Winning odpowiedzi – Jack Welch i Suzy Welch

Jack Welch i jego żona znowu w szczytowej formie, w Winning odpowiedzi odkrywają kolejne tajniki zarządzania.

Historię ich dokonań omówiłem w skrócie przy okazji jego wcześniejszej książki Winning: znaczy zwyciężać.

Cel publikacji / przyświecająca jej idea:

Odpowiedź na pytania czytelników Winning: znaczy zwyciężać.

Co znajdziemy w publikacji:

Winning odpowiedzi to kontynuacja problematyki poruszanej w Winning: znaczy zwyciężać, po której to publikacji Państwo Welch zostali zasypani tysiącami pytań, listów i emaili od studentów, menadżerów i pracowników firm.

W Winning odpowiedzi Welchowie podejmują się odpowiedzi na najważniejsze z tych pytań. Tak jak poprzednio tak i tutaj Welch jest bezkompromisowy, otwarty i bezpośredni. Nie owija w bawełnę. Co powoduje, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Układ książki, w którym pojawiają się 74 pytania i odpowiedzi nie narzuca sposobu czytania. Możemy zacząć czytać w dowolnym miejscu i przeskakiwać do pytań i odpowiedzi, które najbardziej nas interesują. Pytania są naprawdę różne i zostały podzielone na kilka grup tematycznych dotyczących globalnej konkurencji, przywództwa, praktycznych zasad zarządzania, kariery, własności, przegrywania i wygrywania.

 Adresat publikacji:

Osoby, które interesują się zarządzaniem, przywództwem i organizacją lub przewodzą/zarządzają to pozycja must have na liście do przeczytania. Jednak ze względu na zawarte w niej treści książkę mogę bez wyrzutów sumienia polecić każdemu.

Dlaczego warto przeczytać:

Jeżeli czytałeś część pierwszą to nie możesz po prostu pominąć Winning odpowiedzi. Jeżeli nie czytałeś to przeczytaj najpierw część pierwszą i wróć do Winning odpowiedzi. To książka, która odkrywa kolejne sekrety stylu zarządzania Jacka Welcha i pozwala znaleźć rozwiązania problemów, które nurtują wielu zarządzających i nie tylko.

Dla osób, które interesują się zarządzaniem, przywództwem i organizacją książka ta może okazać się jednak mało odkrywcza jeżeli chodzi o teorię i praktykę, jednak można w nich znaleźć sporo informacji o tym jak zarządza/ło się w GE.

Ocena:

Wartość merytoryczna: wysoka wartość merytoryczna

Przystępność treści: książka o przeciętnym poziomie przystępności

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Ocena końcowa: warto przeczytać, nie będziesz żałował poświęconego na nią czasu

Nawigacja
Inline
Inline