Pierwsze miejsce w konkursie BLOGS from the HEART! 2020 w kategorii Pasja i Praca.

20 sposobów na rozpoczęcie realizacji marzeń

marzenia

AUTOR: PIOTR SZOSTAK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ręka do góry, jeżeli myśl o wszystkich marzeniach, które chcesz zrealizować, tak cię przytłacza, że nie wiesz, od czego zacząć. Nie martw się, nie jesteś sam.

W tym artykule rozprawiam się z najczęstszą wymówką, jaką słyszę od osób, które nie robią nic w kierunku spełniania swoich marzeń, czyli ze stwierdzeniem: Nie wiem, od czego zacząć.

KILKA SŁÓW NA POCZĄTEK

Po pierwsze nie ma jednego słusznego sposobu rozpoczęcia realizacji marzeń. To bardzo rzadko jest linia prosta prowadząca od startu do mety. Częściej realizacja marzeń przypomina układanie puzzli. Nie ważne, od którego elementu zaczniesz, ważne że powoli element po elemencie będziesz je łączył w większą całość, z której wyłoni się pełen obraz.

Po drugie żyjemy w czasach, w których dostęp do informacji jest na wyciągnięcie ręki, kontakt z innymi ludźmi nigdy nie był jeszcze tak łatwy, jak teraz. A do tego mnóstwo tych informacji i możliwości jest za darmo lub kosztuje grosze. Zatem o wiele łatwiej jest znaleźć informacje gdzie zacząć i jak zacząć realizację marzeń.

Po trzecie, aby ułatwić Ci start, przygotowałem garść pomysłów na to, jak możesz zacząć realizację swoich marzeń.

LISTA POMYSŁÓW:

 1. Skorzystaj z pomocy wujka Google i zapytaj go jak spełnić swoje marzenie/marzenia.
 2. Zapisz się na newsletter kogoś, kto pomaga w realizacji marzeń i celów lub do kogoś, kto zrealizował już takie marzenia i teraz o tym pisze. Jeżeli pomyślałeś o mnie to super.
 3. Zacznij obserwować na Facebooku, Twitterze, Instagramie, czy YouTubie osoby, które realizują podobne lub takie same marzenia i szukaj tam inspiracji oraz wsparcia.
 4. Słuchaj podcastów powiązanych z realizacją Twoich marzeń.
 5. Jeżeli do Twojego celu lub realizacji Twoich marzeń jest potrzebny sprzęt to skorzystaj z tego, co masz lub kup taki dla początkujących (jest zazwyczaj tańszy od sprzętu dla profesjonalistów i na start w zupełności wystarczy). Możesz kupić też używany lub poszukać czegoś za darmo na olx, czy gumtree.
 6. Zapisz się na kurs online.
 7. Zapisz się na kurs stacjonarny.
 8. Oglądaj filmy instruktażowe na YouTubie.
 9. Oglądaj filmy dokumentalne. Choć wiem, że coraz trudniej trafić na dobre produkcje, które nie trącają sensacją i szokowaniem.
 10. Znajdź kogoś, kto tak jak ty zaczyna interesować się tym samym tematem, lub chce osiągnąć to samo co ty. Na przykład ja biegam z moją żoną i gdy jednemu z nas siada motywacja, drugi wyciąga go na bieganie. Taki efekt synergii.
 11. Znajdź trenera osobistego, coacha lub mentora, który wesprze Cię w realizacji celów. Oczywiście, jeżeli Cię na to stać.
 12. Czytaj książki na temat twoich zainteresowań i celów.
 13. Dołącz do grupy na Facebooku, na której są ludzie dążący do tych samych celów. Na przykład podróżnicy, biegacze, motocykliści, czy fani kamperów.
 14. Zostań wolontariuszem. Ja tak zrobiłem, gdy chciałem zobaczyć, czy nadaję się do szkolenia ludzi. Zostałem wolontariuszem i mogłem uczyć ludzi. To była super zabawa i niesamowita okazja do zdobycia doświadczenia.
 15. Zrób listę marzeń i celów.
 16. Czytaj blogi i artykuły w Internecie.
 17. Napisz do kogoś, kto osiągnął już ten sam cel, do którego dążysz też i ty. Zadaj mu pytania, które najbardziej Cię nurtują.
 18. Zacznij tworzyć w Internecie i opisywać swoje postępy. To może być blog, to mogą być filmy na YouTube, czy posty na Facebooku, Twitterze lub Instagramie. Możliwe, że dzięki temu poznasz ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Ja tak poznałem Grzegorza Sztanka, z którym nagrywam teraz podcast.
 19. Zrób listę umiejętności, których potrzebujesz do realizacji swojego marzenia, a potem zacznij je zdobywać.
 20. Skorzystaj z aplikacji wspomagających budowanie nawyków i naukę.

Ale tak naprawdę to nie koniec, to dopiero początek listy aktywności, które możesz podjąć, by osiągnąć swój cel i spełnić marzenia. W miarę jak będziesz je realizować, będą pojawiać się nowe opcje. Niech moc będzie z Tobą.

Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało wykonane przez Fabian Kühne i pobrane z Unsplash.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

BEZPŁATNY EBOOK

JAK ZACZĄĆ
I NIE PRZESTAĆ?

Chcesz otrzymać darmowego ebooka Jak zacząć i nie przestać? z 15 poradami, które pomogą Ci osiągnąć cele i zbudować nawyki? Wystarczy, że dołączysz do kilkuset zadowolonych subskrybentów newslettera, a otrzymasz go za darmo!

MASZ PYTANIE?

NAPISZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów za pomocą pisania

Niezwykle potężną techniką rozwiązywania problemów jest zapisanie ich. Wydaje się to dość banalne, ale często pozwala rozwiązać problemy, które wcześniej uważaliśmy za niemożliwe do rozwiązania.

Jak znależć czas?

Jak znaleźć czas?

Od razu na początku umówmy się co do jednej rzeczy. Nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu. Jesteśmy umówieni? Tak? To możesz czytać dalej.

nie mam czasu

Ile masz czasu?

Nie wiem, ile to już razy słyszałem od ludzi, że „nie mają wystarczająco dużo czasu” na robienie ważnych rzeczy w swoim życiu. Pewnie sam też

© 2016-2020 – jakosiagaccele.com – Piotr Szostak – Wszelkie prawa zastrzeżone

Jak zacząć i nie przestać

POCZEKAJ - MOŻE CHCESZ E-BOOKA?

Chcesz otrzymać darmowego e-booka Jak zacząć i nie przestać? z 15 piekielnie skutecznymi radami, które pomogą Ci osiągać cele i budować nawyki? Jeżeli tak, to dołącz do kilkuset subskrybentów mojego newslettera, a otrzymasz go za darmo!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie poniżej podanych danych osobowych. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w celu pobrania e-booka i otrzymywania ode mnie wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych z blogiem. W każdej chwili będziesz mógł odwołać udzieloną zgodę [więcej szczegółów w Polityce prywatności i cookies].