Trwałe Wyniki – Quint Studer

Quint Studer to znany w Stanach Zjednoczonych mówca, specjalista i autor publikacji z obszaru przywództwa, zarządzania i organizacji. Jest on laureatem wielu nagród, między innymi: Inc. Magazine’s Master of Business, znalazł się również w gronie Top 100 Most Powerful People in Healthcare.

Swoją karierę zawodową zaczynał, jako nauczyciel specjalizujący się w edukacji specjalnej. Następnie zmienił ścieżkę zawodową i związał się z medycyną, co doprowadziło go do stanowiska dyrektora operacyjnego w Holy Cross Hospital in Chicago. Dzięki jego inicjatywą związanym ze zwiększaniem poziomu opieki nad pacjentami Holy Cross Hospital wygrał nagrodę Hospitals Magazine’s Great Comeback. Następnie wprowadził Baptist Hospital Inc. do grona 1% amerykańskich szpitali o najwyższym poziomie satysfakcji pacjentów i pracowników.

Obecnie jest dyrektorem generalnym w Studer Group, firmie, która zajmuje się wdrażaniem rozwiązań organizacyjnych i zarządczych umożliwiających firmom ponadprzeciętnych rezultatów w opiece nad klientami.

Trwałe wyniki, Quint Studer, MT Biznes, Warszawa 2010
Trwałe wyniki, Quint Studer, MT Biznes, Warszawa 2010

Cel publikacji / przyświecająca jej idea:

Podstawowym celem książki jest rozwiązanie problemu uzyskania, a następnie utrzymania przez przedsiębiorstwo/organizację ponadprzeciętnych wyników na każdym polu jej działalności.

Co znajdziemy w publikacji:

Studer przedstawia w swojej książce kluczowe taktyki tworzenia kultury organizacyjnej i przywództwa nakierowanego na generowanie trwałych wyników i ponadprzeciętnej obsługi klientów.

Cała książka została podzielona na dziewiętnaście rozdziałów pogrupowanych w cztery bloki tematyczne. Każdy z tych bloków omawia inny obszar działalności organizacji:

  • kluczowe taktyki poświęcone są najważniejszym zagadnieniom związanym z postępowaniem z pracownikami i menadżerami,
  • rdzeń to blok tematyczny poświęcony celom organizacji i przywództwu,
  • taktyki postępowania z pracownikami omawiają szczegółowo szereg taktyk wspomagających pracowników w ich rozwoju, utożsamianiu się z organizacją i dążeniu do aktywnego współuczestnictwa w tworzeniu trwałych wyników,
  • ostatni blok został poświęcony taktyką postępowania z klientami – dotyka on najważniejszych zagadnień związanych z pracą z klientem, począwszy od budowania kultury organizacyjnej wokół obsługi klientów poprzez sposoby rozmawiania z klientami, badania potrzeb klientów, a na stosowaniu kluczowych słów w rozmowach skończywszy.

Dla mnie perełką w tej pracy jest rozdział 1 poświęcony sposobom postępowania z pracownikami bardzo, średnio i niezbyt wydajnymi. Podział pracowników według Studera przypomina mi trochę ten stosowany przez Welcha w Winning znaczy zwyciężać. Z moich obserwacji zarówno jedna jak i druga metodologia doskonale sprawdza się w rzeczywistości. Przy czym na plus Studera należy zaliczyć o wiele lepszy sposób ujęcia sposobu postępowania z pracownikami każdego z typów, zwłaszcza tymi najbardziej wydajnymi, którzy bardzo często duszą się w organizacjach, w których pracują i w końcu zniechęceni opuszczają je zabierając ze sobą swoje ogromne doświadczenie, wiedzę i niewykorzystany potencjał. Po części ta książka to jeden duży pomysł na to jak tym ludziom ułatwić i pomóc wykorzystać swój potencjał.

Adresat publikacji:

W książce na pewno znajdą dużo wartościowych porad osoby zajmujące kierownicze stanowiska i prowadzące własną działalność gospodarczą. Blok poświęcony taktyką postępowania z klientami mogę spokojnie polecić osobą pracującym na tzw. front office. To książka, którą powinny przeczytać osoby kierujące lub pracujące w placówkach zdrowia, a dlaczego to za chwilę. Ale co ważne ta książka jest doskonałym praktycznym poradnikiem, który z powodzeniem można wykorzystać w bankowości spółdzielczej.

Dlaczego warto przeczytać:

Po pierwsze sama postać autora i jego doświadczenie w pracy w i z placówkami medycznymi, które de facto są podmiotami świadczącymi usługi daje rękojmie dobrze wykonanej pracy. W książce znajdziemy bardzo dużo odniesień i przykładów ze świata przychodni lekarskich i szpitali. Co ważne książka nie jest hermetyczna, a zawarte w niej wskazówki są na tyle uniwersalne, że znajdą bez problemu zastosowanie w bankowości spółdzielczej, gdzie budowanie trwałych i uczciwych relacji z klientami jest bardzo ważne.

Po drugie sposób prezentacji treści, przywodzący mi na myśl trochę Od dobrego do wielkiego Collinsa, oraz przystępny język ułatwiają przyswajanie i praktykowanie zawartej w książce wiedzy.

Po trzecie kompleksowe podejście do tematu i oparcie zwartej w książce wiedzy na faktach i praktyce. Zaprezentowane w publikacji metody zostały sprawdzone w Studer Group i oferowane są jej klientom.

Ocena:

 Wartość merytoryczna: wysoka wartość merytoryczna

Przystępność treści: treść przedstawiona w przystępny sposób

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Średnia cena: 20,00 zł

Ocena końcowa: warto przeczytać, nie będziesz żałował poświęconego na nią czasu

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nawigacja
Inline
Inline