Warto przeczytać w sieci #38

Jeżeli dzisiaj jest piątek, to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które warto przeczytać. Miłej lektury 🙂

Warto przeczytać:

The $500,000 Solution to a $12 Problem – świetna historia uzmysławiająca, że czasami istnieją bardzo proste i tanie sposoby, rozwiązania wydawałoby się trudnych i skomplikowanych problemów.

Dlaczego rezygnujemy i co z tym zrobić? – wpis Jacka Kłosińskiego poświęcony 10 powodom, dla których rezygnujemy z realizacji swoich celów, czy spełniania marzeń. Dodatkowym atutem jest możliwość posłuchania wpisu w formie podcastu.

The Most Effective Way of Organizing Your Files, Folders and Documents – wyczerpujący artykuł z bloga Asian Efficiency o tym, jak organizować foldery na komputerze i w chmurze. Podejście bardzo zbieżne z tym, które stosuję osobiście i bardzo sobie chwalę. Jeżeli nie wiesz jak zrobić porządek na komputerze, to zacznij od tego artykułu.

40 Ways To Live A Full Life (And Leave Nothing On The Table) By Age 30 – bardzo sympatyczny wpis Ryana Holiday, który przeczytałem z wielką przyjemnością. Możliwe, że uznasz go za przepełniony truizmami, ale czyta się naprawdę fajnie. Do tego kilka – kilkanaście, a może więcej stwierdzeń jest bardzo życiowych.

The Akrasia Effect: Why We Don’t Follow Through on What We Set Out to Do and What to Do About It – mądry artykuł o prokastynacji, jej powodach i sposobach radzenia sobie z nią.

Every Yes Is Also a No – artykuł, w którym Chris Bailey przypomina nam, że za każdym razem, gdy czemuś mówimy „tak” czemuś innemu mówimy „nie”. Z tego powodu tak ważna jest pełna świadomość obu aspektów podejmowania decyzji.

Na koniec mała prośba, jeżeli znalazłeś jakiś ciekawy artykuł/wpis w sieci to podziel się nim w komentarzu. Jeżeli chciałbyś poznać jeszcze przeczytać inne artykuły, które polecam, to zerknij tutaj.

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeżeli tak, to zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych wpisów, a przy okazji dostaniesz ode mnie w prezencie ponad 90-cio stronicowego e-booka "Wszystko zaczyna się od planowania".
Nawigacja