Warto przeczytać w sieci #32

Jeżeli dzisiaj jest piątek to znaczy, że mam dla Ciebie zbiór, kilku artykułów, które chciałbym Ci polecić do przeczytania. Miłej lektury 🙂

Why You Should Define an Ambitious Goal for 2018 – dobre pytanie. We wpisie znajdziesz prostą odpowiedź na to pytanie.

The Big Secret About Goal Setting – wpis Davida Allana o tym, że cele nie są złotymi cielcami, ale środkiem do zmiany naszego nastawienia do otaczającej rzeczywistości.

Czego nie zabierać ze sobą w nowy rok – bardzo fajne ujęcie tematu produktywności dla samej produktywności i dlaczego nie warto wchodzić w nowy rok z bzdurami.

Jak zorganizować angażujące wyzwanie? Podsumowanie Miesiąca Systematycznej Nauki. – nie wiem jak to się stało, ale gdzieś mi umknęło wyzwanie Ani, a chętnie bym się zgłosił. Natomiast bardzo poboba mi się poradnik na temat tego jak zorganizować wyzwanie i jak komunikować się z jego uczestnikami. Więc jeżeli jesteś zainteresowany tematyką organizacji wyzwań to polecam ten wpis.

Psychoterapia. Kompletny przewodnik – Michał Pasterski włożył sporo wysiłku w ten artykuł. Spokojnie zarezerwuj sobie na niego 20 minut. Dużo? Moim zdaniem warto je poświęcić na poznanie zagadnienia psychoterapii i różnic pomiędzy nią, a coachingiem i spotkaniem z psychologiem. Dodatkowo Michał opisuje rózne metody psychoterapii i cele jakie im przyświecają.

AMERICAN BEAUTY po polsku, czyli w niewoli schematów – to krótki, ale dający do myślenia wpis o tym jak postrzegamy ludzi, którzy wybierają życie wbrew obowiązującym schematom.

„Budżetowanie od zera” pomoże Ci wyznaczyć lepsze cele, na kolejny rok! – bardzo fajny sposób planowania, do tego nie wymagający dużych umiejętności. I do tego garść ciekawych spostrzeżeń na temat czasu jaki mamy do dyspozycji.

Czy roboty wygryzą nas z roboty? Prognozy dla rynku pracy w 2030 roku – spokojnie jeszcze nie czeka nas wojna z robotami, ale pewne trendy, które już teraz są widoczne będą nabierać coraz większego znaczenia. Jakie to trendy i jak się do nich przygotować tego dowiesz się z artykułu. Przy czym jedno mogę zdradzić już teraz do 10 najważniejszych kompetencji przyszłości będzie należała umiejętność zarządzania czasem.

Fenomen Steve’a Jobs’a – chociaż bardziej odpowiednim tytułem dla tego wpisu byłby jeden z jego podtytułów: „Jakim cudem nikt nigdy nie dał Jobsowi w zęby?”

W obronie postanowienia noworocznego – Krzysztof Skubis staje w obronie postanowień noworocznych i wskazuje winnego ich nierealizowania.

Na koniec mała prośba jeżeli znalazłeś jakiś ciekawy artykuł/wpis w sieci to podziel się nim w komentarzu.

Zdjęcie wykorzystane we wpisie zostało wykonane przez Aaron Burden i pobrane z serwisu Unsplash.

Nawigacja