Mrówka – bajka, a może jednak nie…

Zapraszam Cię do przeczytania bajki o mrówce, której inni próbowali pomóc spełnić marzenia i dowiedz się co z tego wynikło.

Mrówka wstawała codziennie wcześnie rano i z zapałem zabierała się za pracę, która miała ją przybliżyć do osiągnięcia celów i spełnienia marzeń. Pracowała dzielnie, zawsze była uśmiechnięta i zadowolona, a to, co robiła sprawiało jej dużo radości.

Ale jak to bywa w bajkach taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie. Przyjaciel mrówki Lew był bardzo zdziwiony faktem, że mrówka pracuje bez jakiegokolwiek planu. Wiedział też o jej marzeniach i postanowił jej pomóc. W końcu gdyby zaczęła stosować jakiś system kontroli, który pomógłby jej w śledzeniu postępów, to osiągnęłaby jeszcze więcej.

Polecił, więc Mrówce spotkanie z Panem Karaluchem, który posiadał ogromne doświadczenie w zakresie kontrolowania postępów pracy i sporządzał na ten temat doskonałe raporty. Pierwszym zaleceniem Karalucha było wprowadzenie kart kontroli postępów w realizacji celów. Zalecił również skorzystanie ze specjalnej aplikacji SekretarzTM w wersji Premium, która ułatwiałaby śledzenie postępów i sporządzanie raportów okresowych z postępów w realizacji celów. Dodatkowo Karaluch namówił Mrówkę do wdrożenia systemu PająkTM, który miał jej w znaczący sposób ułatwić archiwizację dokumentów i raportów, a także pomagał zarządzań pocztą elektroniczną.

Gdy Lew po jakimś czasie spotkał Mrówkę, był pod ogromnym wrażeniem stosowanych przez nią narzędzi. Jednak jego zdaniem czegoś brakowało w tym wszystkim. Raporty były mało kolorowe i bez czytelnych wykresów oraz schematów.

Za jego namową Mrówka kupiła nowy komputer, drukarkę laserową i skaner oraz specjalny dodatek do aplikacji SekretarzTM przeznaczony do wizualizacji danych.

Mrówka, która kiedyś była niesamowicie produktywna i szczęśliwa, teraz zaczęła szczerze nienawidzić nadmiaru nowej pracy, a i powoli marzenia, które kiedyś były dla niej tak ważne, zaczynały stawać się coraz bardziej obojętne.

Lew widząc to, doszedł do wniosku, że Mrówka potrzebuje spotkania z Panem Cykadą, który pomoże jej odnaleźć ponownie motywację do działania. Pan Cykada był naprawdę niesamowicie miłym specjalistą. W trakcie wielokrotnych spotkań z Mrówką pomógł jej stworzyć „Olbrzymi Plan Na Całe Życie” oraz system wsparcia motywacji w postaci grywalizacji osiągania celów. Mrówka oprócz tych dwóch narzędzi dorobiła się sporego kredytu, który pomógł jej sfinansować spotkania z Panem Cykadą oraz ukończenie kursu „Sukces w zasięgu ręki”.

Doszło do tego, że Mrówka zamiast osiągać swoje cele i spełniać marzenia, całe dnie spędzała odhaczając, notując i raportując brak postępów w realizacji celów. W końcu popadła w depresję i całymi dniami chodziła smutna, wspominając od czasu do czasu marzenia, jakie kiedyś miała…

A morał z tej bajki jest taki: Pamiętaj, aby metody, programy i aplikacje nigdy nie zastąpiły Ci celu, jaki chcesz osiągnąć. Bo metoda ma służyć Tobie, a nie na odwrót.

Źródło:

Zdjęcie zostało wykonane przez lksuperboy i pobrane ze strony Pixabay.

  • Piotr Szostak

    Czasami warto słuchać innych, ale tak jak napisałaś, nigdy bezkrytycznie.

  • Nic dodać, nic ująć. Trzeba próbować, testować – nie przyjmować bezkrytycznie tego, co inni radzą. Zaufanie do siebie to dobra rzecz.

Nawigacja