyć w życie, to o czym pisze autor. Dotyka natomiast mocno obszaru idei, która jest równie ważna co działanie. Tutaj znajdziesz moją recenzję. Jak będziesz ją czytał, od razu wyczujesz, że miałem co do tej książki bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony podobała mi się, z drugiej natomiast czegoś mi w niej brakowało. Uważam jednak, że pomimo pewnych mankamentów warto po nią sięgnąć.

SUBTELNIE MÓWIĘ F*CK

Do tej książki przymierzałem się bardzo długo i jak w końcu ją kupiłem, okazało się, że jest dość cienka w porównaniu z wcześniej opisanymi pozycjami. Jednak niech Cię to nie zmyli. Mark Manson upchał tam mnóstwo treści o tym, co zrobić, aby wieść szczęśliwe życie. I nie robi tego w tradycyjny poradnikowy sposób, ale daje kopa, nie przebiera w słowach i jest bardzo bezpośredni. Do tego przemawia do mnie sposób, w jaki zdefiniował przyczyny braku postępów w realizacji naszych marzeń. Ale jak to zrobił, dowiesz się z mojej recenzji.

TRWAŁE WYNIKI

To książka biznesowa, zresztą jedna z wielu które przeczytałem. Jej celem jest przedstawienie sposobu osiągania tytułowych trwałych wyników przez przedsiębiorstwa i organizacje. Niezaprzeczalnie ma jednak mnóstwo wartościowych treści, które można wykorzystać nie tylko w pracy, ale również w rozwoju osobistym. Oczywiście trzeba je będzie odpowiednio zmodyfikować. Recenzję książki znajdziesz tutaj.

ZA DARMO. PRZYSZŁOŚĆ NAJBARDZIEJ RADYKALNEJ Z CEN

Druga biznesowa książka na tej liście. Tym razem poświęcona modelowi biznesowemu opartemu na oferowaniu produktów lub usług za darmo i zarabianiu na tym. Recenzję książki znajdziesz tutaj.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Jessica Ruscello i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

nawyk

Jedna zmiana na raz!

Często jest tak, że chcemy dokonać dużych zmian w swoim życiu, takich jak zadbać o swoje zdrowie, zacząć uprawiać sport, być bardziej produktywnym, uczyć się,

zadania

Zasada trzech

Zasada trzech to jedna z najprostszych (dlatego ten artykuł jest tak krótki 🙂 i najbardziej efektywnych technik zarządzania czasem. Doskonale sprawdza się, gdy każdy Twój

jak czytać więcej książek

Jak czytać więcej książek?

Czytanie książek to jedna z moich ulubionych aktywności. Czytam regularnie i sprawia mi to dużo radości, chociaż znalezienie czasu na książkę nie zawsze jest łatwe.

E-BOOK "JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?"

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK I POBIERZ ZA DARMO E-BOOKA “JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?”

Znajdziesz w nim 15 trików, które przykleją do Ciebie Twoje cele i nawyki.

Zostań subskrybentem bloga i otrzymaj dostęp do tego wszystkiego, do czego inni nie mają dostępu. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć ten mały czerwony przycisk.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Zebrałem w nim 15 tricków, które spowodują, że Twoje cele i nawyki przykleją się do Ciebie.