Oddział zorganizowany w oparciu o prostą linię wejścia i wyjścia – część 2 przewodnika po placówkach bankowych

Podobnie jak tradycyjny sposób organizacji przestrzeni sprzedażowej tak i ten poprzez stworzenie prostej linii pomiędzy wejściem, a strefą transakcyjną ułatwia klientom całkowite ominięcie strefy doradczej i po dokonaniu operacji kasowej szybkie opuszczenie placówki bankowej. Tak zorganizowana przestrzeń oddziału bankowego zachęca klientów do korzystania jedynie z najprostszej i najmniej wartościowej dla banku oferty, czyli operacji kasowych. Linia, która łączy wejście z kasami powoduje, że sposób postrzegania klientów zawęża się do perspektywy tunelowej, która powoduje, że nie zauważają oni strefy doradczej. Zatem podobnie jak w poprzednim przypadku utrudnia ona w znaczący sposób możliwość aktywnej sprzedaży usług przez doradców.

Oddział zorganizowany w oparciu o prostą linię wejścia i wyjścia
Oddział zorganizowany w oparciu o prostą linię wejścia i wyjścia

 Dodatkowo mankamentem tego rozwiązania jest mniejsza efektywnie wykorzystywana powierzchnia reklamowa niż w przypadku rozwiązania rozdzielającego strefę transakcyjną od doradczej. Posadowienie stojaków reklamowych przy wejściu nie sprzyja zapoznawaniu się z ich treścią, podobnie jak umieszczanie ich na ścianie za kasami. W zasadzie jednym miejscem, w którym reklama może przynieść jakiekolwiek efekty jest miejsce tuż przy kasach, naprzeciwko doradców.

W tym rozwiązaniu jeszcze silniej uwydatniają się wady oddzielenia strefy transakcyjnej od doradczej: ograniczona możliwość prowadzenia aktywnej sprzedaży przez doradców bankowych oraz bardzo niska siła oddziaływania reklamy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nawigacja
Inline
Inline