Oddział zorganizowany w kształcie litery L – część 3 przewodnika po placówkach bankowych

            Oddziały o przestrzeni sprzedaży zorganizowanej w kształcie litery L są najmniej efektywnym narzędziem wsparcia aktywnej sprzedaży prowadzonej przez doradców bankowych. Jest to typowe rozwiązanie stosowane przez instytucje finansowe, które wierzą, że posiadanie dużej liczby kas na wypadek kliku dni w miesiącu kiedy następuje zwiększenie liczby klientów opłacających rachunki i dokonujących transakcji wpłat i wypłat gotówki podnosi standard ich obsługi. W rzeczywistości bardzo rzadko wszystkie kasy są otwarte i klienci nadal zmuszeni są do stania w kolejkach do jednej lub tylko kilku z nich, dodatkowo nie mając pojęcia, że za rogiem znajdują się doradcy bankowi.

Schematyczne przedstawienie sposobu organizacji placówki bankowej w kształcie litery L
Schematyczne przedstawienie sposobu organizacji placówki bankowej w kształcie litery L

 W oddziale brakuje często miejsca na umieszczenie reklamy przykuwającej uwagę klientów. Reklama za kasami jest mało skuteczna, ponieważ klient skupiony jest na transakcji, a umieszczanie jej w pobliżu doradców jeszcze bardziej utrudnia dotarcie do nich.

Dodatkowo duża liczba kas tuż przy wejściu do oddziału buduje wśród klientów obraz punktu kasowego, a nie oddziału oferującego pełen wachlarz usług. Problem w pewnej części mogą rozwiązać znaki wskazujące drogę do strefy doradczej, jednak nadal doradcy zamiast pozyskiwać klientów będą na nich czekać.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nawigacja
Inline
Inline