Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

5 prostych sposobów na bycie szczęśliwym

szczęście

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Każdy z nas chce być szczęśliwy, każdy poszukuje szczęścia. Ale czym jest szczęście? Uwaga, będą cztery linijki przynudzania, ale potem będzie już fajnie.

Słownik Języka Polskiego PWN podaje trzy definicje szczęścia:

  • Szczęście to powodzenie w jakichś przedsięwzięciach, sytuacjach życiowych itp.
  • Szczęście to uczucie zadowolenia, radości; też: to wszystko, co wywołuje ten stan.
  • Szczęście to zbieg pomyślnych okoliczności.

Jednak mi o wiele bardziej odpowiada inna definicja szczęścia:

Szczęście to stan, w którym nie chcemy więcej, jesteśmy wdzięczni za to, co mamy i odczuwamy satysfakcję z tego, jakim jest nasze życie. Czyli szczęście to nie jest coś w przyszłości, jakiś sukces, czy coś, co ma się nam przydarzyć, ale coś, co odczuwamy tu i teraz.

A oto kilka sposobów na to, by być bardziej szczęśliwym żyjąc tu i teraz:

BĄDŹ WDZIĘCZNY

Bycie wdzięcznym za to, co masz teraz, pozwala Ci żyć daną chwilą i być szczęśliwym. Oddala od Ciebie myśli o tym, że będziesz szczęśliwszy, gdy kupisz większy dom, lepszy samochód, czy będziesz miał lepiej płatną pracę.

PODZIĘKUJ KOMUŚ

Postaraj się chociaż raz na tydzień napisać do kogoś podziękowanie. Jeżeli nie wiesz za co, możesz komuś podziękować, możesz mu podziękować za to, że po prostu jest w Twoim życiu.

NIE RÓB NIC PRZEZ 2 MINUTY

Usiądź i przez dwie minuty nie rób nic, niczego nie oglądaj, niczego nie czytaj, niczego nie słuchaj, niczego nie konsumuj. I zobacz co się wydarzy w trakcie tych dwóch minut.

Nic. Kompletnie nic. Nie stracisz pracy. Nie opuści Cię żona/mąż. Nie odejdą dzieci. Niczego nie przegrasz. Jest jednak coś, co zyskasz, czas na to, by być sam na sam ze sobą. Jeżeli zechcesz, możesz ten czas wydłużyć.

ZADZWOŃ DO KOGOŚ, Z KIM OD JAKIEGOŚ CZASU NIE ROZMAWIAŁEŚ

To może być przyjaciel, znajomy, ktoś z dalszej lub bliższej rodziny, ktoś z kim dawno nie rozmawiałeś.

PORZUĆ NEGATYWNĄ MOTYWACJĘ

Wierzę, że nie musisz się negatywnie motywować, by odnosić sukces i być szczęśliwym. Nie musisz patrzeć na innych z zazdrością, nie musisz deprecjonować tego, co masz. W dążeniu do celów i w spełnianiu marzeń nie chodzi o to, by odrzucić to, co mamy na rzecz tego, co przyniesie nam przyszłość. Myślę, że można być zadowolonym z tego, co się ma i jednocześnie dążyć do swoich celów, do lepszej pracy, czy większego domu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Lidya Nada i pobrane z Unsplash.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].