33 zdania, które córka powinna usłyszeć od swojego ojca

Ten wpis trochę odbiega od na ogół poruszanej na blogu tematyki. Jednak ze względu na to, że jestem ojcem i mam córkę postanowiłem napisać o swoim celu na najbliższy rok i kolejne lata, czyli 33 zdania, które córka powinna usłyszeć od swojego ojca.

Rola ojca w wychowaniu córki jest niebagatelna i wbrew pozorom o wiele poważniejsza niż w wychowaniu syna. To ojciec od najmłodszych lat jest dla niej wzorem mężczyzny. To na podstawie jego zachowań córka buduje sobie przyszłe oczekiwania wobec partnera, a więc i Twojego przyszłego zięcia. Dlatego, jeżeli już masz zięcia i Ci się nie podoba, to idź i przejrzyj się w lustrze, bo prawdopodobnie jest bardzo podobny do Ciebie. I to w dużej mierze Twoja zasługa, że masz takiego, a nie innego zięcia.

To na podstawie Twoich relacji z żoną, córka uczy się, czym jest miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną, uczy się szacunku i przyjaźni w relacjach damsko-męskich, ale nie tylko. Dlatego tak ważne jest to co i jak ojciec mówi do córki.

Zatem w ramach realizacji celu „lepszy ojciec” zamieszczam poniżej listę zdań, które córka powinna usłyszeć od swojego ojca. Przy czym pamiętaj, nie wystarczy, że każde z nich powiesz jeden raz i odhaczysz z listy. Drugą kwestią jest to, że część z nich musi paść w konkretnym kontekście. Na przykład po przegranej w zawodach, po zawodzie miłosnym, po upadku, czy po fajnie spędzonym wspólnym czasie.

33 zdania, które córka powinna usłyszeć od swojego ojca:

 1. Kocham cię.
 2. Jesteś dla mnie ważna.
 3. Jestem z ciebie dumny.
 4. Trzymam za ciebie kciuki.
 5. Wierzę w ciebie, poradzisz sobie.
 6. Co myślisz na ten temat?
 7. Nie martw się, następnym razem poradzisz sobie lepiej.
 8. Masz prawo mieć własne zdanie.
 9. Nie oceniam cię.
 10. Zawsze ci pomogę.
 11. Potrzebuję cię.
 12. Jestem z Ciebie dumny.
 13. Nie musisz być dobra we wszystkim.
 14. Jesteś piękna.
 15. Pamiętaj, jeżeli upadniesz, pomogę Ci wstać.
 16. Nie poddawaj się. Dasz radę!
 17. Nie panikuj.
 18. Cieszę się, że jestem twoim tatą.
 19. Wierzę Ci.
 20. Ufam Ci.
 21. Świetny pomysł.
 22. Zawsze możesz powiedzieć „nie”.
 23. Miałaś rację.
 24. Przepraszam.
 25. Dziękuję.
 26. Wybaczam Ci.
 27. Nie wszyscy muszą cię lubić i nie ma w tym nic złego.
 28. Wszyscy popełniają błędy.
 29. Zawsze będę cię kochać.
 30. Jesteś w tym dobra.
 31. Jesteś pomysłowa.
 32. Lubię spędzać z tobą czas.
 33. Cieszę się, że jesteś.

 

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Jeżeli tak, to zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych artykułów. Przy okazji dostaniesz ode mnie w prezencie ponad 90-cio stronicowego e-booka "Wszystko zaczyna się od planowania", dzięki któremu: wejdziesz na wyższy poziom planowania, zwiększysz szanse na osiągnięcie swoich celów, zapanujesz nad swoim życiem, uporządkujesz je i nadasz mu pożądany kierunek.
marzenia

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].
Nawigacja