Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

5 prostych sposobów na bycie szczęśliwym

szczęście

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Każdy z nas chce być szczęśliwy, każdy poszukuje szczęścia. Ale czym jest szczęście? Uwaga, będą cztery linijki przynudzania, ale potem będzie już fajnie.

Słownik Języka Polskiego PWN podaje trzy definicje szczęścia:

  • Szczęście to powodzenie w jakichś przedsięwzięciach, sytuacjach życiowych itp.
  • Szczęście to uczucie zadowolenia, radości; też: to wszystko, co wywołuje ten stan.
  • Szczęście to zbieg pomyślnych okoliczności.

Jednak mi o wiele bardziej odpowiada inna definicja szczęścia:

Szczęście to stan, w którym nie chcemy więcej, jesteśmy wdzięczni za to, co mamy i odczuwamy satysfakcję z tego, jakim jest nasze życie. Czyli szczęście to nie jest coś w przyszłości, jakiś sukces, czy coś, co ma się nam przydarzyć, ale coś, co odczuwamy tu i teraz.

A oto kilka sposobów na to, by być bardziej szczęśliwym żyjąc tu i teraz:

BĄDŹ WDZIĘCZNY

Bycie wdzięcznym za to, co masz teraz, pozwala Ci żyć daną chwilą i być szczęśliwym. Oddala od Ciebie myśli o tym, że będziesz szczęśliwszy, gdy kupisz większy dom, lepszy samochód, czy będziesz miał lepiej płatną pracę.

PODZIĘKUJ KOMUŚ

Postaraj się chociaż raz na tydzień napisać do kogoś podziękowanie. Jeżeli nie wiesz za co, możesz komuś podziękować, możesz mu podziękować za to, że po prostu jest w Twoim życiu.

NIE RÓB NIC PRZEZ 2 MINUTY

Usiądź i przez dwie minuty nie rób nic, niczego nie oglądaj, niczego nie czytaj, niczego nie słuchaj, niczego nie konsumuj. I zobacz co się wydarzy w trakcie tych dwóch minut.

Nic. Kompletnie nic. Nie stracisz pracy. Nie opuści Cię żona/mąż. Nie odejdą dzieci. Niczego nie przegrasz. Jest jednak coś, co zyskasz, czas na to, by być sam na sam ze sobą. Jeżeli zechcesz, możesz ten czas wydłużyć.

ZADZWOŃ DO KOGOŚ, Z KIM OD JAKIEGOŚ CZASU NIE ROZMAWIAŁEŚ

To może być przyjaciel, znajomy, ktoś z dalszej lub bliższej rodziny, ktoś z kim dawno nie rozmawiałeś.

PORZUĆ NEGATYWNĄ MOTYWACJĘ

Wierzę, że nie musisz się negatywnie motywować, by odnosić sukces i być szczęśliwym. Nie musisz patrzeć na innych z zazdrością, nie musisz deprecjonować tego, co masz. W dążeniu do celów i w spełnianiu marzeń nie chodzi o to, by odrzucić to, co mamy na rzecz tego, co przyniesie nam przyszłość. Myślę, że można być zadowolonym z tego, co się ma i jednocześnie dążyć do swoich celów, do lepszej pracy, czy większego domu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Lidya Nada i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

plan tygodnia

Jak robić, żeby zrobić?

Jeśli kiedykolwiek przebiegłeś więcej niż kilka kilometrów, prawdopodobnie wiesz, dlaczego musisz przez cały bieg trzymać równe tempo. Biegacze, którzy nie mają doświadczenia i zaczynają długodystansowy

produktywność

Jak nie stać się robotem?

Co jakiś czas spotykam się z kimś, kto uważa, że produktywność zamienia ludzi w roboty. Mówią: Skupiając się na produktywności, możemy zrobić więcej, ale jakim

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone